Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

2 stranger:

No je opravdu usmevne cist ty tvoje nazory, hlavne kdyz to tady clovek chvili monitoruje. To ze si ani nejses schopen zjistit kdy trhy jsou a nebo nejsou otevreny dost vypovida o tvem pristupu. Trosku pokory by neskodilo. Mne je celkem jedno jak obchodujes a ani jsem neocekaval ze si z meho neco vezmes. Napsal jsi toho na foru uz docela dost na to, aby si kazdy kdo je v byznysu uz nejaky ten patek udelal obrazek (ono se to da zjistit velmi rychle) a navic dokonce v jinych diskuzich radis zacatecnikum (imho tam by mel admin zasahnout). A konec koncu jak rekl majkll... nechtel jsem do toho zasahovat dlouhou dobu, ale to co jsi tu posledni dobou predvadel uz zvedalo vlnu tsunami, tak jsem se snazil te trochu sklidnit. Kdyz uz mluvis o tom proc by si mel poslouchat nekjake tradery kteri nevydelavaji 100k do roka, nebo ti to aspon nedolozi, tak si precti svych asi tak 200 prispevku dozadu, kolik nesmyslu uz ty si tu po foru rozdal....

Jen jsem reagoval na ten tvuj screen... a to ze nejsi schopen ho obhajit... tvoje vec... tvuj system te nejspis poslal do dalsiho vitezneho obchodu, a nemel jsi uz cas ani myslenky na to okomentovat tvoje obchody/neobchody... jak rikam.. je mi to jedno. A jen se mi potvrzuje, ze to tu jde bohuzel od peti k nule.(Myslim tim osazenstvo)

Posledni vec.. mas pravdu.. povzbuzovat se tu uz nevyplaci... a proc ti rikam ze tam divergence neni a ty ji tam vidis ? No prave proto ne ? Aby ses zamyslel nad tim, jestli je to ok. Notabene si mi ani nerekl kde na tom tvem screenu tu dvojitou divergenci najdu. Mam trochu pochyby i o tom jestli vubec vis o cem je rec. Jestli das nejaky smysluplny prispevek k diskuzi, tak na nej zareaguju, jinak pockam, az se po roce objevi zase jiny stranger a zkusim pomoct jemu.

Kazdopadne at se ti dari

Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger Napsal:
-------------------------------------------------------
> Hybu sa vam trhy? mne stoja necinne a vobec sa
> nehybu.

Rád by som ti napísal ako Slovák, aby si im nerobil hanbu. Tu na fóre nemusíš veriť nikomu to je tvoja vec a každý má právo si myslieť čo chce, ale pokiaľ neukážeš live výpis za niekoľko rokov, koľko si zarobil a či tam je vobec konzistencia zisku, tak je nutná určitá úroveň vyjadrovania a slušnosť ku každému, vrátane toho, že znášaš ich kritiku.Veď o tom je diskusia a zmysel fóra, práve konštruktívna kritika može človeka pohnúť dopredu. Urážanie tu nepomože. Ver tomu, že českí a slovenskí kolegovia ti chcú skor pomocť. A ešte jedna múdrosť...Nikdy nemožeš vedieť, a to ani dobrý skúsený trader, či mu nedá nejaký začiatočník dobrú radu alebo poskytne niečo zaujímavé. Práve preto existujú takéto fóra.Toto, čo píšem je sice málo pravdepodobné, ale stáva sa to.Takže by som sa ja nikdy neodvážil napísať ako ty v tom zmysle :

(Ak mi ukaze tento trader s live skusenostami ako to pises ze dokaze zarobit 100 000 USD rocne ci viac potom sa snim mozem bavit o tom ze je trader a ze ma skusenosti na to aby mi vedel poradit.)

Takýto názor zaváňa slušnou dávkou arogancie a nemá čo robiť u tradera, ktorý ešte toho v live moc nedokázal....Bez pokory v správaní a voči trhu to moc ďaleko nedotiahneš, lebo trh tvrdo trestá, každý charakterový nedostatok tradera a zásadné chyby v tradingu, to poznám aj z vlastnej skúsenosti. Každá dobrá rada, informácia, kvalitný kritický názor, kde sa poukáže na traderove nedostatky mu možu pomocť pohnúť sa dopredu. Ale či bude mať progres a poučí sa je len na ňom. Ber moje rady nie ako kritiku, ale skor, že som sa snažil venovať ti čas a napísať niečo, čo ti možno osvetlí realitu a nielen v tradingu.

