Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Směrové opční strategie.


jancocer

Doporučené příspěvky

Přeji dobrý den,

zatím vše OK, účet je 3% nad nulou (netto - i po odečtu komisí). Je ale pravda, že účet (TOS) aktivně zatěžuji na cca 25%. U IB (menší účet - původně otevřen pro spready, 15k USD, vyšší zatížení) 10% plus.

Put diagonály SPY obchoduji "nejpravidelněji" (teď jsem třeba 2x páteční výpis vypustil), momentálně mám -158(MAY17 - příští týden)/+148(JUN) - otevřeno včera kolem 21:20. Pokud roluji weeks výpis do dalšího termínu, je to nejčastěji ve čtvrtek ... a někdy i o 14 dní. Premia jsou opravdu mizerná ...

Dále mám otevřené VXX call ITM vertikály a aby se na účtu nepovaloval cash, tak jsem otevřel pozice na MSFT a ARCC - vše jištěné silně ITM put opcemi (pro dividendu).

Spokojenost ...

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kbtm:
Děkuji za odpověď. Já jsem doposud obchodoval IC, ale v poslední době tato strategie tře bídu s nouzí a nadělila mi už pár nepěkných ztrát, tak bych chtěl vyzkoušet něco jiného a ten Váš přístup mě dost zaujal. Můžu se ještě zeptat, na základě čeho se rozhodujete, že nějaký výpis vypustíte? - Pokud je příliš nízké premium? Pravda je, že v poslední době ta premia jsou skutečně mizerná ...
Jinak ty dividendové akcie jištěné opcemi také vypadají zajímavě ... děkuji za inspiraci a přeji, ať se daří i nadále.
Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

na IC v současnosti opravdu není vhodná doba. I když kolega obchoduje měsíční vertikály (SPY), které postupně spojuje do IC a také mu to "funguje". Vypisuje na základě TA.
Primárně ale IC je nástroj pro zobchodování vysoké volatility !

Poslední výpisy jsem vypustil jen na základě pocitu (samozřejmě blbého), že dojde ke korekci. Pokud ale nahlédnu na pár stock, jsou i silné tituly (třeba AAPL) dost/částečně vyklesané, takže index má stále kam jít.
Jinak vypouštím někdy výpis, pokud mám front opce na 14 dní a cena vypsané opce se stále ještě pohybuje kolem 10-12 USD.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Přeji dobrý den,

momentálně je nízká volatilita (myslím na indexech, v mém případě SPY). Pokud budete vypisovat IC, musíte umístit strike dost blízko aktuální ceny, aby premium alespoň trochu odpovídalo risku.
I malá změna (up i dow) tedy s velkou pravděpodobností povede ke ztrátě.
Navíc - pokud bude zasažena strana call, pravděpodobně dále poklesne volatilita a pro ev. rolování musíte vzít v úvahu, že dále poklesnou premia.
Pokud bude zasažena strana put, volatlita (zřejmě) naroste, ale tím se zase risk-graf potopí a celá pozice jde o to více do ztráty a tím pádem je ev. rolování o to dražší.

Pokud vypíšu DD v době nízké volatility, volatilita sice může dále klesat, je ale pravděpodobnější, že naroste. Pak nárůst ceny vzdélenějších opcí (do jisté míry) eliminuje ztrátu na opcích vypsaných.
Hlavně je toto použitelné na straně put. Strana call je pro diagonály horší - alespoň mě se moc dobře neobchoduje, proto se ji snažím vypustit.

Tedy - vysoká volatilita - zřejmě bude klesat - IC (nebo jednotlivé vertikály), nízká volatilita - zřejmě bude stoupat - DD (nebo jednotlivé diagonály).

Momentálně obchoduji put weeks diagonály (dnes -159/+148 a -158/+148), tj. diagonály s riskem kolem 1k USD. Celková ziskovost je kolem 10-20 USD/4 výpisy netto (za měsíc) - tedy asi 1-2% měsíčně. Docela bída, ale za letošní rok jsem pozici nemusel ani jednou řídit. A stačí mi se všemu věnovat kolem 15 minut týdně ...

