Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

marcossoft divergence bol len filter, alebo jeden z potvrdzujucich signalov. cize samotne divergence to nebolo. Moj hlavny vstup dnes sa mal konat na 19:00 presne na flipe od sr urovni, ale bol som akura mimo grafov.
Samotne divergencie povazujem za filter a tiez za jeden z potvrdzujucich signalov cize len na zaklade divergence nestupujem. Tiez divergencie nepovazujem za signal ktory ocakavam aby som mohol vstupit. Ale ked sa nachadza tam tak je to dalsie plus na moju stranu voci podstupenemu riziku

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím vespolek,
jak jsou trhy v poslední době omámené a valí opět na cracku dodávaném od politiků, pohybu dolů v mém oku nenasvědčovalo do 20:00 nic moc. Ránu politickému snažení dala před osmou S&P, tedy tehdy ještě šumy z trhu, že po 22:00 přijde agentura s důležitým varováním evropským krajinám! A taky že přišla ;) Máme se po 9.prosinci na co "těšit" :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hm,koukám po návratu z práce pořád nic a indexy se drží zuby nehty, pokusy o růst jsou vzápětí hned skupované, ropa jde do strany...Deutsche Bank před summitem varovala před poklesem a doporučila svým klientům zbavovat se eura, Merkozy prý nepřijde v pátek s žádným řešením dluhové krize, ale jen stanovením pravidel pro vytvoření fiskální únie v podobě automatických pravidel pro zlobivé členy. Tohle bude zřejmě málo pro S&P a nejspíš nezůstane pouze u varování o snižování ratingů! A technicky směřujeme taky spíš dolů, nižšší HL...za mě bych se soustředil dnes spíš jižním směrem ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

je tu trochu mrtvo, že? trh se od pátku pohybuje v krásné range, pro ty, kteří svedou obchodovat odrazy od unfair low/high to musejí být žně :D já dnes dva trady, první 2x -7 tick, druhý 1x+14. Čili šulnul den :-( (až na ty komise :D) první vstup na základě akceptace ceny nad tím pěkným výšvihem + silná nákupní struktura + předpoklad pokračování k 1265. druhý vlez do pozvolného výprodeje pouze s jedním kontraktem na základě finwinu a TL. Potvrzující faktory byly odraz od 1258 (proti kteréžto úrovni jsem lezl v 1. tradu!! blbec..), dále potřeba vyplnit profil kolem MEANu 1251. PT umístěn na 1251,25; na tick přesně zasáhnut a vyplněn.

17963

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumaczek:

opet ti doporucim prohlizet si trh zpet a divat se na vyznamne levely z historie. Viz hranice 58.00 - kolem ni je +/- 3 ticky nekolik vyznamych levelu, takze bych urcite nevstupoval do longu, zvlast kdyz u ni trh zacal brzdit a zacal se od ni odrazet. Spise bych tady obchod vynechal a pockal az jak se trh rozhodne.
Podivej se na dnesni Evropu aktualni - proc trh zase brzdil kolem 58.00. Vzdyt je to tak jednoduche, trh mi ukazuje a staci na to jenom reagovat. A nepotrebujes FinWin nebo nove market aukci. To jsou jenom kraviny, ktere ti mlzi pohled na trh (nic proti tem kteri to obchoduji - muj subjektivni nazor).
Jinak i co se tyce FinWinu, tak by tvuj prvni obchod nebyl platny: byl proti high dne a prumery si mel stale jeste v shortovem setupu (coz ukazuje jak obrovske zpozdeni maji, protoze pred nimi trh predvedl moc pekny rust, ale to je zase jina zalezitost)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumaczek, ja bych pridal jeste jednu vec, proc nevstupovat, dost vyznamnou, casto se tu opakuje, ale stale dokola to vidim u spousta lidi.. :) Podivej se, jaky pohyb udelala cena bez vetsich korekci pred tim, nez jsi vstoupil.. Tohle je proste blbost vstupovat takhle vysoko. Navic jeste ten silny pohyb pred tim, nez trh vytvoril swing, nez jsi do obchodu vlezl. Pokud je po delsim pohybu, tak lze s velkou pravdepodobnosti ocekavat vetsi korekci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gumaczek:

a dnes jeste jedna nadherna ukazka toho, jak se vyplati sledovat to, co ti trh rika. Podivej se, na jake urovni se dnes drzi nahore cely den premarket, kolikrat ji otestoval a stale drzi - a pak se podivej na pondeli, kde na teto cene zacal v zaveru velky pad dolu - a pak se podivej na high US Utery a Stredy. Potrebujes potom nejaky nastroj na presne casovani obchodu? Ja si myslim, ze ne, ze tohle samotne uplne staci. Takze pokud neprijde nejaka divocina po nejake zprave, tak mas jasne vykolikovane uzemi, kde se trh drzi.
A jinak mi prijde, ze se v tom topis. Profil, FinWin, ted naposledy market aukce. Podle me je lepsi vybrat si jednu vec a na tu se soustredit a tam se snazit neco najit. Skakani a pridavani novych veci te uvede jenom do noveho zmatku, protoze zjistis, ze ani ty nove veci nefunguji, tak jak bys cekal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gumazcek: jeden obrázek za tisíc slov. Spousta lidí si trading hrozně zesložiťuje samýma nesmyslama. Zafixuj si svoje nástroje a zustan u nich (to může trvat delší dobu), najdi si partaka co jede podobnej styl, a pak už jen tvrdá dřina a nekonečné iterace učení se ze svých chyb :)))))

