Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

Sirix, ona tam byla i dost velka resistence kolem 719. Jinak jsem rad, ze uz vim, ze na 3U kazdy kasle, ale odraz od ema200 je uz neco.. :) Pokud by nebyl fundament, jsem si temer jisty, ze by doslo momentem k prurazu swingu vytvoreneho v 14.45, kdy bych uz sel na BE. No nic, jede se dal.
Jinak nevim, jak dlouho jedes uz live, ale po takovemto negativnim fundamentu v premarketu se casto stava, ze trh kvuli docasne preprodanosti po open jeden rychle do protitrendu. Pak dojde na silnejsi SR ke zpomaleni a zahusteni (3U) a naslednemu obratu do hlavniho trendu. Trading je otazka pravdepodobnosti...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pavel:

Jo to asi vyskúšam mám za sebou len 3 dni takže zatiaľ závery nechcem robiť ale citím že ma emócie lomcujú. Najviac ma štve ako môžem robiť takú vec ako robím a to. Mám naznačené hladiny nikde inde nechcem obchodovať ale keď vidím setup tak si vymyslím že to tam pôjde a idem do tradu. Ako vravím zatiaľ len 3 poriadne obchody inak 4 straty totálne nemuseli byť.

Dneska totálne bezmocný pocit prvý long ma vyhodil na SL o tick a potom 70tick mojím smerom.. to som prežil stáva sa no už to asi na mne nehalo následky a tak som vzal zase mimo úroveňčuduj sa svete SL ;). Aby som si ešte pomohol na psychyku tak som išiel na sim po dvoch SL kde som vstúpil už poriadna na včera naznačenej úrovni a mám tak už 25tick profit... Vidím že sa oplatí dodržiavať plán ale moja hlavička si to asi nemyslí... (tu)
Musím vymyslieť niečo aby ma netrhalo ten checklist je dobrý nápad. hlavne na tie úrovne. Fakt nechápem či už som blbec keď neviem dodržať tak mechanickú vec ako obchodovať len tam kde chcem. Ale mám čas na zlepšenie čo musím dokázať.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel.K:
chtěl jsem na téma 200kové EMA napsat něco podobného, ale tvůj koment je stopro (tu). jen bych přidal ještě jednu zajímavou statistiku - od Steenbargera:
Pokud je otvírací gap do longu větší než 40% rozpětí předchozího dne (celkem 99x na trhu S&P v období 2003-2006) 46 z nich gap nevyplnilo. Pokud shortový gap překonal velikost 40% (celkem 81x), 40 z nich gap neuzavřelo. Přibližně polovina z velkých otevíracích gapů se během obchodní seance nedokázala vrátit k zavírací ceně předchozího dne.
Je zajímavé, že pokud vznikne velký otvírací gap do longu, cena se následně změní průměrně o 18% (68 long, 31 short). Pokud je gap shortový, průměrý pohyb je 9% (48 long, 33short). Ale pokud je gap malý, následný průměrný cenový pohyb je pouze 3% (381 long, 336 short), zato významně vzroste pravděpododobnost zavření gapu (skoro 80%). Celkově velké gapy v jakémkoli směru spíše vedou k následnému longovému pohybu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis Napsal:
-------------------------------------------------------
> taraka:
>
> Dikes.
>
> 3 den live 6SL... Pripadám si ako maniak keď
> obchodujem mám jasný plán na úrovne vstupu lenže
> keď vidím pekný setup tak si tam tú úroveň
> domyslím a čuduj sa svete SL.. To že mi potom ujdú
> pekné setupy na mojích úrovniach netreba spomínať
> (bezomna po 2SL končím). Zatiaľ len 1SL mal byť
> podla plánu.

