Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

to Gumaczek

Já zde žádné zvučné jméno nemám ani žádnou radu ti nedám. Chtěl bych ti jen zdůraznit, aby sis tučně zarámoval to, co zde ti řekl Yax, PavelK a Focus. Málokdo si dokáže uvědomit, kolik pravdy je v těchto řádcích. Dle mého názoru je nejtěžší těmto prostým základům uvěřit, že fungují. Jeden z uživatelů tohoto fóra jednou řekl: pokud se trhům věnuješ již dostatečně dlouho, tak vše co potřebuje pro úspěšný trading již znáš, ale musíš se to naučit používat. Ano a bylo to přesně tak, pojmy jako: swing, formace 123, TR, CG, DT, DB. S/R, High/LOW pemarket, High/LOW prior day, Flip, atd. jsem opravdu znal, ale neuměl je správně uchopit. Teď jsem ve fázi, kdy si myslím a věřím tomu, že vím, na základě čeho se trh pohybuje, ale musím ještě hodně zapracovat na tom, aby to bylo na profitabilní obchodování. Tím zapracovat myslím nakoukat trhy.
Můžu ti doporučit, aby ses podíval na vlákno Joe Ross a příspěvky JiM 36. Určitě je zde spousta i jiných kvalitních příspěvků, ale budeš je muset složitě hledat a nebudeš schopný rozeznat ty dobré od těch špatných.
Tohle je pouze můj názor, nemusíš se tím řídit. Určitě je možné obchodovat i podle indikátorů.., ale proč si to dělat složitější, když nemusíš...

PS: Nevím jaký systém KISS má Focus konkrétně na mysli, ale též znám jeden, hledej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Gumaczek:

No idem od začiatku novembra live som pri nule. Je to ale dané tým že prvé dva týždne som bol bez nadsázky psychomaniak nebol problém vracať trhu obchody ktoré som si do vtedy myslel že exekuuje len blázon. Len pre orientáciu tak som mal DD 400 ticks na 6e. Potom som si stúpil do svedomia a nasadil disciplínu. Od vtedy mám Win 70% pekné RRR a hlavne zmysluplné obchody. Tento týžden som ocbhdoval len pondelok a včera dneska sa mi tiež nedá takže suma sumárum za posledné dva a pol týždna 400 ticks profit. Či veľa či málo to už musí zistiť každý sám.

Dneska stužkujem takže sia v nedeľu (tu)

Nech sa darí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

NE, problém není v tom, že někdo používá FinWin. NE, problém není v tom, že někdo vstupuje často do protitrendu. NE, problém není v tom, že člověka vymetají „skalpy“. NE, problém není v tom, že člověk nedokáže vstup pokaždé dokonale přesně načasovat. NE, problém není v tom, že by měl člověk v grafu indikátory, které sou tu dnes pro smích.

ZÁSADNÍ PROBLÉM, který dnes řeší zejména lidi, kteří používají Profil je ten, že neví, co chtějí obchodovat a obchodují tak všechno. Právě něco tak komplexní a pro řadu nováčků složité jako profil způsobuje, že se v tom místo zázraků spousta lidí ztrácí a naopak jim to ještě odvádí pozornost od fundamentálních základů trhu, od toho, co je to trend, co je to korekce, co je to vyčerpání trhu, co je to ujetý trh atd.

ZÁSADNÍ PROBLÉM spočívá v tom, že lidi NEVÍ, co chtějí obchodovat. Tak moc se všichni soustředí na konkrétní techniku, že totálně ignorují to uplně nejzákladnější, co je naprosto nezbytné pro správný systematický trading. A TO JE, jednoduché, ale naprosto STĚŽEJNÍ určení si toho, CO OBCHODUJU. Ale není to rozhodně „co obchoduju“ ve smyslu – profil, 123, DT, S/D atd.!!! JE to „co obchoduju“ ve smyslu „obchoduju pouze do trendu a pouze první dvě korekce, protože tehdy je trh nejsilnější“, nebo „ocbhoduji pouze protitrendově na silných S/R po znatelném vyčerpání trhu“ atd.

