Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Imik,

ano ma technika obchodovani vychazi i od strategii J.Rosse. Co se tyka vyznaceni bodu at na ema nebo jinych s/r urovni, jsou to mista kde v hlavnim trendu na 1tf grafu vyhledavam vstupni signaly. Vyssi timeframy a patterny v nich zakreslene mi tedy slouzi jako celkovy obraz a zaroven filtr a pripadne potvrzeni mozneho obchodu. Samotnou realizaci potom realizuji na 1tf. Tam vyhledavam patterny Rh, 1,2,3 , 3u, congestion. Je to myslim i na screenu ze dne 14.9.2011. To zakresleni cg na 5tf ma takto zakreslene z vlastnich duvodu. Vim, ze cg nebyl pocatek na svici kde je zvyrareznena. Pro mne to cele zvyrazneni oblasti kde se vytvorila dle meho congestion a jeji high a low slouzi jako oblast kde neberu zadne obchody na nizsim timeframu. Snad to jako vysvetleni k uvedenym nejastnostem patri. Neobchoduji jednoduse automaticky jakekoliv zobrazeni patternu, snazim se to filtrovat, nekdy se tak samozrejme pripravim o obchody, jindy mne to usteri zklamani.

Tak preji mnoho uspechu a rad se nekdy podivam i na nejaky vas screen.

romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To romanrak:

Ahoj, mám prosímtě jen skromný dotaz.
Chtěl bych se tě zeptak na slippage při obchodováni proraženi...

Když jsem davněji na platformě NT zkoušel Joa rose v paperu, tak mi NT "simulovala" i skluzy v plněni. ( test probihal na Russelu 2000)
Každy obchod mi nasimuloval minimalně 1 do maximalně až 6 ticku sklip)

Chtěl bych se tě tedy zeptat ( pokud obchoduješ/obchodovals) live, jaké máš slipy nejčasteji.
Jak případně řešíš slip... tzn jestli nasledny SL/ PT posuneš ´podle onoho slipu ( aby jsi mel stale stejny zisk/ztratu) nebo je nechas na puvodne zamyslenych mistech, tím si ukrajuješ na zisku a přidáváš na risku, ale zaroveň stale držiš tyto hranice v nejaké log. zoně.

Díky moc za objasnění.
David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Bobr
Zdravim te Davide,

samozrejme pokud vstupuji na prorazeni, coz jsou me pripady a vstupuji tim nejcasteji prikazem stop na pruraz, musim s nejakym skluzem pocitat. Rekl bych, ze uvadet presnou vysi slippige by bylo k nicemu a nepresne. Zavisi to na mnoha okolnostech jako je vybrany trh, aktualni volatilita, kde se pruraz nachazi, zda je na onem miste vice ci mene prikazu atd. Spise resim jak s vysim skluzem nalozim. To opet zalezi na tom co se deje kratce po vstupu do pozice. Pokud mi vznikne vetsi skluz tedy na trhu NQ vice jak dva ticky a nenasleduje ho kratce po vstupu silne momentum, abych mohl svuj SL posunout na uroven planovaneho risku, radeji pozici opustim pokud mozno alespon na BE. Uroven PT se skluzem urcite neupravuji, ta nema zadnou souvislost s tim jak se mi podari vstup do obchodu. Chci tim rici, ze skluz v plneni mi muze predvsim zvysit riziko ztraty a to se snazim eliminovat i za cenu, ze se tim pripravim o jinak ziskovy obchod. Samozrejme reseni je rozdelit pokracujici kontrakty a ukoncene kontrakty po takovem skluzu pokud obchodujes vice kontraktu najednou. Pro mne je nejvice pohodlny a prijatelny skluz max jeden tick. Pokud to tedy shrnu jsem ochoten si pri slippige odkrojit ze zisku, ale nejsem ochoten riskovat vice nez jsem mel v planu pri vstupu do pozice. Nepouzivam pro sebe omezeni poctu obchodu na den, pouzivam omezeni max ztrata a profit ktery po naplneni nejsem jiz ochoten cely riskovat. Dovoluje mi to tedy pockat si na jinou prilezitost ke vstupu, nejcasteji tedy prvni Rh po jednom z prurazu 3u, cg nebo 1,2,3.


to Imik: pokud se budete nekdy citit pridat nejaky ten screen at studii trhu, nebo screen obchodu s poznamkami take se se zajmem podivam. Mam nazor, ze pohled na trhy z vice jeho ucastniku muze nekdy najit nejaky podnet k opomijenym detailum nebo i zasadne zmenit pohled na trhy. To je zavisle jiste na vyspelosti a uspesnosti tradera.