17970

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax:
díky za reakce. Samozřejmě máš naprostou pravdu. Jen upřesním - stále dávám přednost MP, FW zkouším pouze pro určení místa vstupu při trendování.
S tím mým prvním vstupem máš naprostou pravdu - nechtěl jsem do toho lézt, dokonce jsem už jednou příkaz stáhl. Byl to jen příklad mé neukázněnosti. Ten růst vypadal celkem pěkně, nechtěl jsem, aby trh utekl dál beze mě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gumaczek:

Vidím že sa zaujímaš o profily. Čo je určite dobre len to treba správne uchopiť a začne ťa fakt baviť "čítať trh". Len malá pomôcka skús si otvoriť aj väčšie profily weekly monthly. Dobré je tiež používať ako denný profil 30min kedže to je štandart pri profiloch pekne vidieť IB, single TPO a podobne. Najviac sa mi osvedčil prístup zhora teda analýza od mothly po denný. Dosť vecí je vidieť aj len na tých 30min profiloch ale keď si to vsadíš do väčšieho kontextu tak budeš múdrejší. Občas sa stane že včerajšia long úroveň môže byť vklude na mothly POC a podobne. (tu)

Len k vstupu: Neviem ako to vyzeralo práve na tých vyšších TF ale ako vravel Pavel tak ten vstup bol po riadnom pohybe bez akejsi väčšej konsolidácie. Hlavne je to ale HOD dňa nikdy to do predu nevieš ale na ES pekný pohyb a keby to ešte ide hore tak to je silný trend day ktorý sa v tieto dni podľa mna ani čakať nedá vzhľadom na tie konsolidácie na väčšine trhov. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V soucasne dobe obchoduji nekolik trhu ale hlavne TF. Ani v posledni dobe nevidim na trzich nic komplikovaneho a denne mam 2-3 exekuce. Vysledky nijak nevybocuji. Jen chci napsat ze pokud se naucite obchodovat na mistech ktera mate predem definovana a pockate na trh az tam dorazi tak je trading daleko snadnejsi. Obchoduji na 1m grafech a je me srdecne jedno jestli vecer prijde nejake varovani nebo ne. Obchoduji co vidim a obchoduji ve smeru kam se trh hybe. Jasne ze nebudu brat pozice kdyz jsou v 16.oo ackove reporty. At si to davy rozdaji mezi sebou beze me. Ja hledam v trhu momentum , nic vic. To ze se dnes vyplati obchodovat cca do 17.oo je proste realita. Osobne mam vetsinou odobchodovano do 16.oo nekdy i drive a dale to neresim .Mam kolem sebe spoustu traderu kteri to delaji podobne. V grafech mam par automat. horizontalnich urovni a jeden indikator - tot vse. Vstupuji za limity na techto urovnich. Obchodovani mam tak snadne ze uz snadnejsi byt nemuze.
Predikce trhu:
par minut do predu je mozne urcit velmi presne smer trhu pomoci jednoduchych horizont. urovni / tato situace se rychle meni/,ale edge na tom postavit jde - v mem pripade cca s 85% pravdepodobnosti dnes dokazu urcit /kratkodobe/ kam trh pujde, ale hlavne zde hledam opet momentum a snazim se ziskat alespon 200us PT - opet se jedna o selsky rozum a mozna trochu nakoukani trhu, ale je vice nez jasne ze pokud trhy dorazi do urcitych SR urovni, tak bud je prorazi nebo ne. Vse jsem napsal s vedomim ze tenhle prispevek ctou traderi kteri me znaji a denne spolu burzu resime, takze to neni strileni od pasu, ale denni rutina.
Prispevek jsem dal proto, ze kdyz ctu zde v diskuzi prispevky, tak me pripada ze spousta lidi ma trading dost komlikovany. Jak zde bylo napsano - najdete si KISS system a ten pilujte do dokonalosti. Myslim ze smer trhu se da na zaklade urcitych nastroju urcit docela presne - co nikdy nikdo nebude vedet a ani nemuze z logiky trhu vedet, je delka pohybu v tomto smeru. Proto je treba nastavit rizeni pozice tak, aby jste ztratili co nejmene US kdyz uz jste v pozici a trh jde proti vam - a to je dalsi vec kterou spousta traderu nezvlada ani nad ni moc nepremysli.
focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

heh,
se mi tady schází celá finančnická elita :-)
jj, je to tak, mr. focus zase ťal do živého. Asi si to moc komplikuji, ale zatím fakt netuším, jak to zjednodušit :-)
Vím, že nikdy nebudu obchodovat shluky a 3U či mekáče nebo šampony. Ale narovinu - do futures dělám půl roku a takto zmaten jem ještě nebyl.. Skromný dotaz - KISS systémem myslíte co?

iigis:
jj, měsíční, týdenní, dokonce i roční levely jsou zajímavý. Tvé příspěvky tady sleduji delší dobu a vím, že taky profilaříš. Zajíá mne, jak jsi na tom? Podařilo se ti vybudovat něco smysluplného? Konzistentního?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...