Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

Ahoj, toto forum sleduji jiz delsi dobu ale zatim jsem jeste neprispival. Coz bych chtel zmenit. Obchoduji: trh NQ na 1min TF, pomocne TF pro sledovani dulezitych S/R (5min, 30min a day) vstupuji prikazem limit na close vstupni svice s trendem: PA (odrazy od dulezitych S/R, flip, trendove DT/DB) + trendove patterny finwin na CCI (mam sve znaceni techto patternu) protitrend: PA (DT/DB, 1-2-3) + protitrendove patterny finwin na CCI (0/100, 2x100) trend urcuji na zaklade swingu na 1min TF SL umistuji 1 tick pod low/high vstupni svice pri zisku 7 tick posun SL na B/E+1 PT mi na stranu LONG i SHORT vychazi nejlepe 11 ticks hodnoty posunu SL a PT upravuji vzdy po 20 obchodech na optimalni hodnotu dle obchodniho deniku. 12.12.2011 1. obchod B/E 2. obchod SL CELKEM -40$ prikladam screenshoty Budu vdecny za kazdou konstuktivni kritiku.

17982

17983

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

juwik:

určitě to přijde časem jako ke každému, pokud vydržíš, ale aktuálně máš na první pohled problém v tom, že si zaměřený spíše na mechanické patterny a nějaké S/R a míň sleduješ aktuální aktivitu na trhu - co trh dělá...

vysvětlím: první obchod si měl krátce po otevření po silně padajícím premarketu..trh navíc prorazil premarket low takže spekulovat hned na otočení je hodně riskantní - určitě bych minimálně čekal alespoň nějaký výraznější retest low..

druhý obchod opět proti padající lavině..100% v takovém silném shortu bych čekal na retest low a silné odmítnutí pokračovat dál v shortu než bych se o něco pokoušel..

no a aby si to podle murphyho krásně završil, tak si se tedy umoudřil a chtěl jít short s trhem...BOHUŽEL právě v místě, kde trh otáčel...logicky se tomu šlo vyhnout tak, že už bys neshortoval po tak silném a výživném pohybu short (tohle pravidlo má řada lidí)..

no a kolem 16.30 tam vidíš právě ten krásný retest s odmítnutím jít níž - až tohle je místo, kde bych začal uvažovat o vyčerpání trendu a potenciální návrat k nějakému retracementu..

ZÁVĚR: obchodování je hodně právě o tomhle kontextu, který ti málokdo dokáže předat v knize a asi málokdo i jinak..je to hodně individuální a musíš to holt nakoukat..ale neboj se - časem se do toho budeš opravdu dostávat čím dál víc, pokud vydržíš a budeš nad tím přemýšlet..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj,
dekuji ti za reakci. Promyslim vstup do protitrendovych obchodu pouze v mistech dulezitych S/R, kde bude mit trh oporu pro otoceni, ostatne o tom pises na predchozi strane.
Co se tyce toho posledniho vstupu. Ano, uz jsem na to parkrat naletel a ted znovu. Klasicky vstup po nekolika korekcich v trendu a vychytani jeho dna. Nicmene jiz si v OD zaznamenavam o kolikatou korekci se jedna, tak to budoucna se techto vstupu snad vyvaruji.

Juwik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, dnes dopoledne jsem udělal jeden obchod na trhu FESX, který bohužel nevyšel a chtěl jsem se zeptat na váš názor, jestli má ten obchod smysl a byl to jeden z těch co prostě nevyšel anebo byla blbost vstoupit. Důvod proč jsem vsoupil: Po shortu se zdálo, že již níže trh nemá sílu jít, dokonce udělal retest, a proto jsem předpokládal, že se otočí nahoru. Nastoupil jsem na první korekci do longu. Děkuji z váš názor

