Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

Rogi, nehral jsem si na pravdu, obchodoval jsem podle planu. Tyhle vstupy, co zde ukazuju, maji hodne maly %loss (pod 20%), zadny short signal, ktery by byl co k cemu jsem nemel. Navic se to po tom prurazu tak divne vleklo..

No jde o to, ze prumerny range prvnich 30 minut za poslednich 10 dni ted dela na TF pod 9 bodu a stale klesa. Pokud teda trh urazil od otevreni pres 8 bodu, muzu jako podpurny signal pro nejaky long (nebo alespon zpomaleni pohybu), brat i to, ze trh uz udelal v 1. pulhodine svuj prumerny pohyb a muze tak byt alespon nachvili vycerpany. Ale to je jenom podpurny prvek, ty signaly bych bral i bez toho..

Ja po ruznych zkusenostech uz jiny timeframe nez 1 minuta nesleduju. O to vic se koncentruju na nej. Vyhledavam vstupy, ktere maji potencial (jsou dostatecne "natlakovane") na to, aby udelaly pohyb alespon ten 1 bod, pak posouvam na BE a bud dojde k dalsimu pohybu nebo zde skoncim.. SR zde nehraji moc velkou roli a jsou pro me spise matouci. Snizuji moji rozhodnost i vysledky.. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim panove, :) celkem mne zaujalo, jak tady nekteri berete pri vstupech v potaz volume, tak jsem si na to sehnal nejake materialy a procetl nejake diskuse ohledne VSA a dnes zacal na simu papertradovat vysoce diskrecni system na techto materialech zalozeny... chtel jsem jen zjistit, jake u toho budu mit pocity, a jak mi vse bude vyhovovat, a jestli jsem taky schopen cist trh vicemene bez indikatoru (mimo volume). Kolem obeda jsem si zapnul kralovsky par a zacal (s tim, ze o pul ctvrte prepnu na klasicky system na TF...) hned v prvni pul hodine jsem udelal dva zbrkle vstupy, ktere ale skoncily daleko mensi ztratou (par ticku), nez v pripade meho bezneho systemu :D nasledne jsem zacal byt trpelivejsi a v dalsich dvou hodinach uz udelal jen dva obchody (jeden +30 ticku, druhy BE + 5 ticku). Vzhledem k tomu, ze jsem zjistil, ze me tento diskrecnejsi zpusob obchodovani velice bavi. rozhodl jsem se minimalne pro tento tyden vypnout vsechny ostatni indikatory krom volume a papertradovat predevsim (mezi 15:30 a 18:00) tuhle pro mne chytlavou zlezitost na TF :D Prikladam tady komentovany screenshot s dnesni seanci na TF. Jsou tam zaznamenane obhody, ktere jsem udelal + zduvodneni proc jsem kde vstupoval, jak jsem drzel SL atd. chtel bych vas poprosit o feedback, jestli maji ty komentare vubec hlavu a patu a vstupy jsou zduvodneny spravne, nebo jestli jsem mel dnes jen holt stesti a vetsinou se trefil, i kdyz na zaklade uplne mylnych zaveru... nemam s volume, VSA a vseobecne vice diskrecnejsim pristupem moc zkusenosti, proto budu rad za jakekoli komentare...

17126

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Rogi: [/bold] já když zkusil svoje první LIVE, tak jsem zase místo nákupního udělal prodejní příkaz ;-)
BTW: doporučíš studijní materiály na ty vaše 3U (trjúhelníky)? Jaká jsou u toho pravidla, podle čeho se to řídí apod?


