Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

2 stranger:

No jestli se muzu zeptat... k tomu tvemu poslednimu screenu, jak jsi okomentoval ty vstupy/nevstupy.. chapu ze k nim mas dalsich 95 nepublikovanych pravidel.. ale aspon k tem peti co si vzpomenul...


- Cena na SR urovni
Nelze okomentovat, protoze tam zadne S/R urovne nemas zaznacene, takze neni patrno jestli to je nejake HoD minuleho
dne, nebo co, v tom druhem pripade uz vubec nic

- dvojita divergence potvrdzujuca smer v jednom pripade a v druhom pripade len jedna divergence
Dvojita divergence - uz ten termin je hodne zajimavy. Zajimalo by mne co k cemu je v divergenci, kdyz tam nemas jediny indikator nebo cenu, ktera by ty divergence naznacovala. A dvojita divergence mezi cenou a Stochastikem ? To by mne tedy zajimalo jak si to myslel.. ale ani nemusis nic psat.. na tom screenu zadne divergence proste nejsou

- Kriziaca sa EMA(ktora sice len potvrdi po vstupe spravny smer) lebo k prekrizeniu dochadza v oboch pripadoch az troska neskor
No v tom prvnim pripade se ti krizi nejrychlejsi EMA s nejpomalejsi.. aspon to tak vypada.. na tom druhem vstupu se pri vsi ucte nekrizi nic s nicim... ja vim... pravidlo je pomocne... "vsak ono se to prekrizi pozdeji"... ale i tak se mi to zda hodne pritazene za vlasy...

- Takze minimalne uz len toto su dobre znaky pre vstup v moj prospech
V podstate tam zadne znaky pro nejaky racionalni vstup nejsou...

- v druhom pripade DB
O DB se v tom druhem pripade nejedna ani nahodou... ceny close a low jsou jak rozsypany caj... takhle DB nefunguje

Neber to jako rejpani, spis se ti snazim pomoct trosku se srovnat, protoze mam pocit ze se ti to posledni dobou nejak vymyka z rukou... Navic... 3min timeframe na NQ je dost nestastny...nevim sice jaky pouzivas SL a system vystupu, ale vychazi mi, ze v tech pozicich musis byt radove desitky minut az hodin.

Strategie obsahujici "vic nez je male mnozstvi" pravidel je odsouzena predem k zaniku. Ale to nema cenu vysvetlovat, na to prijdes casem sam.

Takze se priklanim jednak k nazoru filip44 ze jednak varis dost z vody a druhak ze nemas uplne ujasnene CO chces v trhu obchodovat. Jake situace vyhledavat, proc vyhledavat zrovna ty a jak ve finale obchodovat. Rad bych se mylil, ale uz tu padlo ze jsi docela dobry strelec... no nezbyva nez pro tuto chvili souhlasit.

Takze znovu a lepeji...

at se dari
Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

P.S. slubil som v predchadzajucom prispevku ze dam tu screen z obchodu co som spominal, takze pre takych normalnych traderov prikladam screen, ty co "utocia" poprosim sa k nemu nevyjadrovat. ja uz sa nebudem tiez vyjadrovat k tejto diskusii, skor si budem brat vecne veci ktore mi pomozu ako len vykecavat tu.

18127

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 stranger:

Jellikoz si nemyslim ze na tebe utocim tak si dovolim zareagovat...

No tady je ta divergence jasne videt, i kdyz divergence toho typu jsou dost nebezpecne, nicmene dobry vstup. Resp. dobry neni.. jit na close cervene v shortu neni dobry napad... lepsi by bylo jit na BO close te dalsi zelene - klokani ocas... ale tak kazdy to dela nejak... A to ze jsi v te pozici byl dve hodiny jen potvrzuje moji domneku z prispevku minuleho. Takze netreba jitrit mysl...

Akorat u toho druheho vstupu neni jasne jestli si sel za limit nekde na 2316.25 nebo az na BO te zelene 3 bodove svice...