A to na FX som FT už pár rokov... :) [bold] [/bold] [ital] [/ital]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No stranger, bez urazky, ty jsi fakt zraly na Chocholouska :-)

Tady na foru se nikdo do nikoho nenavazi, neni proc, a myslim ze reakce na Tve prispevky jsou 100% odpovidajici duchu v jakem je pises.

Podivej se zpetne na sve suverenni rady, postrehy a pripominky a nemuzes se divit reakcim. Navic doplneno o Tve opakovane dotazy prozrazujici naprostou neznalost zakladnich veci souvisejicich s burzou (reporty, obchodni hodiny, kalendar....). To ze neco nevis je pochopitelne, ale to ze nejsi ochoten venovat ziskani i bazalnich informaci aspon minimalni vlastni namahu a ptas se na foru i na to co tu je, je zarazejici.

Spojeno s Tvou suverenitou, prezentovanym zvladnutim obchodovani, psychologie, pohadkovymi zisky na kontrakt pri jasne viditelnem dennim rozsahu cen a minimalnim poctu obchodu - usmevne.

A Tve ochote poskytovat rady pri minimalnich zkusenostech i lidem kteri prokazatelne vedi o cem pisi - smesne.

Pak se nediv, ze Tve nazory vzbuzuji rozruch a nekdy i nevoli.


Parkrat jsi sem dal nejake grafy - vstupy i vystupy z rise snu (obchody absolutnich vrcholu a den trendu) - pokud umis tohle tak patris do spolecnosti jmen jako je Williams, Elder, Buffett. Teda spis jeste nad ne, protoze aspon ti prvni dva verejne hlasaji ze to moc nejde.

Sorry ale pak nelze pochopit Tvuj ulet na minieuru, to fakt neudela ani maly dite.

Jinak, tvuj dnesni obchod - to co tam mas jako divergenci by takhle obchodovat neslo - cervena svicka ti nikdy v realnem case neobrati krivku Stochastiku, zvlast pri Tvem docela dlouhem nastaveni.

Takze signal o obratu trendu byl asi nekde jinde, ze? Takhle divergence nefunguji. Nechci spekulovat, ale tipnul bych to na viditelnou pravou stranu grafu.
Potom samozrejme i Tve tajne patterny a postupy ktere si "nechas pre seba" budi usmev.

Btw, tu situaci jsem zobchodoval podle divergence na 5min a vstup byl po prvni zelene - jinak se Ti nevytvori na indikatoru vrchol a dokud se zelena neuzavre je indikator v pohybu. Tedy jinak receno - divergence nediverguje :-).

Vzhledem k tomu, ze trh vytvarel nizsi vrcholy nebylo moc signalu o budoucim obratu trendu a docela rad bych vedel co te vedlo k vstupu Long na close cervene s vyraznym bear sentimentem.

Zcela usmevne je, jak pises o prijmani rad od ztracejicich obchodniku - ty sam, ktery radi rad, casto a dobre :-) - kolikrat jsi si kliknul live? Kde beres tu suverenitu (drzost)? A jasne, kazdy kdo ma luxusni auto je uspesny podnikatel.....


Na druhou stranu, par Tvych myslenek je spravnych (jit si svou cestou, stat si za svym )- ale zase by to muselo byt podlozeno i necim co znas a hlavne ovladas ne pouze teoreticky (i kdyz vzhledem k tomu na co se ptas...).

Nechtel jsem do Tebe kopat, ale zkus chvilku hledat nez se na neco zeptas a trochu premyslet nez neco napises. A mozna, aby jsi dostal i svemu nazoru - rad a poskytuj inspiraci az budes uspesny trader s rocnim prijmem aspon $100T.

