Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Rodgi, :D :D :D :D :D :D :D to nemůžeš myslet vážně. A jestli ano tak přejdi zpátky na paper. Až tě tvůj systém o kousek nepustí do shortu jako dnes a potom tě o kousek nepustí do longu jako dnes a ty si jenom řekneš - je to super, dodržel jsem plán a budeš v klidu - potom to rozjeď. Jestli ale po takovým dnu začneš vymýšlet jak svůj systém upravit tak abys byl v obou dnešních pohybech - je to špatně. Kup si od kluků knížku o psychologii co napsali, je to čtivý a jak to tak vidím, pomůže ti, mně teda pomohla.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rogi, ja si neridim budika ale vzdy si pred open trhu zakreslim tlustou vertikalni sipkou casy reportu a cca 10 min pred uz neobchoduju ... asi takhle/viz priloha ... a osvedcilo se mi to bezvadne ja dnes nic ... takovyhle dny jsou pro me ty nejhorsi. Mam rad, kdyz to pekne vysiva nejaky vzory a da se to cist. Vidim, ze se dost koukas na VOL. Na webu www.volumespreadanalysis.com je knihovna s ebook. Je to dobry cteni a rozsiri ti to obzory. zdar pajus

17672

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi, dopisal som do tvojich screenov ako vyzera moj styl. Berem iste aj ked mensie zisky, ktore vyberam velmi casto. Avsak druha strana je ze velke pohyby su mimo mna, tie mi ujdu, ale vobec ma to netrapi, lebo sa vyskytuju pomerne zdriedka. Teraz boli dost fundamenty a volatilita je vysoka, ale tak to nebyva vzdy.

17674

17675

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahojte

tak dneska som našiel ďalšiu vec ktorú treba z tradingu odstrániť a to nevstúpenie do obchodu. Som chorý tak sami do tradingu velmy nechcelo ale nakoniec som šiel no keď prišla sitúcia do ktorej by som v paper naskočil tak som zmrzol a len som kukal ako to pelášilo mojím smerom. Viem že jeden obchod nič neznamená ale hryzie mi to svedomie kedže už som sa mohol dostať do zelených čísiel po tom ako som prvé 3 dni robil všetko inak ako som chcel. Ak máte dáku vychytávku aj na toto budem za ňu vďačný. (tu)

Inak nechápem prečo môj príspevok predým neprešiel cenzúrov... (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak nevim..viděl jsem dnes pár screenů, kde lidi "vstupovali" long okolo toho dna po tom prudkém pádu, který se táhnul od začátku seance na všech indexech a musím říct, že z toho mám trošku pocit, jako by to většina z těch lidí zakreslovala a analyzovala zpětně..ale je možné, že do takových obchodů skutečně chodí a skutečně to předopovídala dlouho dopředu na pár ticků, kde se cena po takovém pádu na pětníku otočí a poletí znova bez nadechnutí nahoru... každopádně třeba já měl dnes ztrátu, když jsem spekuloval na alespoň částečný retest dna toho pádu....ano, když je odkrytá celá pravá strana, tak to je naprosto jasné - šlo pouze o velmi hlubokou korekci ve stálém uptrendu...ale uvažovala takhle sebejistě většina lidí, když TFko spadlo za pár desítek minut o 2000 USD?? nevím... majkll

17681

Link to comment
Sdílet pomocí služby

horse:

Jedno s durhým ak mám byť úprimný. jednalo sa o nástup na korekcii no trh sa predtým už dosť výrazne pohyboval potenciál som videl no v hlave piršiel blok a nevsúpil som s odvovodnením toho pohybu. Možno to bolo tým že som nezobral signál na úplnom začiatku trendu a už som si len v hlave povedal že hádam nebudem kupovať korekciu keď som mohol mať o 40pip lepšiu cenu. No ešte sa to vyplatilo a trh šiel až po close mojím smerom.

