Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

Taraka Napsal:
>
> Jeste jsem to nikde nestudoval a musim ficet pryc,
> tak se jen rychle zeptam... znamena to, ze zas
> budou centralni banky pumpovat penizky, ale
> tentokrat koordinovaně a hodlaji to delat vic jak
> rok? :D :D
>
>

Nejedná se tímto o kvantitativní uvolňování, tak jak jej předvedl ve velkém FED a jak vlastně neustále stimuluje i BoE. Jen se zabezpečil přístup k dolaru, za výhodnejších podmínek pro komerční banky. Aby se tím mohli vůbec nějak refinancovat, mezibankovní likvidita v Evropě měla a nejspíš bude mít i dál své specifické problémy. I proto banky raději vloží "své" peníze přes noc do ECB za minimální úrok, než aby v současné době riskovaly na druhý den nějaké to překvapeníčko ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

zury:
díky za vysvětlení. Já jsem k PC přišel v sedm a bylo tam vykreslený krásný Pčko. Tak jsem si říkal, že po tom šíleným propadu někdo začal po svátcích vybírat zisky. Struktura i odpovídala, shortoval jsem, žel bohu na blbým místě (19:27, trh ES, vyhozen na SL). Trh potom ten nedokončený profil dojel v pozdějších hodinách.
Můžete mi prosím poradit, jak dedukujete ty závěry o akumulaci longů, agresivních prodejcích atd? Já to v těch písmenkách prostě nevidím...

včera bez tradu, šlo to do strany. A co říkáte na dnešek? Já v tom vidím likvidaci longů, ale mate mě open, Ideálně by mělo být nad bříškem? Díky za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dovolte mi prosím dotaz na vás zkušenější -
mohli byste mi dát tip na vhodné nastavení rangebars pro trh ES pro sledování finwinu? jedu sice diskréčně na základě MP, ale nedaří se mi správný timing vstupu do trhu - rád bych (alespoň pro trendové obchody) odzkoušel CCI. nějaké zkušenosti již mám, nevyhovuje mi ale časově založený tf. Proto prosím o radu, vy, co jedete FW na ES, co se vám osvědčilo. Díky...
PS: je mi jasné, že každému vyhovuje něco jiného atdatdatd........

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumaczek:

to je teda degradace. Nechci byt jizlivy, ale dava ti smysl spojeni FinWin a zkusenejsi? Kolik tech trendu vidis?
Stejne tak se vyprdni na zvletna slova jako akumulace longu a agresivni prodejci, to te do obchodu nedostane.
Doporucoval bych se vratit k zakladum a hlavne se divat do historie, co se na urovnich, kde ted trh je, delo.
Co treba dnes testovani jedne zakladni rocni urovne na 57.75? Jak v Evrope, tak po US open to prineslo pekny trade. Nebo lahudka na 62.25 v Evrope - podivej se co se stalo na high 14.11. Neda se cekat, ze kdyz tam trh zastavil a udrzel, tak ze by treba mohl udrzet znovu? A opet ti doporucuji ptat se k profilu na spravnem miste.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax:
haha, jen do mně..
já nevím, prostě levely mi nejdou obchodovat jen tak.. nevím, jak do toho vstoupit. velmi často mě to vyhodí na SL nebo musím dávat stop obrovský. prostě z písmenek nevyčtu, kde přesně dát příkaz..
tak mi napadlo, že potřebuji vyladit timing vstupu. takže pokud očekávám na nějakém levelu+typu dne např. long, pokusit se jej přesněji dočasovat na nějakém indikátoru. a proč ne zrovna finwin, když ho tu jede téměř každý. Na MP jsem nezanevřel, na rozdíl od tebou zmiňovaného fóra. Nezlob se na mě, ale jsem "trochu" nespokojen s vystupováním (přesněji nevystupováním) jeho provozovatelů...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax:

mám teď po půlnoci takovou studijní náladu a tak mě napadá...občas jsem celkem přemýšlel, jaký máš aktuálně obchodní styl..vím, že se zabýváš profily a TaS, ale přemýšlel jsem po některých tvých příspěvcích, jaký je obecně tvůj přístup (profily, footprinty, TaS jsou opět pouze "nástroje", které nabízí spoustu možných cest obchodování)..z toho, co sem tam napíšeš jsem si domyslel, že zřejmě obchoduješ pouze na předpřipravených úrovních z historie a často protitrendově..