Prejim peknou nedeli a mnoho vytrvalosti a uspechu.
romanrak





Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi:

myslím, že tuhle věc zažilo hodně lidí :) špatná ATM strategie, špatný kontraktní měsíc po neuložení workspace, špatný účet atd. ale pozitivní je, že tyhle školácké chyby už se pak moc neopakují..alespoň u mě to tak bylo a teď si to vždycky všecko očima automaticky přeletím hned na úvod seance..

jinak dnes poměrně klasický scénář posledních dní na YM - silný zátah bez korekce..a teď vyčkávám..rýsuje se to long, ale dneska je tlak short velký (navíc s BLUD patternem Scotta Andrewse), takže nic zbrklého nahoru..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi, taky se mi to stalo jenom jednou.. :)
Docela by me ale zajimalo, kdes mel SL, ze ti to vyslo.

Ja dneska vstupy long v 15:36 na 696,5 - BE, 15:59 long na 691,2 (hajzlici si dosli pro sl :)), long v 16:02 na 691,6 - o tick nedoslo na PT - BE, long 16:24 na 691,5 - PT1 693,2, PT2 694,1...
Obzvlast ten posledni long byl perfektni signal. Trh udelal siroky 123, pak pri zpetnem pohybu dolu znovu 123 a v nem jeste jedno mensi. Na BE jsem uz po bode a cekam, jak dal. Dalsi podpurny signal pro longy byl ten, ze prumerny range 1. 30 minut je 9 bodu a to se akorat stalo. Range 1. 60 minut je kolem 12 bodu, ale zacina se dost zmensovat a mnohem vetsi pohyb se zase zacina dit na zacatku obchodovani.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jinak ja to prolitnu taky vse poctive, ale jak blbnu jeste, ze kdyz nejsem si moc jistej, tak radsi udelam obchod jen v SIM, co mi napomaha zcelit moji psychiku a duveru v danej system, tak jsem dnes po prve a snad naposled zazmatkoval. Proc tam nedorazil na SL a to by jsem si rikal este ze jsem ja vul,tak blbej a to mne zachranilo :) Jinak ten trh dle mne a podle denniho grafu asi bude zatim litat sem tam v tom 3U

17121

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pavel K.
prochazim tve obchody, a vidim ze sis hral na pravdu- sami long :), no hlavne ze to nakonec vyslo, ja prave kvuli celkovemu pohledu na dennim grafu, jsem se soustredil na short den.
Ale prosim Te az muzes, rozvest toto, jsem jaksi zatemnen a nevim o cem pises :)
"Dalsi podpurny signal pro longy byl ten, ze prumerny range 1. 30 minut je 9 bodu a to se akorat stalo. Range 1. 60 minut je kolem 12 bodu, ale zacina se dost zmensovat a mnohem vetsi pohyb se zase zacina dit na zacatku obchodovani."
dik
at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi, tak to jo, kdyz pouzivas fixni Sl 150 USD, tak to chapu. V tomhle pripade to sice zafungovalo, ale podle me to neni idealni reseni..
Jinak z meho pohledu byl ten vstup docela riskantni. Jak sam pises, low premarketu bylo dost silne a probehlo tam nekolik rychlych odrazu. Kdyby tomu tak nebylo, vstupoval bych short v 15:40 na 694,3. Bral jsem to jako pruraz 3U a zaroven teto SR. Ale kdyz je dana SR takto testovana (dotek a rychly UP, pruraz a rychly UP. Tak ty prurazy neberu, protoze se casto stava, ze se cena kolem nich jeste chvili mele, nez dojde k prurazu. TO nemam rad, protoze je to 1. psychicky narocne, 2. lehce muze dojit k vymeteni meho SL.

Jinak ten tvuj prvni odraz. Ja bych v trochu jinem pripade (pokud by cena nesla v premarketu tolik short) bral odraz v 15:33 na 694,9. V ramci teto svice se vytvorilo mini 123 se SL pouze 50 USD. Ten tvuj papervstup uz byl z meho pohledu dost nevhodny z jednoho duvodu: cena uz pred tvym vstupem udelala behem minuty pohyb skoro 3 body (range za 1. 30 min je 9 bodu), je teda docela risk brat odraz po takovem pohybu s nejakym rozumnym SL. Navic kdyz uz vlastne k slusnemu odrazu doslo a 1. momentum uz ma cena za sebou...
To jenom tak naokraj, jak nad vstupy uvazuju ja..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...