Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Začátečnické rozpaky


twinkie

Doporučené příspěvky

Jiří S.
pokud má broker denní margin, tak jeho platnost končí uplynutí daného obchodního dne, hlavních obchodích hodin .. pak vám broker blokuje plný margin. Pokud v čase ukončení hlavních obchodních hodin nemáte na účtě dostatek prostředků, tak váš čeká tzv. margin call, kdy budete vyzván na doplnění prostředků ... jinak dojde k uzavření pozice ... nejsem si ale jistý, jaká jsou pravidla pro margin calls, zda neni podminen výší pozice apod ...

každopádně tyhle spekulace, abych naskočil včas a byl tam co nejdéle, jsou myslim na začátku zcela zbytečné a jen rozptylují pozornost ... během hlavních obchodních hodin je myslím dostatek prostoru a signálů na realizaci a navyšování účtů.
jinak zahrávat si s koncem obchodních hodin má jisté riziko a to že když budete mít na účtu dostatek prostředků a zapomenete zavřít, tak zůstanete viset v pozici a může přijít gap a pak už nemusíte mít dostatek prostředků na nic (tu)

začínat NQ s 2500 USD zavání trochu podkapitalizací ... pokud nehodláte riskovat více jak 2% účtu na obchod, tak vám při pár ztrátách dojde dech, nehledě na to, že řada brokerů při poklesu pod 2000 USD mrazí účet .. doporučoval bych došetřit a trénovat reálnou strategii a nehonit, zda se končí 22:14:59 nebo 22:15:01.

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 334
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Uvítal bych odpověď někoho kdo ví přesně co se poděje (trh NQ, jen 15 min overnight kdy nepostačuje hotovost na margin jinak jo, Mirus, Ninja). Anglicky to pro ně sesmolit neumím abych se zeptal u zdroje.

Tu informaci potřebuji znát pro vlastní bezpečnost takže to není zbytečné. Samozřejmě tu situaci aktivně vyhledávat nebudu, ale stát se to může i nechtěně když něco selže. (Gap už je pak jen druhotný efekt).

Jsem v začátečnických rozpacích.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiří S.

Je to naprosto jednoduché jak píše Mira,nemáš na Margin broker Ti zavře pozici.Jestli chceš opravdu začít s 2500 USD,tak na rovinu to je opravdu hodně málo.V Tvém případě pokud by jsi se opravdu rozhodl s touto částkou začít je abslolutně nezbytné pozici do konce obchodní seance na 100% zavřít,takže bych se ted v Tvém případě vůbec nezajímal jak takový margin přes noc přesně funguje,Ty by jsi měl přistupovat k tomu ze začátu tak, že tato možnost držení přes noc vůbec na trzích neexistuje a vše podřídit jen a jen hlavním obchodním hodinám.Asi by bylo dobré,aby jsi si zkusil simulovaně otevřít pár obchodů u svého brokera,a viděl by jsi přesně kdy a na jak dlouho Ti broker změní margin z intraday na overnight a taky jak někdy můžou být gapy přes noc opravdu drastické vzhledem k účtu 2500 USD,v případě NQ je gap 1% cca.250 USD.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Jiří S.
No já dělám zatím jen papertrading a toto jsem si zvolil, jelikož to je ideální pro můj naturel. Sám jsem se na toto ptal, ale nikdo -jak se zdá- něco púodbného nezkoušel. Pro jistotu (též předpiládám, že vikukové budou tlačit cenu tak, aby nás obrali ve stresu v závěru, kdy nám nic jiného nezbude než prodat za nevýhodnou cenu, nebo být vyhozen brokerem) to beru tak, že končím cca 1-1 1/2 před koncem. Jak to vypadí, tak to je doba, po které nastupují do ofenzívy. NQ jsem ale na tuto strategii moc netestoval. Takže to zkuste.
Nikdo mně neodpověděl a ani jsem se brokera neptal-nevěřil bych moc odpovědi, ale domnívám se, že to mají dobře ošetřeno tak, aby stačili včas uzavřít pozice těch, co nemají dost na overnight margin. Takže by to chtělo spíše info z praxe někoho. Já prostě pouze vypozorovávám z cen v době konce obchodování. Sám ale do toho nepůjdu, dokavaď nezjistím více -papertrading je přece jen něco jiného.

