Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

stranger:

pokud to chceš brát trošku seriózně, tak se holt budeš muset naučit alespoň základně orientovat v těchhle jednoduchých věcech, naučit se jednoduchá anglická slovíčka jako "holiday", "regular", "open", "close", "equity" atd., dál taky co znamenají výrazy jako "cme", "globex", pak taky do jaké skupiny spadá trh, který obchoduješ..a v neposlední řadě i převádět americký čas na český...

věřím, že většina lidí se podobné věci naučila mnohem dřív, než začali obchodovat live...tj. si v tomhle pozadu a měl by si se to doučit..ale myslím, že tohle už sem ti nebo někdo jiný psal dřív a možná i několikrát..a stejně si se dnes zase zeptal..takže..je to tvůj boj..horší, až se ti někdy kvůli neznalosti stane nějaký průšvih..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll dik za nazor. v kazdom pripade tieto slovicka dokonca aj viac ovladam anglicky, je pravda ze casom sa chcem doucit anglicky poriadne ale neda sa vsetko naraz. Takze preto ak nieco neviem vyuzijem tuto diskusiu aby som si to bud vyhladal a ak to nenajdem tak napisem dotaz. Mozno moja chyba ze som mal tento dotaz napisat do sekcie "dotaz zacatecnika" inak ale nevidim nic zle opytat sa to co som sa opytal alebo kedykolvek pred tym opytal v minulosti.
Uspesne obchody.

P.S. ak chcem dobre jazdit autom nepotrebujem vediet do detailu ho rozobrat. alebo ked chcem priviest zene orgazmus nemusim nutno vediet dokonale jej anatomiu tela. :D

P.S. este raz pekne obchody v novom roku a dakujem za usmevny nazor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:

škoda slov, ty to vždycky tak hezky obrátíš proti druhým...no hlavně, že svět se řídí podle tebe a všechno se musí přizpůsobit tobě a ty ničemu...si šťastný muž..zlatí a trpěliví lidi, kteří ti budou dál odpovídat na stejné dotazy..

je to asi tak, jako když někdo dělá chyby v psaní čárek ve větě..ty mu ukážeš, jak to má být správně, ale místo toho, aby si to ten člověk zapamatoval a snažil se psát správně, tak se tě příště u totožné věty zase zeptá, jak to má napsat správně..a když mu řekneš, že si mu to už jednou vysvětloval a že to musí už znát, tak na tebe vyjede, že mu nechceš pomoct a si hulvát...

bohužel znám osobně víc takových lidí, kteří se nejsou ochotní nic nového naučit, ale ostatní sou zlí, když jim nechtějí opakovaně pomoct se stejným problémem..ale popravdě mě fascinuje, že to takhle funguje i v podnikání jako je trading, kdy nejde o kamarádské rady ze slušnosti, ale o byznys..

omlouvám se všem za offtopic, už v tom nebudu pokračovat

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obchodoval ste dnes niekto? Mne ussli dnes 2 vstupy, resp neboli 100 percentne podla planu. takze som ich nebral, chybala im len malickost aby som ich zobral podla obchodneho planu. Na druhej strane som ale zistil ze som uplne pokojny v takych pripadoch, cize povazujem to za pozitivne. Tieto dve situacie zaznacim si do obchodneho planu do sekcie STUDIA ako potencialne zaujimave signaly pre vstup a v buducnosti ich odtestujem. O akych pripadoch hovorim?

18122

Link to comment
Sdílet pomocí služby

filip44 praveze som to neobchodoval, pretoze to nebolo uplne 100 percentne pola OP. citaj poriadne co pisem.
Ci si tam videl aj ine vstupne podmienky ktore hrali v tvoj prospech to uz je na tebe a na tvojom vnimani trhov ako takych a prilezitosti ktore ti davaju, cize na tvojom OP. ja tam vidim minimalne minimalne 6 vstupne podmienky ktore by hrali v moj prospech ak by som do toho vstupil.
Prezradim take najzakladnejsie.:
- Cena na SR urovni
- dvojita divergence potvrdzujuca smer v jednom pripade a v druhom pripade len jedna divergence
- Kriziaca sa EMA(ktora sice len potvrdi po vstupe spravny smer) lebo k prekrizeniu dochadza v oboch pripadoch az troska neskor
- Takze minimalne uz len toto su dobre znaky pre vstup v moj prospech
- v druhom pripade DB

Dalej tam vidim dalsie minimalne 2 specialne formacie a pravidla ktore hraju rolu v moj prospech ktore ale nebudem prezradzat lebo mi dobre sluzia.
Ako som napisal hore, nebolo dodrzane len jedno pravidlo a to tretie z mojho OP a preto som tento obchod resp 2 obchody nevzal. Sice som mohol, ale porusil by som disciplinu z ktorou som sa zaviazal samemu sebe a rodine pri LIVE

Uvidime dnes.
Drzim palce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger, mam pocit že tých vstupných podmienok máš neúrekom a všetky ako píšeš ti hrali do karát, ale nakoniec si tie obchody nevzal. To mi príde čudné. Ako potom takýto OP si schopný testovať a to nehovorím o live obchodovaní. Ustrážiť si v reále také množstvo vstupných podmienok z môjho pohľadu je nemožné. Keď sa spätne pozerám na ten graf tak tam tiež nájdem x príležitostí, ale ak je pravá strana čistá, tak musím mať jasné a jednoduché pravidlá a tie i zobchodovať. Môžem sa napríklad sústrediť na divergencie pri S/R, môžem sa sústrediť na kríženie EMA pri S/R, môžem sledovať cenové prípadne sviečkové formácie pri S/R, ale sledovať to všetko naraz po dobu povedzme dvoch hodín mi príde ako vypiť fľašu whisky na ex, asi by mi po obchodnom dni tiež roztrhlo hlavu. V tradingu nič nie je na 100 % isté a ani to nie je potrebné. Tak ti držím palce v ďalších obchodoch a snáď časom pochopím čo vlastne obchoduješ i keď to zahaluješ rúškom tajomstva.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marcossoft presne!
Disciplina je zaklad, ak ju porusim raz mozem ju porusit aj 10raz a ja sa necem dostat na cestu stracajuceho obchodnika.
CIze jednoducho plan mi hovori ked sa stane toto malo by nasledovat toto, ak sa to stane ma nasledovat toto, potom sa to ma potvrdit nejakou vstupnou technikou a vtedy vstupujem.
Ved plan neje nic ine len domnienka, ze ked sa stane A, malo by nasledovat B.
Ak po A nenasleduje B nemam dovod do takeho obchodu vstupovat. To robia amatery. ja sa snazim byt profesional.
Dnes napriklad mi vychadza krasny obchod, zatial to rastie a peniaze pribudaju. moj prvy obchod.
Potom dam screen.

uspesne obchody

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...