Tohle forum ctou nejen lidi kteri se tomu zasmeji ale i lidi kteri by to mohli vzit vazne.

Dobry lov




Link to comment
Sdílet pomocí služby

taky vás tu všechny uctivě zdravím a přeju do nového roku jen samá pozitiva, k tomu špetku zdravých ztrát, aby "tělo" traderovo bylo řádně masírováno! ;)
V tom novém roce bude mít stranger určitě o čem přemýšlět, dali jste mu tady tolik otázek k zamyšlení :)
Pánové, pokud jste tady na tomto relativně malém fóru Finančníka, snažme si do toho nového roku spíš pomáhat jak odrazovat od stylu každého z nás. Chápu že se snaží každý pomoci jak jen to jde, jistou dávku kritiky by měl každý treder s pokorou přijmout a zkusit se nad tím minimálně zamyslet.
Ať se daří, mějte se

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Rob99, mira_k, majkll a další.

Do úvodu, jakkoliv se to může zdát divné (teď se totiž hází špína), Vám chci poděkovat, dle mě udržujete toto fórum ještě v mezích.
Nebudu již pátrat v historii, možná přesně vy, či snad někdo jiný, mi před několika měsíci nabízel rady, které jsem nebyl s to akceptovat.

Diskuze mi příjde taková nijaká, možná se v ní ztrácím. Stranger sem uploaduje screeny se svými obchody a chce nějaké komentáře k nim. Ovšem, jak sám podotýká, pouze věcné. U slova „věcné“ je možnost libovolné interpretace. Nezávyslemu pozorovateli se může až zdát, že je tímto slovem myšleno „kladné“ či snad „pochvalné“. Abychom ohodnotili onu „věcnost“, potřebujeme jistou míru objektivity. Ta se tady však zcela ztrácí.

Strangere, příspěvky, které ti byli přikládany mi přijdou jako věcné, tobě se ale zdají být útočné. Čím to? Těžko říct. Snad jen, mám jistou zkušenost, lidé se mi snažili radit, já jsem byl však tak pevně uvězněn ve své malé krabičce plné iluzí, snů a přání, že jsem všechno, co mi byť trošku nesedělo, takříkajíc, do krámu, považoval za útočné. A co si tady budeme psát, ono to taky útočné bylo. Tak jsem to alespoň cítil. Proč se mi ti zlý hoši s nicky mira_k, majkll a další, snaží všechno překazit? Oni snad nevidí, že já mám kvalitní systém, že vím co dělám? Co tím sakra sledují? Jsou to jen ubožáci, kteří v tradingu vyhořeli a snaží se aby v tom nebyli samy? Ano, takto jsem si to odůvodňoval, a nutno podoknout, že jsem na jejich rady nedbal. Nejdnalo se samozřejmě o SUPER rady typu jak se ze mě stané profitabilní obchodník přes noc, to samozřejmě není pointa. Šlo o rady typu, jak si přestat sám házet klacky pod nohy a podívat se na svoji metodu skrze oči někoho jiného. V tomto bodě je mi jedno, zdali je to profitabilní obchodník nebo nováček. Objektivně ale musím říct, že argumenty typu „dokud neuvidím že v tradingu něco dokázali, nebudu je poslouchat“ moc nepomáhají, člověk se tak možná uzavírá od toho nejúžasnějšího co lze v tradingu, dle mě, poznat. A to, jak je člověk tvor neobjketivní, jak se velmi nerad, a za téměř žádných podmínek není ochotný vzdát svého přesvědčení a zároveň si je schopný namlouvat, že má otevřenou mysl a je tak přístupný novým věcem a pohledům. Zřejmě to zaznělo v úžasném filmu Americká krása, „Nikdy nepodceňuj sílu sebeklamu“… Kdyby to bylo tak jednoduché jako to napsat.