Ps: Ty mas pocit ze kdyz ma nekdo jinej nazor, nebo ze se nekdo na neco zepta (to by si mnel znat) je nenormalni ?


Takze klid... je to preci jen diskuze ne ?

At se dari
Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger: Cauko! Aj ked sa nevyznam v tom, podla coho vlastne obchodujes (ale nejak ma to netrapi:) , tak mam dotaz. Co tvoja "vydrz" pri drzani pozicie dve hodiny? Mas automaticky nastaveny PT uz pri vstupe + posun na nejaky BE? Takze obchod stylom - zadam a odchadzam. Alebo do toho zasahujes?
Uz to tu moc nesledujem, ale viem, ze si v minulosti isiel live, toto je tvoj navrat po akej dlhej odmlke?
Nech sa dari!
Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR zdravim ta, ako sa ti dari? obchodujes live uz? Tiez uz velmi nesledujem tvoje dianie na trhoch lebo tu vlastne ani nechodios alebo nejako pomenej. Tak ako frcis?
CO sa tyka pauzy tak to bolo polroka.
Co sa tyka drzania pozicie, niekedy mam len jeden obchod a drzim ho cely den ale nakonci vychadzam zo ziskom cez tisic na jeden kontrakt. mam rad dlhodobejsie obchody nie niekolko minutove.
Nechodim po par desiatok dolarove zisky ale po niekolko stovak az tisicok (v NQ tachsie sa da dosiahnut ta tisicka, ale neje to nemozne. na trhoch ako ES alebo CL ktore chcem obchodovat v buducnosti to az taky problem neje)
V kazdom pripade zisky neriesim, ani straty, sustredujem sa na trader´s mindset www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/akcie-komodity-forex-traders-mindset.html. To ci je zisk 200 usd ci 2000 usd so mnou nic nerobi ani robit nebude. jak hovori kazdy profik, ked budes robit veci dobre a sustredis sa na to abyy si ich dobre robil, peniaze k tebe pridu sami, bez namahy.

Nerobi mi problem drzat poziciu aj par hodin. Nerobim si z toho vrasky, lebo mam jasne definovany vystup. Samozrejme SL posuvam takze poziciu riadim. ale davam dostatocny priestor trhu aby mohol dychat.

z tohoto obchodu vyssie som vystupil pretoze som poreboval odist na polhodinu a nechcel som nchat otvorenu poziciu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger: Tak to je dobre, ze ti to fici a si sam spokojny s progresom, to je hlavne a prajem ti to , ako vlastne kazdemu na tomto fore. Ja som tiez polroka na SIMe. Teraz budem mat konecne cas tri mesiace obchodovat aj doobednajsie seansy (inak nebol cas kvoli praci) a urobit znova statistiku. No a april by som chcela live.
Vsetko som zjednodusila, sustredujem sa na S/R urovne + rozne timeframe. Z tohto fora som si vzala hlavne rady od skusenych traderov (za co im aj tymto dakujem) a prestala som riesit, kto co traduje a ake ma vstupy, ale radsej som cumela do grafov. Sustredila som sa na psychiku, ta mi robi najvacsi problem. Preto mam iba jedno pravidlo na vstup (a vzdy len limitom), zadam poziciu a uz len sledujem, ci nepada pripojenie, nezasahujem. Tiez uz neriesim PT ako absolutnu hodnotu, ale len vo vztahu ku danemu riziku. Celkovo to uz tak neprezivam, ale doveru v system ukaze az live.
Tak nech sa dari aj nadalej!
Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,
věř že zdaleka ne každý, kdo s Tebou nesouhlasí nebo Tě hned neplácá po ramenou, na Tebe útočí .. co zkusit jinou verzi a to že Ti chtějí pomoci, dost těch co tady na Tebe reagují mají zkušenosti z live a třeba jen nechtějí aby si dělal stejný chyby, kterýma si prochází prakticky každý (včetně nejspíš těch, co ted radí) a tak věnujou svůj čas, aby Ti poradili .. zkus si z těch odpovědí vzít něco pro sebe, ne se jim bránit, oni mají, to co Tobě chybí a to live zkušenosti

