Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

zdarec spekulati, dnes uz to bylo lepsi? PMK 7,4; nejakej ten fundament, ale i tak jsem tomu neveril na ostrej vstup (ja pako) zas si vyberu klasicky ztratovej obchod :) Pajus: dik za radu s tym VOL od IB myslim ze to pujde, prece jen si myslim ze to VOL neco napovi. No musim zkouset dal do uplneho zvladnuti, nebo zblbnuti. No a tak jsem blbnul viz.screen. At se dari

18696

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Rogi: na 90% mám s tebou rovnaké posledné dva vstupy. Ja som vstupoval 4x.

3. vstup mám o 16:14 na 822,3
som nevydržal ten chop a vystúpil som o 16:30 na 822,5 na 2 ticky presne pred korekciou z ktorej sa to krásne rozbehlo do longu a nechal som v trhu 500 USD profit

4. vstup som nastúpil po korekcii o 16:32 na 823,9 a vystúpil som na 826,4 kvôli tomu že ten trh stúpal nejako umelo a čakal som hlbokú korekciu.

Dlhšie som to nesledoval tu. Prechádzaš práve na live? Podľa príspevku predpokladám. Neviem či rozmýšľaš správne ak to robíš spôsobom, že vstúpiš live iba do "pekných" obchodov. Skôr podľa mňa choď nejaký čas paper a keď to bude fungovať tak prejdi na live. Obchodovanie nie je o 1 obchode a môže ťa zabrzdiť to že ti akurát ten pekný obchod nevyjde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pepe2000:
no prave s tym bojujem jsem ve strate na live - 800 a boli to a jak pises zabrdil jsem se (asi jsem brzda) :)
paper mam uspesne za sebou uz nekolikrat no live je live, namluvam si ze to potrebuji poradne dostat do "kukuč"
uvidime. Taky jsem cekal kdy se to v tak " linem dni" kdyz beru i vcerejsek otoci no divam se ze se to zabrzdilo pred HOD do TR a byci to posunuli jeste vys.
Tak at se dari.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi:

přejdi na levnější trh..mám na YM otestovanou breakout strategii a dá se tam pohodlně pracovat s SL kolem 5 ticků, tj. i s komisí do 30 USD...což je dost podstatný rozdíl proti tvému TF...testoval jsem strategii i na TF a kupodivu dokonce líp vycházela na YM z hlediska vyhazování krátce po vstupu...a to jsem dokonce zkoušel na TF testovat SL až 100 USD a stejně to nepomohlo..

pokud máš na TF 1SL = -100 USD, tak -500 USD drawdown uděláš 5 ztrátovými obchody v řadě, což není absolutně nic neobvyklého (3xSL v jednom dni v chopu, 1x SL + 1x BE další den a pak už jen 1xSL a si tam)..na YM s SL 30 USD se tam dostaneš až za 16 ztrátových obchodů v řadě..a to je "trošku" rozdíl..

evidentně máš problémy s vnímámín peněžní hodnoty ztráty (potažmo drawdownu)..přechod na levnější trh je naprosto relevantní variantou, o které bys měl vážně uvažovat...

člověk se musí vyobchodovat..a těžko se člověk vyobchoduje když začíná na TF se SL 100-150 USD..nejde o to, jestli má člověk účet 2000 USD nebo 10000 USD a z hlediska MM je to jakože OK..jde o to, že psychicky je pro normálního člověka (tj. který není milionář) obecně nepříjemné vidět už jen to, jak lehce naskakují 100-150 USD ztráty k sobě...vědomí toho, že můžeš těch -500 USD smazat dvěma dobrými obchody jde úplně stranou u většiny lidí..

ztráty bolí a znervózňují a vědomí možných zisků moc nepomáhá...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi:

pokud máš prostor i dopoledne, pouvažuj i o EUREXU..posledních pár dní ho začínám nakoukávat, abych to mohl přidat k odpolednímu obchodování US a nevypadá to špatně..ikdyž se mi tam až tak nelíbí menší rozpětí trhu poslední dobou (právě dnes mě ještě čeká dlouhodobější analýza rozpětí, tak se definitivně ukáže, jak na tom ty trhy jsou), tak struktura je naopak hodně dobrá..a pro breakout strategie je tam skvělá věc, že trh hodně dobře respektuje micro S/R..horší je, že z indexů se dá dobře obchodovat FESX a ještě lépe poslední dny FGBL, ale oba mají tick 10 USD..ale oproti TF jsou markantně míň volatilní, takže se tam dá pracovat i s SL do 50 USD..FGBS, který má tick 5 USD by byl dobrou volbou, ale oproti dvěma zmíněným trhům je už hodně mrtvý z mého pohledu...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to majkll: děkuji za popostrceni . Je fakt jak to tu nekdo psal ze jsem se s TF asi ozenil :) no asi " uz vim co od nej muzu cekat" nakoukavat dalsi trh, testovat ho atd. zabere trochu casu, no asi mi nic nezbyde. TF uz sleduji cca 2 roky. Zas je nad cim premyslet, snad usnu :) . Pravdu mas s tim rizenim pozice (posouvani SL) , zas to slovo co nemam rad kdyby, ale myslis ze zacatecnik je schopen ridit v live ziskovy obchod viz. dopsanej screen,timto spusobem? To by ta ztrata byla brzo pryc. "ztráty bolí a znervózňují a vědomí možných zisků moc nepomáhá" = TREFNÉ ;) Dik a zdarec Majklle

