Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

Pavel K:
Můžeš být prosím konkrétnější? 123 jsem v grafu hledal (pravda, že minutovým se vyhýbám jak čert kříži), ale po vykreslení patternu již nezbývá mnoho místa pro případný profit (jedu tři kontrakty, první fixní PT dva body, druhý na střed oblasti hodnoty a třetí co nejdál na nějaké logické místo).

Napadá mě snad jediné řešení - kontrakty dávat limitně a ředit, ředit, ředit :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Rogi, Majkl, Pavel ... Tak jsem se zamyslel nad tou frekvencí a mrkl jsem se zkusmo na minulý týden, našel jsem na TF tři obchody (to je na mě dost) a všechny byly ziskový s dobrým RRR. Naznačil jsem tam vstupy, PT1 (konzervativní PT na zavření swingu) a PT2 (tam bych asi zkoušel vystoupit já). Plus dnes jak jsem naznačoval na předchozí stránce diskuse - tam by byl zisk jenom na zavření swingu 950 USD jestli se nepletu. Sakra, že bych přesedlal na TF :). Není to samozřejmě žádný backtest, spíš pro Rodge - není to tak úplně řídký výskyt a je to celkem jednoduchý.

17514

17515

17516

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sydney22:

je to jako u všeho..ty máš nakoukáno, tobě to přijde jednoduché...člověku, který to uchopí prvně to může přijít složité, nejednoznačné a může vidět ty flipy všude..

PS. mám na těch tvých obrázcích pár problémů, které diametrálně mění úspěšnost toho patternu:

obrázek 1: proč nemáš vstup hned na prvním doteku té S/R krátce po otevření?
obrázek 2: pokud na třetím obrázku vstupuješ bez potvrzení S/R dotekem, proč si zde neoznačil vstup taky na tom prvním těsném přiblížení k S/R
obrázek 3: opět proč nevstoupit hned po otevření na tom prvním doteku S/R? a zadruhé proč si nastoupil když se trh nedotkl S/R?

vidíš? možná ti to trošku táhlo oči k úspěšným signálům, nebo máš už svoje jemné nuance, ale chci tím říct to, že když ten koncept uchopí nějaký nováček, tak může ty signály přečíst tak, jak jsem našel já z nezaujatého mechanického pohledu, a rázem má problém...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majkl:
Jasně, mám nakoukáno, ale obávám se, že bez toho tady nepůjde asi skoro nic :)). Ale oproti jiným systémům jsem tady musel nakoukat zdaleka nejmíň.

Na otázky rád odpovím:

obrázek 1: proč nemáš vstup hned na prvním doteku té S/R krátce po otevření?
Vstupuju jenom na 123. A pattern 123 musí být "schovaný" v tom swingu na TF5, 123 musí být ten obrat swingu na TF5 - tady to tak není. Tady není ani kousek prostoru uvažovat o tom ten první dotek vzít.

obrázek 2: pokud na třetím obrázku vstupuješ bez potvrzení S/R dotekem, proč si zde neoznačil vstup taky na tom prvním těsném přiblížení k S/R
a) Ten pohyb vzhůru u prvního přiblížení nepovažuji za korekci - to je v podstatě jedna svíčka, jako korekci beru "malý trend" na TF1 - několik svíček které opravdu vypadají jako trend. Ale OK, to mám nakoukaný.
b) Pattern 123 musí vypadat "rozumně" :). Popsal bych to asi tak, že vstup by měl být v horní třetině swingu na TF5 a bod 3 by měl korigovat rozumně hluboko zpátky k bodu 1 (třeba takových 50% a ne že se jenom zastaví a "korekce" je 5%). Zní to možná složitě, ale to prostě vidíš když je to na nic. Tady bych nevstoupil z toho důvodu, že potenciální PT je strašně blízko vstupu (ten není v horní třetině, ale spodní třetině) - to nemá smysl, není tam místo pro zisk.

obrázek 3: opět proč nevstoupit hned po otevření na tom prvním doteku S/R? a zadruhé proč si nastoupil když se trh nedotkl S/R?
První dotek jsem nebral protože tam není 123 vstup, resp. možná je, ale je tak blízko zavření swingu, že je nesmysl to brát. Netrvám na tom aby to byl flip na bod. Jeden, dva nebo tři body toleruju, ale když se to nevezme, nic se neděje, já bych to vzal, vzal jsem to tak v pátek na YM.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sydney22:

díky za odpověď a neber to prosimtě ve zlém jako rýpání, spíš sem chtěl ukázat, že bez těch drobných nuancí, bez nakoukání to lidem mechanicky fungovat nebude...protože se tady kolikrát stalo že lidi masivně opouštěli svoje systémy když tu někdo zveřejnil pár "zázračných" obrázků...a ti samí lidi pak byli špatní z toho, že to nefunguje....

jinak gratuluju, že sis našel to svoje a sedí ti to...určitě i mě to přijde jako smysluplná cesta...a sám mám silné preference k tf 5min a z vlastních zkušeností vím, že to je velice silný timeframe pro podobné dá se říct "diskréční" určování S/R úrovní apod....