Jak psal Pavel K., zkus checklist... obchodujes PA nebo cekas na nejake vice mechanicke patterny? Pokud jedes PA a rychly timeframe asi ti neporadim, snad jen mozna pro zacatek skutecne omezit pocet vstupu na den... Pokud hledas mechanicke patterny, ktere chvili trvaji nez se vytvori, mozna bys mohl delat neco pro rozptyleni pozornosti, abys je nehledal, kde nejsou... ve vedlejsim vlakne nekdo neco psal o sledovani videa, kde kouka, kdyz to na trhu ani zdaleka nevypada na vytvoreni patternu v blizke dobe... osobne u toho mam zapnute obcas ekonomicke zpravy (v systemu je ale nezohlednuju) nebo nejaky kratsi serial, ktery pauzuju, jakmile to zacne vypadat na trhu nadejne s nejakym tvoricim se signalem... muzu si to dovolit bo pouzivam 3 min timeframe a mechanicky system, ktery negeneruje prilis signalu a kdyz to vypada, ze by nejaky signal prijit mohl je to videt dost dopredu obvykle... i tak se mi tvori minimalne 6 minut :)

nevyhoda ciste mechanickeho systemu je, ze jako dneska mi nadeli signaly, o kterych jsem presvedceny, ze nejsou ani trochu idealni a opravdu hodne rizikove, ale jsou dle soucasne nastavenych pravidel a musim je vzit, jinaaac uz to nebude ta statistika, kterou mam zhotovenou a bude se to chovat uplne jinak... nicmene pocity si u obchodu zapisuju, tak casem uvidim, jestli by prinesly nejake vylepseni vysledku, nebo spise zhorseni a podle toho teprve se rozhodnu, jestli na ne zacnu vice spolehat... zatim svym pocitum ani trochu neverim, bo jsem obvykle dost impulsivni :D suma sumarum mi dnes systém nadělil 2* vstup a 2*SL o nemalé velikosti, není to ale nic, co by se nestalo uz v backtestu :)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K. sirix:
No já bych řekl, že máte pravdu oba, trh kašle jak na EMA 200, tak trojúhelníky :) :) :)

EMA funguje, pokud se potká s nějakou horizontální SR, 3U je jen zobrazením korekce, nebo formace 123.
Důležité je, kde se ten 3U či EMA zrovna nachází, a v jaké fázi vývoje je trh.

Co se týče obchodu, já šel long na 711,20 a poté short na 717,80 na SR. No a pak ještě pár dalších obchodů ;)

Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi Zdravim ta Rogi Sledujem toto vlakno aj tvoje prispevky uz nejaky cas a zaujala ma jedna vec na tvojich screenoch a to je VOLUME,zobrazilsom si ten isty graf TF 1/11 2011 aj s volume ale vychadza mi to tam nejak inak.vid screeny.Co ma zaujilo tak na tvojom screeene je pekne vidiet na konci trendu tie dva ,,vyskocene volume bary,, 15.40 a 15:45 cca tvojho casu.Rad by som vedel ake nastavenia alebo indik.pouzivas. Filip

17628

17629

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Příprava na 2. listopadu 2011 == Včera Neutrální den s velkým gapem po nočním sestupu, způsobeném zprávami z Evropy. == Premarket Převážně long, evropské ranní zprávy zastavily růst kolem 1237 a po korekci ke včerejšímu POC 1220 trh pokračuje ve vytváření symetrického profilu 1215-1237. POC 1233.50. Otevíráme zřejmě nad včerejškem a kolem overnight POC. == Dnes Trhy dnes budou čekat na ohlášení ohlášení úrokové míry v USA, které bude 3 hodiny po otevření (v 17:30). Předtím se dá využít "auction away from balance after neutral day". == Scénáře 1. Odraz od 1209 včera se potvrdí a porosteme nad včerejší high. První target 45 = gap close. 2. Rotace a čekání na FOMC, pokusit se zobchodovat okraje IB dovnitř. 3. Propad pod včerejší low. Target 1203, 1191. == Ekonomické reporty Velký dopad můžeme očekávat od těchto: 13:15 US Oct ADP Natl. Employment Report (non-farm unemployment) 17:30 US FOMC monetary policy announcement / interest rate 19:15 US Ben Bernanke press briefing after FOMC ann. == Reference 1259.00 a 1245.00 nahoře (základna špičky, spodek špičky a gap nad včerejším dnem) 1208.00, 1199 a 1191 dole - silné HVN 1215.25, 1203.25 a 1194 dole - silné LVN

17634

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...