Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Začátečnické rozpaky


twinkie

Doporučené příspěvky

navratil:
Toto je právě ten diskréční přístup - hezkou korekci pozná zkušenější treder na první pohled, tobě nezbývá než si ji popsat věcně. Korekce po proražení SR, kterou budu obchodovat se dá popsat např.takto:
- korekce neprorazí při zpětném pohybu k SR tuto SR o více než 1 tick
- korekce se skládá z max. 3 čárek
- proražení, po němž následuje korekce nebude větší než 100,- USD(kvůli výši SL)

Tyto pravidla si můžeš definovat sám podle svých testů a míry pohody a rizika, kterou uneseš.
Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 334
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Díky za rady, zkusím se s tím nějak poprat. Nějak se motám na místě, vstupy mi sice při pohledu na graf dávají smysl, ale když je chci popsat nějak přesně a ne jen obecně, tak je najednou většina mimo plán. Ale na druhou stranu bez toho obchodovat nemůžu, vyloženě mám blok jít do obchodu, když netuším, jestli je podle plánu nebo jestli mám jen pocit že by to mohlo být ono a zítra ho třeba už mít nebudu. Jinak s tou korekcí to byl jen příklad, já se snažím nastoupit na odrazu od TL nebo SR. Všímám si volume, tvaru a velikosti úseček kolem odrazu a je to docela komplexní, těžko se hledají jasné a pevné charakteristiky. Kdybyste měli náladu to se mnou probrat, hodím sem nějaké screeny, o co se snažím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den
Chci testovat a vytvářet různé obchodní strategie !

Tímto žádám o pomoc především Petra a Tomáše, ale i kohokoliv dalšího osvíceného člověka kdo je sto mě alespoň trochu pochopit - POTŘEBUJI tzvaně nahodit, berličku, neboli prvotní impuls, jsem zmatkář a mám pocit že ničemu nerozumím !!!

Něco jako , teď udělej to a potom tamto, rozumíš a teď už se neboj a můžeš pracovat sám !!!!!! :-))

Neumím programovat, lze si Win-Fin stáhnout, nebo si jej musím sám vytvořit ????? !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Přes rok (či dva) se zajímám o intradenní obchodování komodit a navštívil jsem cca před 2 roky 4-5 Vašich kurzů.!

Mám nahraný Ninja Trader zdarma i připojení k datům od ZEn-FIRE , zdarma. Z finančníku jsem se i Ninja Trader naučil ovládat, ALE CHCI MOC testovat různé strategie a začít už i reálně obchodovat, ALE NEUMÍM, či NEVÍM , jak si stáhnout WIN-FIN, paper-trading ve WORDU , nebo Microsoft Office !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kurzy byly moc hezké, dodaly mi jakési nadšení i zaměření se na mou psychyku, ALE jsem jaksi počítačově méně schopný a co se týče postupu při back testování (též jsem byl na kurzu) , vůbec jsem se v tom nezorientoval a vlastně nevím co mám doma dělat.

Jakoby citím, že systémově obchodování rozumím, ALE připádám si jako chtivý řidič, který je seznámen s tím, že nesmí jezdit rychlostí 200 km/h, aby se nezabil, ALE zároveň neumí zařadit 1. rychlostní stupeň, protože nevím, že se mačká spojka, nebo jinak, že nevím, kde a jak se tankuje benzín do auta.......:-((

Prostě vím , že mám být disciplinovaný a dodržovat pravidla, ale neumím se "technicky" rozjet !!!!!!!!!!!

Je mě ještě pomoci, nebo se mám jít rovnou zahrabat....???????
Je možné mi pomoci, či je někdo, kdo cíleně vzdělává ovládání a orientaci v softweru na back-test ??????
Převést svůj um z klávesnice na monitor ??? Nechci automatiku, práce se nebojím.......:-))

Asi působím neschopně, ale první kroky jsou pro mě téměř nepřekonatelné !!!!! ALE když se již zakousnu, většinou se již nepouštím a prokousávám se dál vlastními silami ..... dokonce :-)) .......

Nějak mi nejde zachytit se a proto u mě převládají především obavy a nechuť -RÁD bych už konečně poznal hezký pocit z dobře vykonané práce !!!! I když se prozatím jedná jen o přípravu - potřebuji vykazovat jisté výsledky !!!!!!!

Mnohokráte Vám všem děkuji - možná mi odpovíte že na to nemám - ale budu Vám vděčný za jakoukoliv odpověď

Už nechci teorii ALE chci něco dělat, MOC, MOC !!!!!!!!!!!!!!!!