[bold]Taraka: [/bold]
Ad zakoužkované svíčky.
Chápal bych poznámku o odmítnutí LOW na jedné SR. Ale nepochopil jsem to vztaženo k VOLUME. Volume na těchto svících není o tolik výraznější, než u ostatních (kromě svíce v 16:39 - tam bych zpozorněl).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to MixaJ: co se toho volume týče, tak za hlavní signál toho, že začíná akumulace a velcí pokrývají krátké pozice jsem pokládal svíčku 15:51, ale nebyla zcela přesvědčivá bo zavřela ve své spodní polovině... tak jsem ještě považoval za moudré počkat a nechat mi trh sdělit, co s tím hodlá dělat... po chvilce přišly svíčky z 16:03 a 16:18, z nichž obě dosáhly vyššího volume než dvě svíčky které jim předcházely. Zároveň na těchto svíčkách docházelo k pokusům opět prorazit low, přičemž oba selhaly, což mne ubezpečilo (možná mylně - nevím :D), že se skutečně jedná o pokrývání krátkých pozic a akumulaci... proto jsem se rozhodl zkusit nastoupit vcelku blízko low dne a spekulovat na odražení... co se týče obchodu ze 17:33, dost jsem jej zvažoval právě kvůli tomu, že to volume se nezvýšilo tak, jak jsem si představoval, ale došlo alespoň ke zvýšení jeho hodnoty oproti předchozí svíčce a navíc na silné S/R úrovni + přesvědčivě ohledně odmítnutí ceny působil i samotný tvar svíčky (který bych ale ignoroval, kdyby volume nepřekročilo alespoň svou předchozí hodnotu...), toť k důvodům a těm mým poznámkám k volume :D pravda je, že jsem se takhle nikdy dřív obchodovat ani nepokoušel, takže jsem se chvilkama cítil, jak Alenka v říši divů :D a zajímají mno proto vaše názory, abych věděl, jak moc jsem byl se svými odhady mimo :D


to Slaughter: díky :) můžu se zeptat, na kterém timeframe hledáš S/R? 15min? 60min? Jiný? Mám trošku tendence brát na S/R občas až příliš velký zřetel, když si je do grafu zakreslím... stává se pak, že kolem nich hledám tak dlouho, až najdu nějaké blbosti :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka:

tvoje prezentace se v základu docela podobá mojemu stylu, takže zkusím přihodit pár svých postřehů...na rozdíl od Slaughtera tam osobně vidím pár problematických věcí, na které možná časem přijdeš, ale taky přijít nemusíš a bude ti to fungovat všecko dobře..každý přeci jen vnímá trh trochu jinak a má odlišný styl..

každopádně z mojeho subjektivního pohledu:

1) hned jak sem ten obrázek uviděl, první věc, co mě napadla, že se řídíš víc podle svíček a snažíš se tam to volume jen nějak uměle napasovat - tj. zdůvodnit si, že tady došlo oproti minulé úsečce k nárůstu o 100 kontraktů, což se rovná "velkému zvýšení volume" - což tak ale v reálu neni...tj. možná časem přijdeš na to, že ne každý nákupní či prodejní signál musí doprovázet nějaká výrazná změna volume..resp. pokud bys chtěl obchodovat pouze při nějaké zásadní změně volume, tak se musíš naučit takové změny hledat..pro mě osobně je například jediná svíčka, u které mi něco relevantního může říct samotné volume hned ta první červená...

2) spíš jen technická pozn. - u toho prvního obchodu to vnímáš tak, že trh se snažil 3x vytvořit nové low a pokaždé selhal - prakticky ale selhal pouze 2x, poprvé to nové low tou velkou červenou svíčkou vytvořil...ale zase jestli bys stavěl nějaký pattern na x-tém selhání, tak to může hrát roli..

3) druhý obchod z mojeho pohledu neni dobrá příležitost..a i vstup byl hodně riskantní..

4) první obchod zpětně ok, ale v reálu šlu o čerstvě rozjetý trh, teprve první korekci a vstup hodně riskantně proti trendu..včera to vyšlo, ale sám poznáš, že se u tohohle často spálíš...možný způsob jak u takhle agresivních obchodů zvýšit win% je sledovat v těchhle situacích ostatní indexy z hlediska divergencí na high/low..