JEDNODUŠE to nejpodstatnější je vědět, CO obchoduji. JE naprosto vedlejší, jakou technikou to obchoduji. To už je jemná nuance. ALE pokud nejprve nevím přesně, co chci obchodovat v tom nejzákladnějším smyslu slova, tak se budu pořád ztrácet v tom obrovském množství tržních příležitostí. Za den se vytvoří miliarda DT, miliarda 123, miliarda průrazů trendových linek, miliarda různých S/D micro úrovní, miliarda možných obchodů na Profilu a navíc ještě miliarda dalších situací. A pokud nevím přesně, co OBECNĚ z těchto situací chci obchodovat, tak se v tomu budu ZTRÁCET do smrti. A je absolutně jedno, jestli se v tom budu plácat s FinWinem nebo Profilem. V tomhle ohledu nikoho žádný zázračný nástroj ze ztrát nevytáhne.

Viz nádherný příklad od Gumaczka na tuším minulé straně. Obchod sice podle údajně skvělého profilu, který jediný naučí lidi opravdu číst trhy, ale naopak právě totálně nesmyslný v tak ujetém trendu v tak plítké korekci a na tom místě, kde byl. To je přesně DŮKAZ toho, že lidi se ztrácí, mají v tom zmatek, soustředí se víc na detaily než na fundamentální základy a chybí jim ta nejdůležitější znalost na trhu – CO CHCI OBCHODOVAT.

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gumaczek: Tak já mám dnes odpracováno, schválně ti posílám svůj dnešní ultra-jednoduchej plán: 1) LONG nad modrou čárou (trh se vrací do rovnováhy) 2) SHORT pod červenou čárou (trh utíká pryč z rovnováhy) To je celý. Premarket mi potvrdil support mezi 31-33, takže bylo vymalováno hned při OPEN.

17977

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jéééžiš,
že jsem sem ten screen dával. Ne, vážně, jsem potěšen, jak se tady do mě pouštíte, to člověka posune rozhodně dál.. Příjemná změna proti 123 či 3u, ne?
Každopádně "Profile is the best!" a přes to vlak nejede :-)

Pánové, máte naprostou pravdu a všichni mluvíte o tom samém. Pokud trh silně trenduje (vertical move, imbalance) a dostane se doprostřed rovnováhy a začne vytvářet zahuštění (heigh volume node, point of control, fair price), je jasné, že tam cena stráví nějakou dobu a nikdo nemůže vědět, kam pojede dál. Jediné, co je jisté, že nezůstane na místě, ptž zase začne vyhledávat jiné oblasti, zkusí přitáhnout jiné obchodníky. Říkejme tomu auction theory, market development, vyčerpání trhu, větší korekce, atd atd atd. Důležitý je nadhled a už mě prosím nepranýřujte za ten nesmyslný vstup,ok? ;-)

Otázkou zůstává, jestli má vůbec smysl obchodovat mezi 19 - 21:30? Jak psal focus - většina zajímavostí se zrodí po otevření RTH a já mu musím dát za pravdu. Jedu v tomto režimu dva měsíce, žel bohu stále patřím k těm zaměstnaným a svázaným "normální" pracovní dobou (spíš nenormální, o je normálního na tom vstávat před šestou,hm?), a je to pro mě co se týče kondice trhu beznadějně nudné. Větší pohyby nastávají po 21:30, ale tyto spiky nejsem schopen současnými nástroji zobchodovat...

Čili otázka do pléna - obchodujete někdo takto pozdě?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gumaczek:
znám daytradera který obchoduje jen první hodinku, stejně jako tradera co obchoduje jen poslední hodinku. Na opačném konci této škály znám dalšího, který obchoduje celej den včetně celýho globexu (alerty na klíčových úrovních ho budí). Není žádné lepší nebo horší, je jenom takové jaké si to uděláš dle svých možností.

Já sám chci během dalšího roku přejít už jen čistě na obchodování globexu.... (ale pojedu více trhů), noční obchodování s řidším volume má svá specifika, ale taky nabízí spoustu příležitostí.