Je zcela bežné, že pokud si člověk navrhne systém a jistou metodu (nebo ji převezme), chvíli ji používá, a neprošel si přitom nutným vývojem, stane se velmi rychle neobjektivní a egoická mysl začne v celém tomto procesu hrát hlavní roli. Jelikož se ego upne k čemukoliv, zabere jen málo času, než si o sobě člověk vytvoří představu, jako o traderovi s dobrým systémem. Této představy se nedá jen tak pustit – že si namlouváme opak je věc druhá. Jakýkoliv příspěvek, který je směrován buď na onoho člověka či na jeho systém a nesouhlasí s ním, je brán osobně, velmi defenzivně a v tomto kontextu mi odpovědi typu „každý má svůj názor“, „vaše názory vam neberu“ připadají jako pouze hra ega aby si ospravedlnilo svůj vlastní přistup.

Nechápu tady mnoho věcí, jedna znich, pokud jsi Strangere ochotný poslouchat jen lidi, kteří se tradingem slušně živí a nějak ti to doloží (což nikdo dělat nebude), a zároveň jsi přesvědčený, že na fóra nikdo takový nechodí, proč se vůbec obtěžuješ sem chodit pro rady/názory? Napadá mne taková pošetilá odpoveď, či je to spíše moje vlastní reakce, resp. můj vlastní důvod, proč jsem na toto fórum vždy chodil. A tedy: nechat se podpořit v iluzi, ve které žiji. To, že se mnou pár lidi nesouhlasí, překousnu (koneckonců, jsou to neprofitabilní burani – padný argument, hm?), hlavně když se najde dostatek těch, kteří mi přitakají a napíší mi, že mám pravdu a že jdu správným směrem (mimochodem, takoví jedinci mají kvalitní názor a určitě je neřadím mezi ztroskotance, soudě dle pocitů mého ega poté, co se pozitivně vyjádří o mém přístupu).

Poznámečka k oné slavné, a mnoha lidmi velmi citované statistice 90/10. Ano, je tady více než 90% loserů, a nikdo s těch loserů nikdy neočekával, že bude loser. Ergo pokud mám jistý pud sebezáchovy a sebereflexe, začnu prvně hledat na vlastním dvorečku, jestli já nepatřím právě mezi oněch 90% loserů (resp. proč bych zrovna já mezi ně patřit neměl) než začnu druhé osočovat, že tam patří právě oni.

Další věci, cituji Strangera „To ci je zisk 200 usd ci 2000 usd so mnou nic nerobi ani robit nebude.”. Nebudu to brát ve vztahu k jeho osobě, každý máte jistě názor, vezmu to spíše ve vztahu k sobě samému. Přesně touto iluzí, jsem trpěl (no dobře, pořád trpím). Zastávám (jistě dost omezeně), názor, že člověk vyrustající v dnešní společnosti, neni už z podstaty vůči penězum jakkoliv necitliví a rozdíl mezi 200 a 2000 usd si dokáže spočítat velmi rychle. Vydělat si podobné peníze v práce/na brigádě, stojí jisté úsilí a už od dětství víme, že to není jen tak. Proto předpokládat, že příjdu, sednu a že u tradingu toto jen tak zmizí, je pošetilé. Píši předpokládat, nikoliv nalhávat, protože to je narozdíl od toho velmi realné. Aby člověk získal nový nadhled, k tradingu a penezům, je třeba aby prošel jistou transformací mysli, popřípadě ducha. Tato věc jde velmi ztuha a pokud se tak stane jde ruku v ruce s mnoha dalšími vyjasněními.

Závěrem, jsem zde na světe pouze pár let, a pokud mohu říct, většinu času se spíše mýlím, nežli mám pravdu, ergo je pravděpodobné, že tento příspěvek v sobě nemá nic užitečného. I tak jsem si jeho tvoření užil. Sám hledám odpovědi, a již dlouho dumám nad tím jestli je trading jednou z nich.

