Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Rogi:
hele, dneska ti v premarketu utekl 15ti bodovy pohyb, mohl jsi mit $750 (= 13500 CZK) / kontrakt za 3 minuty :))))))))))))))))))))))))))) (sorry sem si to nemohl odpustit si rýpnout :-D)

danek:
Zastavam nazor, ze pro vysoce diskrecni pristup potrebuje clovek hluboke trzni porozumeni, potrebuje chapat jak funguje cely tento business, stejne tak jako sve protihráče, zkušenost a porozumění mu pak dodává sebevědomí potřebné k obchodování velkých pozic.

Potřeba tržnímu porozumění je taky velmi individuální věc, ale ze zkušenosti vím, že to není artikl, který by frčel u začínajících traderů-aspirantů, většina samozřejmě chce vydělat velký peníz jakýmkoli jednoduchým mechanickým systémem a nejlépe hned během prvních pár měsíců. Někdo je velmi pragmaticky založený a chápe nutnost disciplíny a řízení rizika, takovému člověku může i jednoduchý mechanický systém velmi brzo fungovat.

(pozor neříkám že je něco lepší nebo horší přístup, nechytejte mě za slova)

Dillinger:
Diky za podporu, Plausit je spis obchodni jmeno, neni to jeden clovek, ale formujici se tym rovnocennych obchodniku, kteri spolu uzce spolupracuji. Sám používám asi 8 různých grafů jednoho trhu, ten co sem postnul je můj exekuční graf, je to velmi jemný volume graf typicky mezi 2000-8000 VOL (volim dle potřeby detailu a volatility). Dále odmítám odpovídat na technické dotazy (na to co komu vyhovuje si každý musí přijít sám).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Uzatváram prvý live týžden.

Len s jedným dnom som spokojný čo je dosť málo.. Reči o psychike boli na mieste :). Musím poracovať hlavne na "odvete" dneska ma trh vyhodil na SL potom som mal BE obchod ktorý keď mi zavrelo už som bol fakt na... a vstúpil som úplne odveci.. samozrejme SL. Je mi zo mna celkom zle ako je možné že niečo také urobim...
Najhoršie na tom celom je ten pocit že je to moja vina. Ale začiatky sú asi také...

Veci ktoré treba napraviť:

-Necítiť sa porazene a ísť si po odvetu.
-vstupovať len tam kde si to naplánujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis:

live je live.. demo tě to bohužel nenaučí. Když vytrváš, časem se dostaví výsledky.

Já jedu live skoro 2 roky a poslední měsíc jsem zažil hodně velkou sérii ztrát a dost mě to nervy pocuchalo. Musel jsem se zklidnit, pořádně jsem si všechno zpětně vyhodnotil a už zase dobrý.

Good luck v dalším boji.


Jinak na TFku jsem dneska shortoval v 15:27 při ceně 737,1. Bohužel jsem limit nedostal a trh odjel.. Každopádně jsem PT plánoval pod 734 a tam se to nedostalo.. Reverzní 123 se mi už nevykreslilo a nyní je to jde do strany, takže konec..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lordberry:

To je pravda je to fakt iné. Určite to nebalím to je jasné. Musim sa len naučiť dodržovať veci ktoré mám stanované. Diskrečné obchodovanie je ťažké určite zo začiatku ale vyhovuje mi to.

To verím že stratové odbobie vie rozhodiť mne sa to stalo aj na deme, a s väčším objemom to musí byť ešte horšie. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Lordbery,

podle toho co pises je videt ze neobchodujes s trendem ale proti. Je skoda ze zde tolikrat padlo ze obch. s trendem je daleko jednodussi a hlavne to vydelava vic US. Tezko napsat cokoliv vic. Ja osobne neznam v mem tradingu zadnou divokou serii ztrat a v podstate to ani neni mozne pri mem zpusobu ochodovani. Jak uz jsem psal, musi to mit logiku a pak mate edge ktere pravidelne vydelava. Nejjednodussi je nastavit OS ve smeru trendu, ketry neni zase az tak slozite urcit.
Po nekonecne drine zjistite ze obchodovani je vlaste nudna vec ktera vyzaduje koncentraci a precizni ukony. Nic vic.
Neustale zkoumani cizich systemu bere cas a energii.

...at se dari focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Focus

len som sa chcel opytat (dufam ze nevadi tykanie), ako urcujes trend?
viem ze je viac sposobov, ja pouzivam jeden z nich a to je ze sa riadim podla toho ako sa vytvaraju swingy resp. kratkodobe dna a vrcholy tak ako to popisal larry williams v jeho knihe "dlouhodoba tajemstvi kratkodobych obchodu".
Chcel som sa len opytat pretoze mi udrelo do oci to co si napisal ze: "obchodovat s trendom" , pretoze par tyzdnov spatne som mal problemy s mojim OS a DD a tiez som mal pocit ze casto vstupujem na nie velmi vhodnych miestach, resp. a vacsina z tych vstupov bola do protitrendu a ked som sa na tie obchody spatne po par tyzdnoch pozrel tak mi prisli az nelogicke. Vsetko som analyzoval a na nieco som prisiel, este to vsak musim dotestovat na to aby som to mohol pouzit. Tak som sa chcel opytat na to aku techniku na urcovanie trendu pouzivas?
Vdaka za reakciu.

Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...