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majkl:
Klid, neberu to jako rýpání ;). Jmenuje se to tady "diskuse k aktuálnímu dění..." tak jenom přidávám můj pohled - kdyby se někomu hodil. Já jsem si taky ode všech něco z diskusí bral.

Luo:
Snad abych to tady ani neříkal, ale netestoval jsem to skoro vůbec, jenom trošku a zběžně a potom papertradoval. Proč?
a) Za těch pár roků co do toho hledím tak jsem tento pattern viděl vždycky, na všech trzích a vždycky byl strašně robustní. jenom ho bylo málo a já jsem chtěl obchodovat víc. Když jsem si srovnal, že potřebuju vydělat a ne obchodovat, tak jsem po něm sáhl.
b) On je částečně diskreční, ne že ne. A to se mně blbě backtestuje. Myslím, že už z grafu vidím, kdy to stojí za prd, kdyje to v chopu, kdy do toho nejít - a to se mně v backtestu špatně zohledňuje. Jeden z hlavních kritérií pro vstup je, že "se mně to musí líbit" - a v backtestu se mně líbí každý ziskový :). Prostě o tom patternu vím roky, vím že ho jiní obchodují a jsem přesvědčený, že pěkný flip a pěkný 123 je tak robustní, že tam vždycky byl a vždycky bude.
c) Já už jsem toho nabacktestoval tolik, že už prostě nemůžu, když slyším slovo backtest tak je mně fyzicky špatně...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sydney22,
super, máš vytvorený cit pre trh...resp. vieš kedy nastupujú marketmakery na trh..:)
Istym spôsobom máš pravdu..tiež som toho nemálo prebacktestoval...z dôvodu,že všetko som mal postavené na diskréčnom prístupe na základe PA analýzy bol backtest naozaj zdĺhavý a úmorný...a preto som prešiel na opcie :)
Riziko ktoré v Tvojom štýle vidím je,že market makery sa z každým dňom menia...
Inak pozeral som staré príspevku z FESX,FDAX fóra...kedysi som vytvoril veľmi podobný štýl ako ty..
Ako často sa pattern objavuje,resp. koľko obchodov spravíš za týždeň...?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

dnes uz dle premarketu je na trzich znatelna nervozita. Duvod? Pravdepodobne summit EU a clenu eurozony, jednani ministru finance, kde by mel byt ujednan dalsi vyvoj unie a tzv zachranych opatreni k euru. Mimochodem, vcera mne celkem prekvapila zprava o tom jak ve UK byl navrh na referendum o tom zda zustat dale v EU. Dnes budu velice obezretny a vice mene budu trhy spise sledovat nez obchodovat.
to Sydney: mam podobne postaveny OS, jen jeden dotaz a to zda pouzivas vyhradne pattern 123 1tf do vstupu, nebo vice jako male DB,DT apod, doji,hamer 5tf apod.

Preji mnoho uspechu.
romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Romanrak:
Zatím používám jenom 123, ale sleduju ještě pár dalších vstupů které bych chtěl zařadit - DT/DB na TF1, a tak dva tři patterny na CCI na TF1 které se mně zdají dost silné a mám je celkem nakoukaný už dlouho. Ale základ je pro mě najít pěknou situaci na TF5 - samotný vstup už je pro mě podružný jestli to tak můžu říct. Když je pěkná situace na TF5 tak si opravdu věřím, že se tam trh otočí a jde mně hlavně o to abych mohl vstoupit v situaci kde můžu logicky umístit SL - a to pro mě 123 splňuje zatím nejlíp. Ale jsk jsem říkal, ostatní dostávám do oka a chtěl bych je taky zařadit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sydney22 - strategii máš super a jestli s ní chceš mít víc obchodů, tak stačí místo jednoho trhu sledovat třeba 4 (tf, es, ym, nq). Časově bys to zvládnout v pohodě mohl, protože ten vstupní pattern vzniká několik minut. Často se totiž stane, že to co se třeba na třech trzích do flipu nedopeče, na tom posledním jo a tam bys to hrál. Good luck...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...