Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim Rogi,
vidim ze jsi se rozjel. Dival jsem se na tve screeny, a vidim ze tam nachazis celkem dost prilezitosti. Ja nyni obchoduji NQ, dnes tam byl podobny vyvoj. Jak jsem videl na trhu TF tam by se nasla prilezitost v 10.09am ET na Rh po 1,2,3 na 1tf. Tam by ti to jiste vyslo i na vysi SL. Ja mel na NQ vstup uz v 9.35 am ET na 2218.50 na 1,2,3 1tf po odrazu od s/r.
Prilezitost v 10.06 am ET jsem bohuzel propasl. Dalsi obchod v 9.55 am et short dopadl na BE, v 10.18 am ET long.
Tak preji mnoho uspechu!

romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi, něco k tvému screenu.
Od začátku:
1. Tam, kde máš napsáno: tady měl být vstup. - To je dost nebezpečná situace pro vstup. Trh před tím udělal téměř bez korekce pohyb kolem 5 bodů a není proto příliš jisté, že hladce projde tímto swingem a půjde bez další (hlubší) korekce dál. I když ti hraje do karet to, že je to krátce po otevření, což zvyšuje pravděpodobnost čistého průrazu. Já bych nicméně alespoň počkal na RH, který se u tohoto vrcholu vytvořil. Pokud by nevznikl, nevstupoval bych. Já tedy ani tak nevstupoval, protože pro mě byl vstup už moc daleko.

2. Tam, kde mas: cg a šipka: To je podle mě výborný vstup po RH po 3U (který jsem i bral). Když se na to podíváš trochu víc ze široka, tak je to u pěkné SR úrovně (700, potvrzené v premarketu i po otevření - navíc tzv. rychlé odmítnutí, beru jako mnohem silnější) a navíc je to i širší 123.

3. Tvůj vstup. Pro mě už opět pozdní vstup. TF před tím udělal pohyb téměř 3 body bez korekce. A pokud obchoduješ průrazy, tak ty chceš vidět momentum, ale nesmí ti celé utéct. Vstup podle mě byl v 16:32 na 708,5. Rychlý posun na BE kvůli high min. dne, kde bych i skončil.

Já měl ještě 2 vstupy před tím.
1. V 15:32 na 701,2. Důvod: Trh vytvořil širší 123 s druhou nohou v prem. u silné SR. Ale nebral jsem ho, protože jsem byl moc pomalý.
2. V 16:08 na 702,3. Mini123 na širším 123. Vstup.
Oba dva vstupy vyžadovaly SL pouze 50 USD.

Ale tyhle dva vstupy už jsou docela diskreční, i když mám pro ně docela přesně daná pravidla.

Průrazy 3U/cg jsou podle mě jedny z nejjednodušších a velice dobře obchodovatelných patternů. Jen je dobré mít stále na paměti, že pokud už před vstupem dojde k delšímu silnému pohybu (např. 2 dlouhé svíce po sobě) bez větší korekce, pravděpodobnost zisku se vcelku výrazně snižuje.
Další věc je, že pokud si počkáš na dobré obchody, můžeš jít na be klidně i po 1 bodu, já tak chodím.
Hlavně to chce ty průrazy pořádně selektovat. Opravdu si počkat na pěkné zhuštění a nebrat vstup po silnějším pohybu bez korekce.

Pro mě je ideální případ, když vidím po průrazu 3U 1 delší svíci a pak jakoukoli menší korekci a na té vstup. Pak je také dobré, aby byl vstup ještě alespoň před jedním swingem daného 3U, jeho průraz pak opět zpravidla dodá větší momentum do pohybu. A když ne, tak se posune na BE a uvídí se, co dál.. :)

Jinak myslím, že na to jdeš dobře. Být tebou, tak ještě vypustím to cci i dlouhou EMU, protože to jsou věci, které jsou při průrazech vcelku k ničemu. Bohatě ti stačí kratší EMA, a brát průrazy, kdy se pattern zformoval pouze u této EMY, máš větší jistotu, že ti neujel trh. Ale pokud u toho vydržíš, tak si myslím, že zachvíli vyhodíš i ji.

Tak doufám, že jsem trochu pomohl a ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pavel K :

diky za cas a popis a omlouvam se za skluzy :), furt si rikam uz nebudu tak aktivne prispivat, ale pracuji na tom a omezim to. Jinak ty CCI mi je lito vyhodit, dost jsem si o nich precet a mam je tam kvuli 0/v, ktere je fakt ,ze v podstate uz rozeznam i bez CCI a stacila by EMA 34 i tu 204 bych ozelil, jelikoz po ocku sleduji primo 5´a 30´tf coz na 1´je 204 jeji prubeh, no dik za podnet, treba casem po vyvinu :)
Potesils mne i s 3U +cg (a to se nekdy v cg utvori taky neco jako male 1-2-3) ze ho prkticky pouzivas a funguje v praxi.