Nevím jak to máš v osobním životě, ale z toho co píšeš se zřejmě nemůžeš věnovat day-tradingu dostatečně, přitom je to ale to nejdůležitější co musí člověk udělat... já to třeba nedokázal při zaměstnání, tak jsem to tam zabalil a věnoval se naplno day tradingu (první rok byl dost krutej). Přijde mi, že většina lidí tady jen sní o tom, že by chtěla být tradery, ale skutek utek. Nedokáží tomu obětovat dostatečné množství času a systematické úsilí, což vlastně jenom znamená, že těmi tradery zas tak moc být nechtějí - překonávat sama sebe toiž dost bolí.

Koukám že kolem obchodování profilu máš v hlavě taky pěknej zmatek. Market Profile je jenom [bold]způsob zápisu informací/dat o trhu[/bold], 5-ti minutovej graf je taky jen způsob zápisu informací o trhu, ale je to trochu jinej pohled. To co se nás snaží Dalton a Steidlmeyer naučit je tržní porozumění. Dalton tě nenaučí exekuci, kdy přesně máš to tlačítko BUY/SELL zmáčknout. On sám os sobě říká, že není Market Profile obchodníkem, ale že používá MP k organizaci dat! Je spousta trading roomu, které používají Market Profile jako přesně definovaný obchodní systém, ale to není to co nám chtěl Dalton ve svých knihách předat.

Hledej kontext pro obchod (směr, potenciál) na základě profilu. Exekuuj na nižším timeframe klidně pomocí finwinu a základních PRICE patternu (DT, DB, retracement, flip, 123, ). Na footprint zatím zapomen, musíš být schopný vydělat i bez něj. Exekuce samotná už není tak důležitá jako kontext.

Když tě tady kluci na financníku učí finwinu, v podstatě tě na příkladu jednoduchého AOSu učí money management a obchodní psychologii, oni ti za ten jeden den přece nemůžou dát jejich mnohalete tržní porozumění, to není něco co jde jednoduše předat z člověka na člověka. Když ti Schumacher dá svoji kombinézu a formuli a helmu a dopodrobna ti řekne, jak máš ten okruh zajet, tak se stejně někde vysekáš nebo se potáhneš jak šnek.

Já bych ti hrozně rád pomoh, ale učit někoho stojí moc času a čas jsou peníze ... možná někdy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gumaczek:

Len sa nenehaj ovplyvniť tým že to je kvôli profilu lebo príspevky typu "taký obchod si realizoval a používaš všemocný profil" sú mimo. To sú príspevky stáda... Pokiaľ chceš v čomkoľvek uspieť tak nemôžeš robiť to čo majorita. Pekný príklad sú denné protitrendy. Na malom TF ato vyzerá ako agresívny vstup ale paradoxne je to najbezpečnejšie miesto pre obchod malý SL velké RRR a keď už trh bude robiť korekciu môžeš mať jednu sadu von a mať to na BE. Nevravím že sa dá obchodovať len takto aj korekcie majú svoju silu ale nieje to naopak najistejšia cesta. (tu)

Ako píše zury a zdq. Profil nieje niečo čo ti ukáže aha choď long a podobne. Profil slúži nato aby si očakával isté situácie a podľa nich obchodoval. Pokiaľ niečo očakávaš tak je trading oveľa ľahší ako len čakať na signál. V trhu je nekonečne veľa pekných situácií no len pár z nich ozaj stojí za exekúciu a pokiaľ sa to človek nenaučí nejakým spôsobom selektovať tak nemá šancu. Skús si robiť analýzu vždy večer pred obchodným dnom a urobiť si očakávané scenáre možno to pomôže.