btw: pokud se chceš bavit o grafech, tak místo grafu s dvěma šipkama k tomu dej komentář, proč si vstoupil, nevstoupil apod a klidně můžeš odkrýt i svoje "tajný" patterny, buď si jistý, že nepřestanou fungovat, když je zveřejníš na českým free webu a navíc časem zjistíš, že tyhle diskréční vstupy jsou nepřenositelný, protože max předáš jen vizuální informaci, ne to co máš v hlavě

ať se daří (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k
akoze nic v zlom, ale to si napisal tak ako keby kazdy kto ma skusenost s live mi mal co poradit. Teda ide o to ze live skusenost mam aj ja a co? robi to zo mna uspesneho tradera? Odkial mam vediet ake ma skusenosti ten ci ten trader a teda preco by som ho mal pocuvat ked len vyjadruje svoj nazor na ktory ma pravo. Navyse ak ten nazor je utocneho a poucneho charakteru ako vnima on trh, uz duplom nemusim brat jeho nazor v uvahu, kedze sam som sa venoval stavaniu svojmu op a sam viem preco vstupujem tam a preco vystupujem tam.

AK vezmem fakt ze 90 percent podla statistik straca, potom preco by som mal primat radu od mozno stracajuceho obchodnika. Ked som robil biznis vo forme podnikania tiez som neprijimal radu od kazdeho kto podnikal. podnikatelom moze byt dnes kazdy, tak ako trader. Prijimal som rady od podnikatelov na zaciatku ktory sa vozili na luxusnych autach a videl som ze su to ludia co nieco dosiahli. od nich som sa inspiroval, nie od nejakeho stroskotanca. a tu je ten rozdiel, ludia co boli bohaty mi s radostou poradili kde robim chybu kde by som mal ubrat a kde pridat a tesili sa so mnou z uspechu, aj to ked som si kupil svoje prve luxusne auto. Ziadna zavyst, ziadne predsudky, uprimna radost... a ta komunikacia bola uplne ina, ziadne utocenie, ziadne podzubovanie. Cize clovek co skusil si len live neje hned uspesn trader ktory ma co povedat a co mi poradit.

Co chcem povedat je to ze uspesny traderi ktory naozaj sa slusne tradingom zivia tu urcite nechodia diskutovat a "podzubovat" Ak mi ukaze tento trader s live skusenostami ako to pises ze dokaze zarobit 100 000 USD rocne ci viac potom sa snim mozem bavit o tom ze je trader a ze ma skusenosti na to aby mi vedel poradit. (ale stavim sa ze takyto traderi tu davno nechodia ked ano tak len pre vecne informacie a nie pre diskutovanie tohto typu.) Inak to je bezpredmetne a idem si svojim systemom, a svojou cestou tak ako som sa rozhodol ze pojdem ked som sa zacal venovat tomuto biznisu.

Preco mi trader povie, to neje divergence, alebo to neje SR uroven, alebo to neje DB,. ked ja to tam vidim. SR, divergence a DB su dost subjektivne veci a kazdy hladi na trh inak. Preco nemam vstupova na close cervenej sciecky, ked podla OP som mal 90 percentnu pravdepodobnost ze trh sa otoci a pojde hore.

Preco niekto nemoze len tak bezpredsudkovo na nieco pozerat ale preteka sa ze ja by som stupil lepsie alebo v tom zmysle. Dobre to je vsetko lebo mam toho vela na jazyku ale to hlavne co som chcel som povedal.
Ked som prezentoval vysledky realne z ropy kedy som cez hodinu urobil cca 1000 usd tak videl som tie reakcie, presne jak ked som ukazal na nejaku ziadost equity so ziskom na jedne kontrakt za mesiac 22 000, tiez som videl tie reakcie. Ze to neje mozne, atd... mozne je vsetko zalezi len na velkosti odhodlania.

Cize moj osobny nazor je ze uspesny tradery tu uz davno nediskutuju, uz davno si uzivaju zivota a nestracajzu tu cas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...