Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

to Taraka,

teď jsem se díval na Váš screen, hlášky ''začala distribuce velkými hráči'', ''mě utvrdilo v tom, že velcí hráči jsou ochotní prodávat''. Tohle všechno jste schopen vyčíst z trhu, či si tak jen zpětně odůvodňujete pohyby které trh udělal? Čtením trhu jsem trochu zabývám a tak mne to zaujalo.
Tedy, předpokládám, že to jsou takové Vaše teorie, podle kterých pak třeba vstoupíte či nevstoupíte do trhu za účelem ověření jejich správnosti. A co se týče těchto teorií, máte je dostatečně kvalitní na to, abyste ziskově obchodoval. To je samozřejmě velmi dobře (pokud jste ziskový, zase tak pečlivě Vás nesleduji).
Nicméně nechápu vaše označení ''velcí hráči''. Předpokládáte, že tito lidé zadávají příkazy na takto malém TF (na screenu 3min) a hlavně, způsobem, který je takto čitelný? Nepíši snadno čitelný, je to pracná věc, znám lidi co takto ziskově obchodují, jen s trochu odlišným odůvodňováním co se děje/stalo a hlavně na jiných TF. Právě proto mne zajímá Váš pohled na věc, pokud budete mít chuť a čas, rád si vaše myšlenku přečtu.

S pozdravem deluxe

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to deluxe: označení "velcí hráči" je nejspíš zavádějící, přesnější by snad bylo "velké peníze". A nejsou to moje teorie, spíše základní principy volume spread analýzy, tak jak jsem ji zatím (stále ji studuji) pochopil :D Zjednodušeně řečeno hledám v grafu a volume nerovnováhu nabídky a poptávky způsobenou různorodou aktivitou na trhu, když vidím rapidně zvýšené volume, identifikuji to jako zvýšenou aktivitu na trhu a ptám se sám sebe, proč k ní dochází, odpověď pak hledám v grafu a jednotlivých svíčkách. Shledám-li, že se tak děje, protože je aktuální trend u konce a "velké peníze" pokrývají dosavadní trendové pozice, hledám vstup blízko předpokládaného high (uptrendu) či low (downtrendu). Rozhodně do trhu nevstupuju, abych si "něco ověřil", ale proto, že jsem přesvědčen o tom, že se trh bude mým směrem pohybovat v následujících chvílích. Co se teorie týče, výše jsem psal, že podobný přístup založený na čtení trhu jsem nikdy dříve nezkoušel a screenshoty jsem zde házel, jelikož jsem chtěl feedback od traderů, kteří s podobným přístupem obchodují... nemyslím si tak, že jsem ten, kdo vás může v tomto ohledu někam posunout, sám jsem s "čtením trhu" na počátku dlouhé cesty :). Btw. nečekám, že "velcí hráči", "velké peníze" nebo ať už tomu říkáme jakkkoliv obchodují 3 min TF... upřímně je mi to vcelku jedno, vědět to nemůžu a nemám to jak zjistit, co ale můžu je pokoušet se sledovat jejich stopy. A jelikož mají více peněz, je daleko pravděpodobnější, že budou spojeni s vyššími objemy, které se na trhu točí. Chtějí-li vydělat peníze musí je na trh poslat, v momentě, kdy je tam pošlou se s největši pravděpodobností podstatně zvedne aktivita na trhu, na mě už pak je vydedukovat, co ta aktivita znamená pro budoucí ceny.... Samozřejmě si nemyslím, že k akumulaci či distribuci kontraktů na určitých cenových hladinách dojde vždy v jednom okamžiku, vypadá to, že častěji to trvá déle, aby měly velké peníze čas dostat plnění, jaké si představují, proto je mnohdy možnost v těchto chvílích promyslet, za jakou cenu vstoupíme do obchodu a s jakým rizikem to učiníme... snad jsem Vám odpověděl na všechny otázky... jakékoli podnětné diskusi se ze zásady nebráním :))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, vim ze to tu nepatri, ale nemate nebo nemuzete mi nekdo jednoduse ziskat data z trhu TF?
Konkretne mi jde o velikost premarket range a pak range za 1. 30 minut a 1. 60 minut. Tyto informace již nějakou dobu sbírám, ale jde mi o větší časový úsek, řekněme 3-5 let. Pokud byste to někdo měli, dost byste mi usnadnili práci. Jinak to budu muset sbírat ručně. Chci zkusit otestovat nějaké závislosti, ale mám historii jenom něco kolem 1 roku, což není dostatečný vzorek.
Ninja mi umožňuje stahovat pouze minutová data a moje zkušenosti z excelem nejsou dost velké na to, abych s tím něco udělal.
Díky moc za případnou pomoc. O výsledky práce bych se určitě podělil..
Pěkný den!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka, Slaughter, oběma díky, minutová nebo ticková data bych si samozřejmě klidně také stáhl nebo koupil, v tom problém není. Mně jde o to, abych z nich získal právě už ten range. Respektive 3 range:
1. období 2.01-15.30
2. období 15.31-16.00
3. období 15.31-16.30 (vše našeho času)

Pro programátora to bude jednoduchá záležitost, ale já zvládnu tak maximálně nějaké jednodušší makro v excelu..
Navíc vím, že některé platformy umožňují stahování jen určitých dat a jde navolit i časový interval, což by bylo úplně nejjednodušší.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.:

tohle je věc, kterou taky nejsem pořád schopný dotáhnout do konce..kdybych měl spočítat kolik hodnot YM už jsem ručně zapsal do tabulek, tak to je minimálně na jednu Babičku..ale teď si mě s tím zase nakopnul, takže se na to hned dnes musím víc podívat a zkusit to v tom excelu nějak automaticky vytáhnout..jestli se i s jednoduchými funkcemi zadaří, dám návod do vlákna o excelu..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to All - pre vsetkych co chcu zistit cenovy range na zaciatku session

Tak ma napadlo, disktrading poskytuje 30min aj 60 minutove data.

2. a 3. obdobie , ktore potreboval Pavel K. je rozpatie 30minut

Co takto odfiltrovat v excely casovy stlpec aby mi ostali hodnoty tie ktore potrebujem a teda pri range od 1501 do 1530 pri polhodinovych grafoch je to jedna sviecka. Cenovy range High od low je potom lahko odpocitat podla vzorca ktory si napisem do bunky vedla.

Mozno sa mylim alebo myslim nieco ine, ale ak ide o vypocet cenovej range za urcitu periodu tak by som to pocital asi takto.

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

t.o.m. to odfiltrovani je ten nejvetsi problem.. Pokud bych vedel, jak na to, mohl bych tak filtrovat i ta data minutova..

majkll, pokud bys na neco prisel, dej mi vedet prosimte.

Dnesni vstupy: 15:33 685,6 long, 15:42 688,2 short. Pak uz jsem live skoncil. Jeste bych jinak mel 15:55 686,9 long, 16.06 690 long a 16:09 689,3 short. Ten predposledni long by ale bylo rychle utazeni na BE, kde bych i skoncil. Trhy se pohybuji docela ukaznene v posledni dobe...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K:

mame tyto udaje za cca 3 roky zpetne.
1. období 2.01-15.30
2. období 15.31-18.00
3. období 18.01-22.00
4. období 15.31-22.00

a relativne rychly zpusob jak ziskat i ostatni. Akorat je to docela slozitejsi na vysvetleni a nastaveni.
Kdyby ses nejak ozval ( jestli admin dovoli ), tak muzeme pomoct. Nebyl by asi problem i doplnit dalsi roky zpetne, ale na to aktualne nemame data..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...