17991

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sobo

zamysli se trochu nad celkovym komentarem ktery k obchodu davas. Na prvni pohled to vypada ze pouzivas system ktery nemas bud bactestovany nebo mu neveris. Jen ty sam musis vedet jestli takto chces obchodovat nebo ne. Jake cekas komentare ke vstupu? Od koho cekas komentare? Jak poznas ze trader ma dost zkusenosti na to aby dokazal racionalne vyhodnotit dany vstup? Obavam se ze nijak. Nemusi jit tolik o zkusenosti ale zkratka v tradingu budes hledat podporu timto zpusobem jen ztezka. Chapu ze kdyz clovek v necem zacina tak chce pohled ostatnich " zkusenejsich" traderu na trhy, ale nevim jak Ti to pomuze kdyz vlastne nezna ani Tvuj system,zkusenosti /nevim jestli zacinas/, nezna ani Tebe a tve cile a motivace. Opravdu zle se reaguje na tyto pozadavky a dat komentar typu, trh je preprodany, jsou vanoce -neni dynamika, ceka se na rolovani/presouva se volume/, obchodujes proti vyssimu TF atd. asi neni to prave co bys rad slysel.
Zkus si nastavit trading /vstup - rizeni pozice - vystup/ treba do 10ti bodu a ty si vzdy odsouhlas v check listu pro zpetnou kontrolu, aby jsi videl jestli vstupujes podl OP nebo ne. Jinak se dal nedostanes. Ma tvuj OP jasny edge? Mas to zjisteno na zaklade nejakeho testu nebo je to jen prebrany system, ktery PRY vydelava penize?

Na slova jako: ZDALO SE ME, PREDPOKLADAL JSEM - v tradingu velice rychle zapomen. V tradingu se da pohybovat velice presne, ale je treba se dukladne pripravit a vse podchytit do posledniho detailu.

Neber si muj prispevek osobne , je zde spousta traderu kteri jsou v podobne fazi tradingu a pokud si neuvedomi zakladni principy tak se dal nepohnou.

Zanedlouho sem dam par drobnych rad a mych obchodu, tak na to mrkni, snad Ti to pomuze.

focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

focus

Tento systém mám otestovaný a papertreduji ho asi2 měsíce. Za tu dobu zatím potvrdil moje očekávání a vyhovuje mi. Máš pravdu, že když se zpětně dívám na muj příspěvěk, tak sám nevím co jsem od něho očekával, protože vstup byl podle mojeho systému.

Z mojeho příspěvku asi vyplývá, že systému nevěřím, ale komentář vyšel spíše z frustrace, protože se mi tenhle vstup, na základně podobných okolností, stal za posledních pár dní vícekrát, a tak jsem asi skrytě doufal, že mi někdo zkušeny potvrdí, že ten vstup měl oči.

Díky za tvůj komentář, protože jsem si uvědomil, že já sám musím vědět jestli jsem vstoupil podle mojeho systému nebo nikoliv a ne, aby mě v tom utvrdil někdo jiný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Focus: Taky se tesim na tvuj prispevek (tu) A pokud pridas i grafy a komentare, tak dekuji predem.

to @Slavo: Bracho, si tu este? Naposledy som videla tvoj prispevok na footprinte, ako sa dari? Ja uz sa sustredim len na S/R a Supply/Demand a som spokojna, ale stale paper. Ale zistujem, ze aj vecerne seanse napr.na trhu ES mozu byt zaujimave. Ako si na tom ty, ides live? Ostan v kontakte , drz sa.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

amoniak: tak jsem se taky přidal a rozjíždím market aukci. je to vlastně to samé jako písmenka, pouze jiné pojmenování. výhodu budu hledat v kombinaci obojího. Níže přikládám screen, jak příliš těsné stoplossy mohou ovlivnit výsledek :-) Vstup byl v souladu s dlouhodobým směrovým přesvědčením (po včerejším průrazu z týdenní range měním na short), základní myšlenka byla počkat na vytvoření korekce k low včerejšího spiku (modrá čára), samotný timing dle TaS, kdy prodávající zařízli nakupující (absolutně nemám nakoukáno, je to nový přístup, footprint zatím platit nechci - ačkoliv se zde nabízí větší potenciál - možnost vypracování přesných patternů, pravidel; interpretace TaS mi přijde velmi, velmi individuální). SL dva ticky nad první dnešní flip, PT k LoD. RRR cca 1:5, možné přitáhnutí, popř. trail SL. Možná vylepšení vstupu - počkat a vstoupit později, trh se na levelu mogloval půl hodiny, vstoupit limitem pod minibalanci... ale to by zase zvedlo SL a snížilo RRR. Na závěr příspěvku chci podotknout, že toto není zbacktestovaný OP (těžko zachytit momentum na statickém grafu) a že nejedu na výsledek, ale soustředím se na samotný proces obchodu.

17996

17997

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gumaczek:

Zareagujem aj ked niesom amoniak.