pokud v tom nevidíš podstatnou část svojeho know-how (i když sám určitě už moc dobře víš, že ani kdybys tady popsal svou strategii do posledního detailu, tak ji lidi stejně nedokážou obchodovat stejně jako ty), můžeš mi to přiblížit? nejde mi o detaily, ale spíš o obecný přístup - např. obchoduju jen protitrendově a pouze 1 obchod denně na nejsilnější úrovni, kterou pro daný den najdu..apod.

PS. obchoduješ pořád indexy (vím, že jedeš ES) nebo si přešel i na jiné trhy nebo i instrumenty jako třeba na forex a obchoduješ tak víc trhů?

díky, pokud se ti nebude chtít odpovídat, tak se nic neděje..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumaczek Napsal:
-------------------------------------------------------
> dovolte mi prosím dotaz na vás zkušenější -
> mohli byste mi dát tip na vhodné nastavení
> rangebars pro trh ES pro sledování finwinu? jedu
> sice diskréčně na základě MP, ale nedaří se mi
> správný timing vstupu do trhu - rád bych (alespoň
> pro trendové obchody) odzkoušel CCI. nějaké
> zkušenosti již mám, nevyhovuje mi ale časově
> založený tf. Proto prosím o radu, vy, co jedete FW
> na ES, co se vám osvědčilo. Díky...
> PS: je mi jasné, že každému vyhovuje něco jiného
> atdatdatd........


Zdravim gumaczek
Vidim ze si trochu zabludil v obchodovani. Z tvojho prispevku mi to pripada ze obchodujes len s trendom. Ako obchodnik pouzivajuci Market Profile mi tvoj koment ze trh isiel dnes do strany tak som neobchodoval pripada trocha z cesty. Trh nesiel do strany ale vytvoril krasny balanced day na ktorom som mal 3 obchody pri odrazoch z unfair low and high. Treba rozlisovat v akej faze sa trh nachadza a obchodovat to.

K teme vstupov je to asi takto. Vstup pomocou finwin nie je v ziadnom pripade degradacia market profile. Market Profile mi moze sluzit na urcovanie logickych miest pre obratenie trhu a finwin ako trigger. Sam som na zahranicne forum na ktorom prispievam daval vstupy ala finwin,vsa,123,footprint kvoli uvedomeniu si ze nie je dolezite co je tvoj trigger ale ze obchod je zadany v logickej zone a viem kam trh smeruje cize si viem urcit target a spocitat si RRR.

Sam som chcel na tychto strankach zalozit vlakno o obchodovani market aukcie ale ked vidim tie komenty dakujem. Ak chces nieco viac vygoogli si ma.

Prajem vsetkym vela uspesnych obchodov a hlavne porozmyslajte o tom ci z Vas robi lepsieho cloveka vas dokonaly system a nakrmte si svoje ego alebo sa snazme navzajom si pomahat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

amoniak:
Díky ti chlape, už to hledám :-) Je to přesně jak píšeš - hledám nějaký solidní trigger, na základě kterého do toho obchodu vstoupím z čárkového grafu.. ptž pokud to tam narvu z písmenek, hodně často mě to vyhodí na SL a nemám odvahu ani chuť na ES dávat patnáctitickové SL...
prostě jsem chtěl MP uchopit jako nástroj pro pochopení, co, jak, proč a na jakých levelech trh dělá, utvořit si ten "holistický obraz skutečnosti", ten příběh behind, a využít toto jako edge. Ale jak říká klasik - obchoduj co vidíš, ne to, co si myslíš - proto ten trigger vycházející z aktuálního chování a smýšlení účastníků trhu.

Zítra prostuduju víc a ozvu se onde :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...