Tak pekne obchody este jednou dik a kdyz to vydrzim a uz dnes neprispeju, tak hezkej viked Tobe i all ;) , mrknu dnes na VOL a kdyz tak se uz prepnu na prosinec, nebo budu obchodovat az next week.

at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pavel K: nevydržel jsem, (s tím přispívaním do fora dlouho), ale zrovna jsme myslim o tom psali a můj 3 LIVE dopadl takhle viz.screen. Viděl jsem že už se prosincovy kontrakt obchoduje, v celku normálně a furt se snažim si vsugerovat-STRACH JE PŘEKÁŽKA USPĚCHU, tak jsem do toho šel a už mi pro dnešek stačí, no stalo štěsti trochu na mé straně ;)

17055

Link to comment
Sdílet pomocí služby

muzu este, omlouvam se :) zdarec pajus-ropak, zadna moje formace, no mrkni na screen krome toho ze jsem mezi EMAMA udelal par kravin a tam neobchoduji (v SIMU), tak jsem jen vypichl moje posledni 2 obchody. Nemas zkusenosti s falesnyma prurazama 3U, nebo nejakej mazak prosim kdyby poradil zelenacum. Musim jeste jet sebrat zbytek svestek a nechce se mi, tak zdarec at se dari

17057

Link to comment
Sdílet pomocí služby

musím říct, že mě to čím dál tím víc táhne k zapojení obchodování průrazů..nikdy jsem je živě neobchodoval ani se jima nijak zvlášť nezabýval (snad jen kromě průrazů range), protože mi nikdy neseděly z pohledu definice risku..ale stále se utvrzuju se v tom, že zejména pro období zvýšené volatility je to dobrý přístup, protože trh má po průrazech obrovské momentum ve srovnání s obdobím s "normální" volatilitou...

a teď k tomu hlavnímu: rád bych nadhodil otázku, JAK DEFINUJETE U BREAKOUTŮ RISK (tj. podle čeho umisťujete SL)??

z mojeho pohledu mi přijdou logické těsnější SL a zaměření na dobrý timing (tj. po micro korekcích po průrazech)..z toho důvodu, že pokud mám dobrý timing a trh otočí po průrazu proti mě, tak je něco špatně a momentum nefunguje tak jak by mělo..to je moje základní úvaha..

díky za názory..pokud někdo ví o vlákně, kde se tohle probírá, klidně prosím další posty hažte tam, ať to tu neni offtopic..já žádné takové vlákno čistě k průrazům nenašel..jen ve forexu a tam jsem to nechtěl dávat..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jinak já dnes výjimečně přetáhl obchodování i po 18. hodině kvůli slibně se rýsující situaci (a proto že sem kolem 16.00 nešel do trhu kvůli pochybnostem o obchodě - který by byl jako vždy příjemně ziskový a já bych pro dnešek končil)..vstup na YM kolem 18.15 na low dne, výstup u high té korekce..bral jsem jen kvůli dobrému risku a ukázkové situaci, jinak obecně je v takovém padáku tohle extrémní risk..a obecně bych nikomu nedoporučoval proti takhle rozjetému trendu zkoušet chytit low/high, když na trhu ještě nedošlo k výraznějšímu vyčerpání..já osobně jsem si na takových pokusech v minulosti hodně vymlátil zuby.. přidávám i obrázek s jednou celkem zásadní myšlenkou k umísťování targetů v takových obchodech...v téhle konkrétní situaci já byl hodně bojácný a PT sem dal na spodní hranu S/R zóny.. majkll

17058

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majklle, mám na vstupy podobný názor jako ty. Snažím si najít takový vstup při průlomu formace, kde SL minimalizuji co jen to jde. Využívám k tomu jak už asi víš jednoduché překřížení EMAček, s podporou MACD, CCI. Je pravděpodobnější pohyb ceny v souladu s EMAčkama! Pokud je pohyb bez výrazného momenta a trh se vzápětí otáčí, pozici uzavírám se stoplossem podle instrumentu, TF: ca. 16ticků, ES: 2-(3)body, CL: 16-20ticků (dle aktuální situace).


Link to comment
Sdílet pomocí služby

rogi,
ze ty se chces tim mnozstvim prispevku stat diamantovy member ?? ;)
Vis co, ja se necitim na to, nekomu radit - sam pilne papiruju a prechod do ziva nechci uspechat (vsechno dobre ma svuj cas). Driv se rikavalo: "Nerad, neni ti 50 a nebyl jsi v SSSR" (tu 1. podminku budu mit za chvili splnenou :-)) ).
Nicmene MOJE zkusenost (a vubec to nemusi bejt spravne/logicky a statisticky podlozeny) ... ja bych na konci toho velkyho 3US (S jako symetricky) cekal na Rh. Abych vstoupil long hned, jak mas vyznaceno zelenou sipkou na tom 3US, tak by se tam musela tvorit micro SR ( na tick presne by cena musela zabubnovat tak 2-3x a musely by se knoty zespodu zkracovat smerem nahoru. Pak bych se celkem s velkou pravdepodobnosti mohl spolehnout na proraz a narust momenta. Abych ti to trochu priblizil, tak se koukni na muj prispevek na rope 25.8. www.financnik.cz/forum/read.php?2,58901,page=48
Cili toho Rh jsme se nedockali ale ta reverzni engulfingova svicka (17.12) je natolik silna, ze bych vstoupil hned na jejim pokracovani (cca 682.6)
Uz koncim, strasne me boli dneska hlava a oci po celem tydnu brejleni na monitor.

Jeste pripojim svuj poznatek majkllovi: SL nejlip pod (v dnesnim pripade TF 15.55) posledni swing v tom klinu - cili cca 678.9. Abych pravdu rek, vic jsem pocital jeste s jednou svickou pred prorazem. Takhle to byl max SL, kterej bych jeste snesl. Vetsinou po prorazu hned 1. nebo 2. svicka mi udela 1.PT +200 $ (aspon na rope dost casto) a manualne pritahuju SL +/- na pul.

Takhle to vidim ja ale pockejte si na nazor zasvecenejsiho.

zdar
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...