Toto mi utkvelo v pamäti z Markets in Profile: "Where the novice thinks concretely, the expert reasons contextualy. Instead of thinking A always leads to B, the expert cereats a web of posibilities in which A leads to B under conditions X and Y, but leads to C under other conditions" (tu) Zdaleka to neplatí len pri profile....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumaczek, podle me je zase dost jednoduche v posledni dobe tu posledni pulhodinku zobchodovavat. Ono pokud se rozhodnes, ze budes obchodovat prave ji, tak se tomu musis prizpusobit a ne na to napasovavat vstupy. Je mi vcelku jasne, ze zrovna patterny FW na tuhle zaviraci volatilitu asi nebudou ono, ale pokud mas urovne z MP, ktere umis pouzivat, tak samotny vtup uz neni zase tak vyznamny. Zkus treba jednoducha 123 atd., neco, co te do toho dostane co nejrychleji. Nadruhou stranu urcite te nechci presmerovavat na jiny styl obchodovani, to si musis dobre rozmyslet. Neni to zase tak tezke a navic ma clovek jedno velke plus, vidis moc dobre cenove urovne, na kterych se trh behem dne zastavil, otacel atd., coz je fajn.
Jinak osobne obchoduju DAX 1. hodinu - hodinu a pul, TF 1. hodinu - hodinu a pul a zacinam i vecer posledni pulhodinku. Zkratka mi to obchodovani ted zaclo vazne bavit a navic potrebuju nashromazdit vetsi kapital na spousta budoucich planu a pro swingove obchodovani. Ale ma to jednu ohromnou vyhodu. Od te doby, co obchoduju ve vice casech, jsem u obchodovani podstatne uvolnenejsi, protoze vim, ze nemusim nutne vydelat zrovna ted. To jsem si samozrejme rikal i pred tim, ale podvedomi s tim sem tam zapasilo. Dalsi vec je, ze si klidne vynecham den nebo pul dne, pokud mam nejaky program, protoze vim, ze tech prilezitosti bude hned zitra zase nekolik..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

focus Napsal:
-------------------------------------------------------
> Jen chci napsat ze pokud se
> naucite obchodovat na mistech ktera mate predem
> definovana a pockate na trh az tam dorazi tak je
> trading daleko snadnejsi.....Ja hledam v trhu
> momentum , nic vic. ......
> je vice nez jasne ze pokud trhy dorazi
> do urcitych SR urovni, tak bud je prorazi nebo ne.


focusi, můžeš se prosím rozepsat o těch úrovních, kde čekáš momentum? Možná ani ne tak kde přesně je hledáš (i když pokud to není moc odhalování know-how, tak samozřejmě ano), ale spíš proč zrovna tam by momentum mělo být a z čeho plyne, že se na nich trh nezasekne, ale buď se odrazí nebo pokračuje? Bohužel se pořád plácám na místě a tohle je pro mě jedna z klíčových myšlenek - kde (a kam) vlastně obchodovat a kde to radši nechat být a čekat, jak se situace vyvine. Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To focus
Naprosto s tebou souhlasím.
Každodenně sleduji tohle vlákno a musím říct, že poslední dobou se už v tom moc neorientuji :D

Já sem taky měl Finwin, triplescreen a nevím jaké všelijaké systémy z knížek. Po čase sem zjistil, že tomu stejně nikdy asi neporozumím, tak jako autoři samotných systémů.
Avšak po třech letech každodenního poctivého sledování, zapisování a focení jak se trhy hýbou jsem zjistil, že mě to vše asi jen brzdí.
Dostal jsem se do stavu, kdy jsem se svým výkonem nebyl spokojený a už nebylo moc od koho čerpat něco nového, a tak jsem si pustil čistý graf, projel zápisky zisků a ztrát a po nějaké analýze zjistil, že místa vstupu už umím časovat bez všech indikátorů ( mimo EMA a Volume) a to byli právě oblasti kde jsem očekával momentum do čerstvě započetého trendu.
Vše sem si maximálně zjednodušil, obchoduji 16:00- 18:00.
Nyní vím co opravdu znamená mít alespoň trochu trh nasledovaný, tedy nějaký cit. ( jak o tom hovoří Petr&Tomáš)
Vše jsem si sepsal, dopiloval a konečně citím, že se zase posouvám. -> zlepšila se win%, "hladší" equty , zisky a snížil se stres a namáhavost + plus dělám co mi přijde přirozené.

Tím nechci nikomu nic vymlouvat nebo zhazovat.
Jen mi přijde, že ten trading zaháníte do velkých složitostí a jako lajk v tom vidím nepoměr složitost/výkon.
Jako vodítko si můžete vzít videotutorialy Petra nebo v člancích o S/R úrovních. Pak vás povedou už vaše zkušenosti :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...