5) já osobně si nemyslím, že je nutné si do tohohle stylu nějak výrazně přidávat v téhle fázi S/R úrovně z vyšších tf..naprosto souhlasím s tím, co jsi odpovídal Slaughterovi - pokud má člověk určitý styl, který reaguje bezprostředně na aktuální vývoj na trhu a signál můžeš dostat prakticky kdykoli, tak pokud si zakreslíš určité S/R úrovně, tak je sice pravda, že můžeš zkrotit svou impulsivnost a přeobchodování atd. ale na druhou stranu tě to může šíleně uměle tlačit do obchodů, které se ti ani nemusí zdát, ale jsou prostě na S/R a ty víš, že na ni čekáš už desítky minut a teď to prostě musíš využít....zjednodušeně řečeno

6) myslím, že na to jdeš moc dobře a tohle je určitě jedna ze zajímavých cest..chce to jen screen-time a obchodovat, obchodovat, obchodovat...postupně si vycvičíš oči a vytříbíš styl..hlavní je, že ne vše, co funguje ostatním musí fungovat tobě a naopak..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ještě dodatek k tomu bodu 5)

jde primárně o to, že je rozdíl mezi jednoduchým přístupem, který dává signály "naprosto všude" (např. véčko na indikátoru), a komplexním přístupem, který už v základu vychází z detailnějšího čtení nabídky a poptávky...tj. u prvního přístupu je poměrně žádoucí, abychom nějakým způsobem korigovali obchodování signálů, protože ty jsou v základní podobě prostě příliš "tuctové" (takových véček se za den vytvoří na indikátoru bezpočet a to všude možně)..ale u druhého přístupu se signál (pokud je opravdu robustní a založený na výrazné změně v N/P) vytváří už sám o sobě pouze v místech, která jsou silná...proto může být u tohohle přístupu zakreslování S/R z vyšších tf kontraproduktivní...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll: super rozbor, jako vždy :-) Taraka: "Hledám blbosti kolem SR" - to je přesně vyjádřená dvojsečnost SR. Začáním na monthly TF, abych věděl, kudy trh projel jako pila a kde se dlouho motal. Pak jdu níže na weekly, dayly - u těch už mně zajímá close. Hodně dám na 240 a 120 min close a hlavně tvar knotů - zní to archaicky, ale význam je jasný: pokud cena někam vlítne a okamžitě se vrátí zpátky, je jasné, že tudy cesta nepovede - minimálně pro nyní. Podívej se na přiložený screen a hned bude jasné, o čem mluvím - jeden příklad za všechny, jsou to zásadní SR, podle kterých šlo krásně obchodovat. Tenhle postup je pro mně zásadní hlavně při nekrytém výpisu opcí, strategiích covered call a put a vůbec pro odhad, cos bude dít. Nepovažuju se rozhodně za experta, na podobné pitvání trhu je tady skvělý JiM36.

17130

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Taraka: [/bold]
Majkl odpověděl za mě a mnohem lépé!
Rovněž sem měl pocit, že se snažíš spíše napasovat VOLUME na svíčky.

Já osobně volume přikládám váhu až když je výrazně zvýšené oproti dlouhodobějšímu průměru (cca 10 svící zpět u 1m TF).

Když je graf vykreslen vypadá úlně jinak, než když se vykresluje.
Zkus si tam hodit EMA34 a 204. A myslím, že bys to obchodoval zase jinak (korekci k EMA34 na SHORT).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to majkll, Slaughter a MixaJ: díky moc za připomínky, proberu se tím a postupně začnu sledovat, co a jak upravit a vylepšit :) S/R jsem si napsal před sebe na papírek, aby mě nedráždily v grafu :D a zapnul si ES, NQ a YM zatím jen na kukačku, abych koukal po možných divergencích a posoudil, jak by mohly pomoct :) můj dnešní den házím zas ve screenshotu i s komentama. Za připomínky budu zas jedině rád... (tu) :)

17132

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...