Vidím že sa nevzdávaš to sa mi páči:) T&S je dosť individuálny to máš pravdu ale je to to isté ako FP akurát to máš hneď. Každé má výhody ale o tom som nechcel. Radšej k vstupu:)

Pekný trade location trh ide dole a pomerne slušne jasná zmena sentimentu na short. Takže strana dobrá. miesto vstupu tiež pekné aj ten spike o ktorom hovoríš potvrdzuje no hlavne by pre mna bolo niečo na kompozitnom profile (všimni tú low volume úroveň) Dlhodobo tam nechce nikto párovať ďaľšia výhoda na tvojej strane. A k časovaniu pre mňaje 5min dosť velký na takto citlivé vstupy ono možno to tak neťahá do obchodu ale menší TF poskytuje dynamiku a rýchle vykreslovanie delty. Všimni si deltu na tvojom vstupnom bare pozitívna stále viac offer obchodov. Ideálne je 2x viac bidov alebo aspoň vyrovnané mierne viac bidov. Ak vtedy príde moentum do T&S tak ti to pár tikov nadelí.

Skús teda:
-otestuj nižší TF mám minútu a tá dynamika je lepšie cítiť.
-Skús si prebehnúť svoje obchody a porovnaj to s tou deltou ako som to popisoval stavím sa že ziskové budú s príslošnou deltou (teda viacej bid pre short a viac offer na long).
-T&S ber len ako triger lebo je to dosť metúce. Zelená vlna na long a opačne. Dajú sa sledovať aj iné veci rejekcie, rýchlosť ale popravde to je už mega kozmetická úprava.

Snáď to troška pomôže. Hold najťažší je podľa mna timing ale aj to sa dá :)

A ešte by som mal na teba jednu prosbu Z kade si zohnal do NT kompozitný profil (kúpené?) nikde som to nenašiel. Ak to nemáš tajomstvo tak keby si mi to vedel podsunúť bol by som ti za to vdačný :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majkll:

Jo ide to aj tak ako vravíš s tým sa hádať nejdem lebo viem že si konzistentný s takýmto prístupom.
Máš tu príspevky o tom ako si každý musí vybrať svoju cestu to čomu verí a čo bude vedieť obchodovať. Tak nechápem tie ironické bodky za tvojím príspevkom. Navyše to čo som popisoval nieje nijak zložité popravde je to pomerne jednoduché no na oko sa to môže zdať inak. Áno obchodovanie týchto breakov má výhody ale vždy je ešte lepšie miesto na vstup a dá sa dosihanuť rôzne a toto je jeden zo spoôsobov ktorý som popísal. Mám menší SL väčší profit potenciál. Pri vstupe na tom breaku by som už pravdepodobne uvažoval na BE keby to bol len akýsi "fake".

Nič proti tebe a tovjmu ocbhodovaniu vo veľa veciach som sa inšpiroval hlavne čo sa týka práce za to dakujem. Len nechápem ten odmietavý postoj a predsudky..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Měl bych na vás takovou prosbu. Bohužel jde spíš o nastavení TWS jak dění na trzích, tak to tady nechci moc rozebírat. Dotaz jsem dal do správného vlákna, ale jak je vidět, moc lidí tam nechodí a kdoví kdy bych se dočkal odpovědi :S Budu rád za jakoukoliv reakci, díky

www.financnik.cz/forum/read.php?10,24642,page=28

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis:

je zajímavé, jak mi vidíš do hlavy a jak přesně víš, že těch pět teček sem tam udělal jako ironickou poznámku..já si původně myslel, že ty tečky mají naznačit, že je to náznak stručné inspirace a otevřená cesta, kterou může jít ten, koho to zaujme..takže dík žes mi vysvětlil, jak sem to myslel..(teď to byla ironie)

nechápeš ten odmítavý postoj a nechápeš ty předsudky? já taky ne..díky bohu že tyhle věci v tradingu už moc neřeším, protože moc dobře vím a potvrdilo se to 100x, že se dá profitovat se vším možným a neni lepší nebo horší cesta..proto jsem taky do toho příspěvku nic o vašich technikách nepsal, pouze sem dal náhled na stejnou situaci jinou optikou pro inspiraci...

ale už na to kašlu a ty tečky si do budoucna odpustím..aj s písmenkama...beztak sem houby profík

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majkll:

V tom prípade sa ti ospravedlňujem (len mi to proste tak prišlo v tom kontexte ako sa na to tu pozerá, hold súdil som podla jednej vety) vôbec som nechcel naznačiť že niečo je lepšie ako druhé a ani som to nenapísal. Len som chcel podporiť tento štýl a ukázať že aj práve tade vedie cesta. Ale nepochopil som ta správne takže to je bezpredmetné.
Takže promiň, som rád že nepatríš medzi tých odmietavcov... (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...