18699

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi: Pane jo, ty to teda umis vychytat!! Jak mas nastavenou denni ztratu? Co vydrzi tva psychika?
Ja od pondeli taky live, chtela jsem jeste chvili pockat, ale na paper uctu jde vse lehce, ze? :)
Taky jsem zmenila trhy, jsem na 6A,6B,6C,6E se SL max 50 i s komisi, coz mi dava 2-3 obchody denne.
U mne zatim za dva dny bez obchodu, ale spis z duvodu, ze u toho sedim od rana a pak , kdyz se to zacne hezky hejbat odpoledne, tak ja uz u toho nejsem, pac mne pali oci jak kdybych v nich mela horici sirky..
Takze zitra uz na evropu budu jen z dalky jukat, nastavim nejake alerty a budu se soustredit na ameriku, snad uz si taky kliknu na mysku :))
No ale co jsem chtela rict... naprosty souhlas s majkllem, zkus se poohlednout po trhu , ktery ti dovoli nizsi SL. Nekde se proste obchodovat naucit musime... nekdo to zvlada se SL 100 kapru od zacatku, ale my dva asi ne (ja teda rozhodne ne) a proto je lepsi volit jinou variantu, nez jit hlavou proti zdi a pak si nechat ujet obchod cislo dva, jak to bylo dnes u tebe. Osobne zatim vnimam jako nejhorsi rozhodnuti u mne zacinat se SL 100 dolaru, pro mne to bylo proste neunosne..
Drz se kamo!! Dam ti vedet, jak se mi vede, nejsi v tom sam
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi:

každopádně začni prozkoumávat i další trhy..jakmile na ně chvíli budeš koukat, zjistíš, že to obecně je pořád jedno a to samé...ty nuance jsou u takhle podobných trhů jako jsou indexy opravdu minimální...tj. i za týden backtestů, replaye a paperu můžeš mít trh velmi dobře v oku...obecné principy nabídky/poptávky atd. fungují pořád stejně všude..takže bych se toho tak nebál..

jinak - obecně podle mě platí, že řízení pozice pár minut po vstupu je naprosto kritkický faktor úspěchu v obchodování..alespoň u intradenního...lidi často dokáží skrečovat jinak velmi pěkný ziskový obchod tím, že ho nenechají pár minut po vstupu dýchat...já osobně si třeba po vstupu když mám pochybnosti o síle trhu atd. řikám tohle: "na tuhle pozici sem čekal, má potenciál, věřil jsem jí, vstoupil jsem do ní, tak jí prostě dám šanci! protože už jsem podstoupil ten risk maximálního SL - pozice se mohla hned po vstupu otočil a vymést mě..a jedna další ztráta je vždycky o dost lepší než skračovaný zisk"...tohle je taková moje samomluva, kterou si v různých obměnách říkám, když začnu pochybovat nebo trh rotuje kolem mojeho vstupu...

další kritická fáze je 1.KOREKCE..u drtivé většiny klasických přístupů je člověk v trhu víc jak jednu nohu swingu, tj. musí přežít aspoň jednu drobnou korekci...a jak u breakoutů tak i korekčního obchodování se trh velmi často vrací k nebo až za BE úroveň vstupů masy (tj. hrana congestion, close svíček atd.)...tj. i když člověk přežije první jednotky minut po vstupu, čeká ho ještě další problém - a to je právě první korekce..tady já často už přitahuju SL, ale vždy se snažím najít logickou "micro/makro flip úroveň", kde můžou čekat další příkazy lidí do stejného směru, jako jsem já...

jakmile přežiju první korekci a trh jede dál, tak já - protože cílím na nižší profity - už řídím pozici více agresivně, tj. pokud trh zastaví, tak přitahuji SL nebo přitahuji PT..ale přesné postupy by byly dost na obsáhlé vysvětlování kdy, jak a proč..

nicméně řízení SL bezprostředně po vstupu až po rozjetí z první korekce jsou naprosto kritickým faktorem, jak už jsem psal..

PS. vždycky se snaž třeba po měsíci hodnotit svůj progres - co nejobjektivněj..pomůže ti to nezamrzat...protože mě osobně se zdá, že teď dost stagnuješ..sice jakože si u trhu a snažíš se tak nějak obchodovat, ale nikam se to moc nevyvíjí...kdežto pokud už si nachystaný na live, tak kdyby si zvolil levnější trh, tak by ses tak nebál ztrát, mohl si určit třeba 3 obchody s malým SL na jednu seanci (max 2,5hod obchodování) a podle toho spočítat krizový plán, stanovit max. ztrátu za kterou měsíčně nechceš jít a prostě obchodovat..brát všechny signály, jak půjdou..i když třeba ztratíš, tak bys udělal obrovský progres v tom, že si třeba obchodoval celý měsíc v kuse, dokázal překonat strach a bral 90% signálů, naučil se líp řídit live pozice (neutahovat tak emotivně SL) atd....

tyjo, tohle je uplný koučing :)

no zase do tebe nechci vyloženě tlačit, takže se určitě rozhoduj podle vlastního uvážení...jsou to tvoje peníze v prvé řadě..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to majkll:

tak to bolo maximalne vystizne s tymi prvymi min. po obchode. Prave dnes som si odpalil MFE 700USD na TF presne tymto.

Hlavne toto si zapisujem a necham sa inspirovat:

"na tuhle pozici sem čekal, má potenciál, věřil jsem jí, vstoupil jsem do ní, tak jí prostě dám šanci! protože už jsem podstoupil ten risk maximálního SL - pozice se mohla hned po vstupu otočil a vymést mě..a jedna další ztráta je vždycky o dost lepší než skračovaný zisk"

Diky moc

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...