Pakliže tomu rozumím dobře, hodláte začát s 2,500 tradovat?
Np já toto testuji pro min. 30,000, ale se S/L, který testujii to bude chtít spíše kolem 40,000 USD. S Vaší sumou bych se bál čekat i naposledních 1 a 1/2 hodiny - hlavně kvůli stresu. Já ho kompenzuji tím, že jsem si udělal svoji mentální obranu. Prostě hraji na "even". Tedy pakliže jde trh proti mému S/L před 500 USD, připravím se na kompenzaci. Při vyhození nastoupím v původní směru na obratu 2 ticky a TP mám na ceně, kdy jsem začal ztzrácet. I když to jde pro mě, prostě na TP končím a už si dám padla. Pakliže se tam nedostane a obrátí opět o více jak 2 ticky uzavřu atd. Sice to asi neni ideální, ale mě to uklidňuje. Prostě to pro mě dělá zábavu, kdy nedovolim nikomu mně "obrat". Dovoluji soupeřůmi jen si pohrát a pak e vrátit. Jinak bych byl nervozní a mám sklon začít moc skalpovat i v problematických situacích.- jsem totiž povahou vorkoholik. Takto se téměř nevzrušuju. I když (logicky) nemůžu vždy dostat vše zpět, beru tok tak, že se s nimi podělím, aby jim to nebylo líto a přišli si se mnou opět hrát. Ostatně takto to funguje v lidské společnosti odjakživa - každý chce mít nějaké potěšení ze hry s druhým. U S/L 200 - 300 USD jsem to nepotřeboval řešit, ale víc mě interesuje vetší riziko a odpovědnost ( jsem prostě takový typ).

U NQ a ES jsem se prostě nudil a pak začal mezi tím skalpovat. Baví mě to více než čekat, ale oči tomu nechtějí rozumět. Zdraví je důležitější, proto jsem přešel na plné kontrakty, kde svůj naturel - díky své strategii více využiji. Mimo to se takové kontrakty , které testuji jako SP, ND ap. chovají jinak a v plonkové době jsou skoro mrtvé a tudíž mě neláká v nich něco dělat a vracím se zase až k závěru a tím se vlastně řeší problém s vorkoholismem.

Snad nám oběma někdo sdělí jak je to s tím přechodem na overnight.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak mi může pozici zavřít a na jaké ceně, když NQ trh nejede? Na doplnění po obržení margincall se snad nepočítá v milisekundách, to bych ten margincall ani nestačil přečíst natož na něj reagovat. A vzápětí, kdy se trh rozjede (po 15 minutách) už zřejmě platí margin jen 500$ a na ten mám takže kdyby mi to v tuto dobu prodal, mohu pozici hned nakoupit zpět. Jo, mohu to pár vteřin před koncem zavřít a pak zase hned otevřít což může být absolutně nezbytné, ale právě co když něco selže a zůstanu v tom těch 15 minut viset - na to potřebuji spolehlivou odpověď, to je takovej problém pochopit? A zda-li to funguje stejně i na stranu short kdy by mě vlastně měly peníze na účtu přibejt. Potřebuji odpověď od někoho kdo to ví a ne něký nech to bejt o to se nestarej. Naopak právě když budu mít na účtě dost, tak mě to nemusí zajímat a může mi to být ukradený. Ale když nemám na účtě dost tak musím bezpečně vědět co se může stát a být připraven pak vhodně reagovat abych ochránil svůj kapitál. Overnight margin na demu v Ninjovi nastavit neumím a myslím že ani maitenance margin v tom nefunguje. Intraday margin jo. P.S.: každý den startuji s účtem 1500$ s tím, že za určitých podmínek mám v pozici 2 kontrakty a výjimečně 3 a za včerejšek mám včetně poplatků 15,60-24,40+10,60-34,40-19,40+235,60=183,60$ papertradových a ten poslední jsem vysvobodil v 21:30:42. Všechno to byly shorty na býky, max 2 kontrakty v pozici a všechny strategie skončily na targetech v plusu. Mimochodem Nasdaq mi naráží na strop a nahoru to snad ženou jen šorťáci. Přikládám obrázek pro zasmání a nechci tu číst nikoho kdo na něj bude frfňat.