S přáním hezkého rána,
deluxe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deluxe
Toto je co si napisal podla mojho nazoru nazor! tak ako sa ma pisat.
Reagovat na neho nebudem zdlhavo. snad len v skratke.
Snad len v jednom, a to ze netrafil si sa alebo neodhadol si ma ani najmenej. Preco ludia radi sudia inych ked ich ani nepoznaju? Preco ked niekto pride nikde s uplne rozdielnym zmyslanim ako ma vacsina je povazovany za .... (dosadte si tam kazdy co chcete)
Preco ked niekto chce niekde uspiet uz od zaciatku sa stavia k tomu tak ze neuspeje, ako to robi vela z vas v tradingu.
Ja som sa netajil uz od zaciatku ze trading povazujem za velmi slusnu moznost zarobit vela penazi, taktiez som sa netajil uz od zaciatku ze chcem zarabat v tradingu miliony a miliony dolarov kvoli tomu aby som mohol pomahat chorym detickam, staviat nemocnice, kupovat drahe pristroje pre nemocnice, prispiet urcite aj na vyskum civilizacnych chorob ako aids, rakovina. A preto som sa nikdy netajil uz od zaciatku tym ze neuspokoji ma zisk na trhoch 300 usd mesacne, ako tu niekto chodi po taketo zisky a pri tom kazdy mu kvituje ze ked dosiahne z 10 000 uctu zhodnotenie 4 000 za rok ze to staci a ze moze byt spokojny (vid novy clanok). V kazdom priapade to nijak ani nezazlievam len proste pre mna neje trading o tom zeby som si mal uchmatnut 300 usd mesacne. Tiez som sa nikdy netajil tym ze nechapem ako niekto moze studovat roky trading, trapit sa, niektory zvladat obrovske psycho problemi len preto aby si uchmatli tak malu ciastku. Ked vezmem pomer medzi ponukanymi peniazmi v tradingu a dobrym zamestnanim tak potom mi napada otazka: preco studujete vysoku skolu tolke roky? aby ste dokazali v zamestnani zarobit 0,0001 eur? za jeden mesiac ci rok?
Vam to staci? mne nie!

Preto som aj od zaciatku staval system ktory budem vediet obchodovat bez problemov, lebo je ciste mechanicky a diskrecnost tam je len mimimalna a preto som aj staval system ktory mi dlhodobo pri testovani robil zisk na jeden kontrakt po odratani komisii cez 15 000 pri NQ a pri ES cez 25 000. A to bez namahy bez akehokolvek stresu alebo neistoty.
A na zaciatok live som narokom znehodnotil svoje ocakavania a povedal som si ze ked prve mesiace urobim len 30 % z toho co v testovani budem spokojny, a zaroven sa budem kazdym mesiacom ucit ako dosiahnut tie testovane vysledky. Ano daju sa dosahhovat take vysledky pridavanim kontraktu. ak zarobim 1000 usd na mesiac a pridam 20 kontraktov postupne tak budem na sume 20 000 usd za mesiac. ale ak ja dosiahnem 20 000 na jedn kontrakt pri rovnakej namahe ako ten co dosahuje 1000 a pridam 20 kontraktov budem na 200 000 usd. viete kolko deti moze zit z 200 000 usd?
rocne je to 2 400 000 usd viete kolko deticiek z takej sumy moze zit?

Cize ja neberiem nikoho nazor, ale tiez nenecham si kecat do niecoho comu absolutne verim, aj ked vam sa zdaju moje vstupy onicom, bezodovodnenia.
Akurat vas nenapadlo ze ked sem davam scrreen tak otvorim novy graf pretoze na obchodovbanom grafe hlavnom je plno poznamok a vyhodnoceni a tie nechcem zverejnovat.

Takze som iny a som na to hrdy a som odhodlany dosiahnut svoje ciele. Aj ked sa vymykaju mozno pre vas ako sa hovori od zdraveho rozumu, tak je mi to jedno.

Nech sa dari vam vsetkym.

P.S.
deluxe tak som sa rozpisal :) a pri tom som napisal ze bude to len v skratke.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 stranger:

Posledni vec, uz se k tomu dal nebudu vracet...

Pises...
Preco ludia radi sudia inych ked ich ani nepoznaju? Preco ked niekto pride nikde s uplne rozdielnym zmyslanim ako ma vacsina je povazovany za .

ad1) Nemam pocit ze tu nekdo nekoho soudi... zbytecne si neco neustale namlouvas
ad2) Jen jsem chtel vedet kde tam mas ty dvojity divergnence (a absenci poznamek na novem grafu to asi nebude ze...) a jestli ti nevadi ze v prvnim vstupu se ti krizi "neco s necim" a u druheho obchodu se ti nekrizi vubec nic s vubec nicim... presto mas tyto vstupy jako "temer idealni".... Jen jsem se zeptal... a ty nejen ze mi neodpovis, ale zacnes tu delat vlny.