Zase takú vedu z toho nerobím no mrzí ma že som tom nezobral. Ale jedna príležitosť nič neznamená. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll Ele, dnes jsem se sice drzel stranou a dival se na trhy jednim okem, ale zrovna tuhle situaci (tam kdes SHORToval) mám velmi rad, jenom bych ji bral driv a agresivneji a v tomto pripade s durazem na rizeni rizika hlavne velikosti pozice, protoze ten reject dole mi prisel velmi silny. Z reakce a proti-rotace je videt, že ta myšlenka nebyla špatná a že ji mělo hodne lidi (pohli trhem asi o 2,5 bodu). Takže dobrej trade. Jinak co se týká těch krasnych obchodu co tady vsichni postuji, kolega z Plausitu, se kterym obchoduju, tu obrátku bravurne zobchodoval, jeste kdyz jsem vecer odchazel tak cekal na vyplneni runnera u urovne 1258, takze urcite to neni zadne sci-fi zobchodovat. Ale on na tady tu situaci vylozene cekal.

17682

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím zury. Takže kolegu Plausita máš pod křídly a učíš jej svá kouzla s Market profilem? ;) Moc vám fandím, oběma!! Věřím, že se pomocí toho nástroje dají obchody vnímat zase o něco hlouběji a jako další krok k lepšímu pochopení trhů bych s MP taky rád začal. Už jsem na jednom školení u nejmenovaných obchodníků z ČR byl a dávám tomu velké šance!
Z toho obrázku tak jak jsi jej poslal i obchoduješ, nebo se rozhoduješ na základě jiného timeframu?Tento bude odhaduju jen tak pár minutový, že? Mě se na ESko kouká líp v kombinaci 30min TF a 8RB. Jinak pokud poodhlídnu od dnešních fundamentů a to jak dopadly, pro mě se dnes "lámal chleba" na ESku na kolem 9:30 na 1222 úrovni, směrem LONG samozřejmě :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

můj výhled na další průběh na ESku:
dnešní posun nahoru byl opravdu výrazný, MACD na vyšším timeframe naznačuje možný pokles. Spíš bych ale uvažoval jen o korekci směrem do oblasti 1240-1245, kde bych očekával opět větší chuť nakupovat s možným cílem na 1275-1280.
Mám to skouknuté mým okem bez MP. Jak to vidíš ty? ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jacob2908,

změnilo se hodně. Již delší dobu neobchoduji TF, soustředím se na ES a NQ. Obchodování taky nevěnuji tolik času co dřív, max. tak půl až hodinu denně. Dřív byla jiná doba, podstatně mín zkušeností. Nebyl problém dělat na ER 1000 a víc dolarů denně na kontrakt (a ještě se mi to zdálo málo :)). Když si zpětně procházím deníky, vůbec nechápu jak jsem některé obchody mohl vzít.
Změna přišla během krize 2008, kdy přišly ztráty na které jsem dřív nebyl zvyklý. Tehdy jsem pochopil, že zisk 200, 500, 2000 denně neni vůbec důležitý. Důležité je během špatného období neztratit víc, než je nezbytně nutné.
Když bych to měl po téměř 5 letech live obchodování shrnout, tak i přestože obchoduji podstatně větší objemy, je to daleko klidnější a uvolněnější. Taky můžu zcela zodpovědně říct, že obchodovat diskréčně jeden, nebo dvacet kontraktů je propastný rozdíl. Sám toto nedokážu (a osobně si myslím, že to nedokéže téměř nikdo) a proto mám všechny systémy čistě mechanické. Každý krok musí být zcela jasně definovaný. Jakmile do ochodování zapojujete věci jako nevěřil jsem, myslel jsem, ostatní říkali, dnes by to mělo jít dolu, už to udělalo 20 bodů, takové krásné pohyby beze mne a vůbec nejlepší výrok "mohl jsem mít tolik a tolik, kybych..." tak jděte raději dělat něco jiného. V budoucnu si ušetříte spoustu pěněz a flustrací.
Ještě na závěr si dovolím jednu radu těm traderům, kteří se neustále motají v bludném kruhu. Místo neustáleho odpovídání na nesmyslné příspěvky a poklepávání po ramenech při demo obchodem si zkuste vytáhnout z historie příspěvky traderů jako jsou namátkou Jenal, focus, PavelK, Jim36.... Třeba Vás to posune o kousek dál. ;)
Jinak přeji Všem mnoho úspěšných obchodů.

S pozdravem Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...