8810

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiří S.

v předchozích příspěvcích jste dostal řadu solidních odpovědí..pokud vám nestačí, pak musíte váš problém řešit přes brokera, kterému musíte přesně vysvětlit, o co vám jde...rozhodně je hloupé se tady čertit, že vám každý dává "přihlouplé" odpovědi a ať už konečně někdo odpoví na VAŠI otázku dobře..fórum je veřejné a je na každém, jestli odpoví nebo ne..pokud vám nikdo neodpoví zcela přesně podle vašich představ, může to klidně znamenat, že to nikdo přesně polde vašich představ neví..takže nemá smysl dokolečka opakovat jedno a to samé a raději se zkuste informovat u brokera..jeho odpověd pak můžete interpretovat do fóra, abyste jaksi uzavřel tento problém a poskytnul na oplátku spolehlivou odpověd dalším, kteří třeba budou řešit podobný problém..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiri S:

nebudu se už vracet k marginu,to si opravdu musíš vyřešit sám,hlavně pokud za 2500 USD jedeš ještě více kontraktů. :)

Ale aspon základ futures by jsi si měl nastudovat.Pokud jdeš na futures short,tak se Ti samozřejmě nic na účet nepřipíše jak se mylně domníváš,tohle platí u akcií a výpisu opcí.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No já teda nevím, ale opravdu já bych nikdy neriskoval jít na doraz. To, že trh nejede neznamená, že vůbec nikdo netraduje. Někdo bude určitě jako Vy a bude tradovat. Jde jen o to, kolik lidí traduje a tedy za jak dlouho najdete někoho na spárování.

Nemyslím, že když budete mít na účtu dost, tak Vás to nemusí zajímat. v penězích by mělo člověka zajímat vše a myslet si, že když někdo má dost, tak už ho to nemusí zajímat je chybné.

Nebojte, těch 15 minut Vás v tom vyset broker nenechá. Potom by to takto řešil každý (jakoby tam zůstal vyset) a overnight margin by stratil smysl.

Nevím ale, proč byste chtěl řešit over night margin, když nemáte dost ani několik proher.

Já Vás nechtěl ranit, ale musím Vám už napsat můj názor, právě proto, že Vám fandím - ať ho přijmete, či nikoliv.
Myslím, že jste ten typ člověka, který jede platit daně ve 22,00 poslední den a zajímá se o to, zda mu dají razítko i když to podá ve 2,00 (do fronty ale přišel ještě před půlnocí. Nebo stojí hodinu ve frontě na kupon městské dopravy a nadává, že přijde pozdě do práce, protože nedokážou zajistit dostatek okének k prodeji ap. Jinými slovy hazardér se životem.

V tomto případě sekund Vám neporadím. Já jsem typ, který nečeká na hop, nebo trop.

Já na Vašem místě bych se raději zajímal o to, najít druhou práci, kde bych se mohl za plat učit (číst knihy, becktestovat ap.) např. noční vrátný ap. Peníze bych ukládal třeba na spořící účet. Při platu např. 10,000 Kč čistého byste měl za rok cca 6,000 USD. Dělal bych i o weekendech. Navíc bych si udělal podrobné vedení účetnictví a rozvahu, abych seškrtal veškeré náklady, které nejsou potřeba k přežití. Např. mobil, dovolená, cestování, kina, restaurace ježdění autem do práce, alkohol ap. Za rok bych - připravený - šel do tradingu s dostatečným kontem a ne s 2,500 USD. Navíc by mně mohlo být ukradené, zda to stihnu o sekundu, nebo v tom zůstanu přes noc. Prostě bych to neřešil, protže bych na to měl a nenervoval bych se tím.

Vy to ale třeba zvládnete takto. Každý jsme jiný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den, nenašel jsem jedinou zmínku o obchodování při pobírání podpory.
Prošel jsem si články a reakce zabývající se zdanění v tom či onom případě, zde však nic podobného zodpovězeno nebylo.

Není mi jasné, zda můžu obchodovat (a profitovat) v období, kdy pobírám podporu ? (informativně - forex, SaxoBank)

bob
:S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: zero_forex
Nechápu co tím myslíte. Pakliže si můžete dovolit obchodovat forex, tak čemu potřebujete podporu? Já bych se na Vašem místě spíše soustředil hlavně na najití práce a zajištění příjmu a forex nechal na potom -potřebujete-li podporu. Když nevyděláváte, proč byste si nemohl hrát? Jakmile ale vyděláte, myslím, že si na Vás bernák smlsne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přečtěte si prosím Vás pravidla diskuze.

Nemá smysl za každou cenu odpovídat blafy.

Ale i tak zodpovím vaši otázku. Je krize, v rámci restrukturalizace jsem přijal nabídku odchodu. Proč brát podporu? Protože min. 5x plnou výši podpory na ulici nenajdete, a to k tomu zřejmně přibude 1x obnos za rekvalifikaci.


(td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zero_forex:

všiml jsem si, že je tuaktuálně několik traderů, kteří naživo obchodují futures a jsou na úřadu práce..takže s tím by problém asi být neměl..ale zkuste se kdyžtak zeptat přímo v sekci o FOREXU..tam vám možná poradí lépe..jinak nejjistější je se poradit se zkušeným daňovým poradcem..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...