FIREFOX




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Fairfax,

napísal si: "Přes rok (či dva) se zajímám o intradenní obchodování komodit a navštívil jsem cca před 2 roky 4-5 Vašich kurzů.! " , čo si vlastne počas tých dvoch rokov robil? Veď ty sa dotazuješ na úplné základy, ako sú pridanie indikátorov na obrazovku a pritom píšeš, že si sa naučil NT ovládať. Ono bohužial tu asi nenájdeš nikoho, kto si k tebe sadne a bude ti držať ruku na myši. Toto sú totiž veci ktoré by si mal zvládnuť sám. Ak máš soft stiahnutý, tak si k nemu sadni a uč sa ho postupne ovládať, veď je tu k nemu i rozsiahly manuál:www.financnik.cz/wiki/ninjatrader. ďalej je tu i dosť článkov ohľadne Backtestu i celkovo ako postupovať krok po kroku: www.financnik.cz/wiki/jak_na_intradenni_obchodovani. Takže neviem ako ti ešte poradiť,tu na webe je vlastne všetko čo na začiatok potrebuješ a zadarmo, ja som tieto informácie našiel tak za cca 1 minutu, ale je potrebné si k nim sadnúť a to už musíš sám.
V hornej časti každej stránky na tomto webe je veta:"Poctivým sebevzděláváním k zaslouženému bohatství... " porozmýšlaj nad ňou. Tak nech sa ti darí (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mahrlo
Ano rozumím, jsem děsnej rapl, každopádně Mahrlo moc děkuji za odpověď (a vůbec zájem), velmi užitečně mě profackovala (v dobrém)...
Celou tu dobu jsem jen četl knihy a příběhy úspěšných, tedy jen vyprávěcí teorii a mezi tím jsem toto téma asi 20x opustil, s tím že to není nic pro mě...... (ale jinak velmi vzrušující)
Tímto se tedy všem velice omlouvám. Již včera jsem začal postupně na stránkách finančníku nacházet na co jsem se dotazoval......
Takže dotaz beru zpět, je jasné, že byl nekorektní..... (ale přeci jen, bych se bez něho nemohl po následné odpovědi natolik zastydět, jak se právě stalo, takže i tak mi byl k užitku...)
Zatim.........

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Fairfax,

nikomu sa neomlúvaj, keď ti niečo nie je jasné, tak sa pýtaj, ale tvoja otázka bola tak všeobecná, že potom je naozaj problém nejako zrozumiteľne odpovedať :). Inak k FIN-WIN, ak si otvoríš cenový graf v NT, vložíš tam indikátory CCI14,CCI50, EMA34 a EMA 204 tak tam máš všetko potrebné na obchodovanie FIN-WIN :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mahrlo
Díky za Tvůj přístup, je bezva

Ty indikátory v NT již cca měsíc mám a právě dle manuálu na Finančníkovi se podle nich v NT již dokáži orientovat a i zadávat stop losy a i zadávat příkazy - ještě to nezvládám automaticky, ale to chce cvičit a cvi... s diciplínou a vůlí mám asi největší problém, ale již jsem pochopil, že je to jen na mě, no coment.....

Ale možná bych se přeci jen na něco zeptal

1) jedna věc je cvičit v přítomném čase (zpožděná data) a zapisovat si proběhlé obchody do sešitu a tisk grafu a druhá věc je , když chci vytvořit strategii obchodování back testem za cca posledních 6 měsíců , tak s tím mám problém , (použiji hystorii z Zen-Fire) ............ v tom výpisu grafu již nic zadat v minulosti nejde, tak tam se deník nevytváří ? Nemusím obkreslovat graf při každém cvičném obchodu ? Jen u obchodování na ostrro ?
U historie si jen vypisuji do sešitu data, výsledky, atd...?

2) začínat obchodovat (tzn. i back test) bych měl na minutových gtafech (1, 2, 3, 5, 10min....), nebo pitech..... ?

Co jsem si např. zkoušel bylo, že jsem si otevřel 1min a 5min graf stejné komodity a burzy na porovnání a ještě 1-2x za den k tomu i 30min (pro komplexnější "odhad")...... prozatím mi porovnání grafů nic nepřineslo ....... snad jen psych. podpora ......ale s tím nemám problém, tady tuším jak se zlepšovat.....

U výběru burzy (nakonec i komodyt) pro začátky se budu držet doporučení ze semináře....

Jinak pokud jsou i tyto dotazy ode mě nefér, tzn. že se chci vyhnout něčemu co musím udělat sám, tak se mnou neztrácej čas, jsem asi hodně mimo mísu, dlouho nic a najednou hrr na to, ale kde jsou píle a trpělivost, přitom na druhou stranu jsem dlouholetý modelář a tak trpělivost mi nechybí, ale spíš jde o to že ze začátku ne všechny úkony člověka baví, než pozná ten opojný pocit, že něco, co udělal alespoň zkušebně funguje ...... jóó a to se pak člověk už nezdržuje tím , že ho něco nebaví , ale jde problémům tvrdě po krku ....... asi mi ještě stále chybí víra že to funguje a proto se na různé relativní překážky dívám se strachem a poraženectvím ..... opět, jen a jen můj problém .....

Jen mi příjde, že mi to vypisování na papír jde pomalu a já bych raději postupoval rychleji, asi to chce cvik...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Fairfax,

otázky nie sú "nefér", ale doporučím ti nejaké články uverejnené tu na webe:
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/komodity-forex-backtestovani.html
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/backtesting-papertrading.html
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/backtestovani-ne-prilis-malo-rozumne-hodne.html
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/clanek1608711620.html
to na začiatok aby si sa nenudil :), viem že otázok je na začiatku veľa, ale treba ísť krok za krokom a potom ti veľa vecí doklapne i samo. Skús si pozrieť i diskusie k týmto článkom a zistíš že i ostatní mali podobné otázky ako máš ty a ja osobne som sa zatiaľ nestretol s problémom, na ktorý by som tu nenašiel odpoveď. Tak študuj, keď budem vedieť skúsim ti poradiť prípadne ukážem cestu ako si nájsť odpoved, ale voľného času mám tiež poskromne, tak sa nemôžem moc rozpisovať, snáď až raz budem FT :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Mám dotaz ohledně Vegasových tunelů. Veškeré odkazy zde jsou na Forex resp. na peníze, ale ne na komodity - resp. se Sidem. To jsem přečetl. Autor ale píše o tom, že je lze uplatnit i u S a P 500 a na to jsem nikde nic nenašel - hlavně ne odkazy na plug-iny. Může někdo poradit. Možná, že jsou v NT, ale kde? Díky Existují snad i pro jiné komodity?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...