To ze premyslis "jinak" je vic nez zrejme.. a vubec mi to nevadi... to mi ver. Mit ciste mechanicky system na Nasdaq ktery vydela mesicne 15 000 $ (jeste navic na 1 kontrakt)... to uz cloveka zmeni... Hlavne ho tu neprezentuj, jeste by se toho mohl nekdo chytnout.

Tak ja zas jdu...

Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rob99 to krizenie som len uviedol pre toho pana co sa ma pytal ci som si ten vstup vycucal z prsta ci ako to pisal. Mna krizenie nezaujima, pretoze zameriavam sa na protitrendove obchodovanie a na to byt v trende uz od zaciatku. Divergence som dlho studoval, viem co to je. na obrazkku z mojho pohladu sa divergence nachadza. Mozno to neje dokonala divergence ako na druhom obchode co som prezentoval vcera, ale podla mojho OP je to povazovane za divergence a vzhladom aj na to ze podporovali ho aj ine signali, okrem jedneho, a preto som to nezobral. Dvojita divergence je len moja terminologia ktoru pouzivam. Mozem ti ukazat aj profi obchodnikov screeny kde je zaznacena dvojita divergence. (neviem ako sa spravne vola, ja som si ju nazval dvojita divergence)

18134

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger, prečo si myslíš, že si iný ako ostatí? Všetci čo tu diskutujú, mali na začiatku tiež svoje sny a predstavy čo spravia so zarobenými miliónmi. Narozdiel od teba však už i nejaké peniaze dokázali zarobiť (i prerobiť) a prišli taktiež nato, že jedna vec je držať sa výsledkov z testov a druhá, mať peniaze na účte pri live. Tvoje posledné príspevky mi prídu hodne hysterické lebo ťa tu ľudia, ktorí už obchodujú naživo upozorňujú na to, že tie sny o ktorých tu píšeš sa aj nemusia splniť a ty miesto toho aby si si dokázal vypočuť i iný názor, tak tu dupkáš nožičkami. Preto ber tento môj príspevok ako poslednú reakciu na tvoju osobu lebo z tebou sa nedá a ani nemá zmysel diskutovať.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kluci, pokud si myslíte, že vaše rady tady někdo nebere v úvahu, tak prosím, šetřte energii pro tradery, kteří je dle vás využijí více. Myslím, že pokud někdo nepopíše svůj OP a nechává si své know-how (což chápu), tak pak polemika nad jeho grafem bude opravdu zbytečná. Graf s naznačeným vstupem a výstupem v nás může jen vzbudit zvědavost, ale nic víc. Myslím, že focus nebo majkll sem občas takový graf hodí, je to fajn na zamyšlení.
Osobně si myslím, že stranger o rady ani nestojí :) Bez urážky.
Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

freeman11
konecne si to pochopil
"lebo z tebou sa nedá a ani nemá zmysel diskutovať" (tu)
Ked dam otazku, alebo ma nieco zaujima, bud treba odpovedat, nech je to akakolvek stupidna otazka, alebo jednoducho ignorovat. Ja verim ze sa najdu ludia co mi odpovedia aj na banalne otazky. Tak ako aj ja rad odpoviem ked viem na hocijaku banalnu otazku ked sa zaciatocnik nieco opyta, aj keby sa stokrat opytal co je to stoploss s radostou mu odpoviem a nebudem sa nad neho povysovat, ze "ta co si ...., nevies si najst tuto informaciu sam?"

Rob99
a ked poviem, hej, budes sa citit lepsie? A vobec zalezi na tom?
Ked ti poviem ze podla mojho OP mi ropa po vacsine dni co som testoval ponukala zisk denne cez 2 000 usd na jeden kontrakt a ze raz mi ponukla az 5600 za jeden den tak uveris?
Nezalezi na tom ci uveris, zalezi len na vysledkoch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...