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Primárně se vypsaných opcí vždy zbavuji - protože potřebuji margin pro nový výpis (teď to sice není pravda, cash na margin mám dost). Vypsané pozice ale mám VŽDY kryté.
Vypisuji kolem 21:00 večer, takže pokud mají opce cenu pod 5 USD, odkoupím je (to je případ posledních měsíců, občas - třeba minulý týden - mi projde GTC příkaz na likvidaci za 1 USD už ve čtvrtek). Jinak přeroluji v rámci 1 příkazu do dalšího týdne/"ob"týdne.

Pokud by nastal důvod řízení - tj. vypsaná opce je ATM/ITM, je to dost diskréční ... a v případě propadu indexu (strana put) se řízení nevyhnete a to i v průběhu týdne. To, že se pozici věnuji 15 minut samozřejmě neznamená, že stav průběžně nesleduji !
Možností je pak několik :
- rolování do dalšího termínu
- zajištění pozice koupenou opcí (převod na těsnější diagonál nebo kalendář) + další výpis OTM
- likvidace pozice

kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji moc! .. úplně poslední otázka. Doufám, že Vás nezatěžuji. Taková technická spíše. Testuji v rámci Think or swim. Uvedu konkrétní příklad. 21/1/2011 Výpis front +131/-125 nákup další expirační měsíc FEB11 +136/-120. Za týden vypsané opce vyexpirují a já si chci ponechat nakoupené opce jako jištění do dalšího týdne. Takže další týden výpis +130/-121. Ted to technicky provedu tak, ze zmrazím premium pomocí zámecku u price a vrátím se zpátky o týden, kde jsem nakupoval jisteni a na stejnych strikes provedu nákup a dále procházím aktuální týden a zjistuji eod P/L. Nejsem si jistý, zda je to správný postup. Zkouším to rucne prepocitavat, ale cisla mi nejak nedávají smysl. V případě dokoupení opcí se okamžitě promítne do P/L zisk nebo ztráta nakoupené pozice, ale tuto ztrátu nemohu započítávat ne? Když náklady na nákup pokryl předešlý výpis. Nejsem si zcela jist, jak postupovat. Nechci to resit, tak, že pro kazdy novy tyden, nakoupim ochrannu znova. Tohle se musi strasne promitnou do fees. Vim, ze aktualne je k dispozici vice weeklys opci, ale preci jenom chci mit BT v ruznych fazich trhu. Dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Test asi děláte správně. Testujete pozice jako jednotlivé opce (tj. vstup do pozice postupně, ne jako spread) ? Pak to jde jednodušeji :
1. nákup jistící put
2. prodej put 1. termín
3. odkup put 1. termín (třeba za 1 USD)
4. prodej put 2. termín
5. odkup put 2. termín (třeba za 1 USD)
...
x. odkup put y. termín
x+1. odprodej jistící put

Pokud jsem si nechával živou historii pozice v risk-grafu, dost často z toho u TOS lezou chybné výsledky - hlavně u weeks/qarter. opcí.
Teď už pozici v grafu nesleduji, stačí mi orientační znalost ceny pořízení, stav vypsané opce (OTM/...) a cena jistící opce. Zpravidla se 1. výpis snažím udělat za 0 až cenu 1. výpisu (cena vypsané opce) - takže 2. až 3. výpis by už měl být v čistém zisku.

Pro sledování to znamenalo všechny výpisy/nákupy zaznamenávat - a to i expirace - třeba odkupem za 0 (aby byla příslušná pozice "vypárovaná").

V TOS jsou všechny testy v mid, takže výsledek často neodpovídá reálu. Pokud jsou premia vysoká nebo testujete dlouhodobější strategie, tak to nevadí. Pro weeks timeframe to ale moc dobře nefunguje ... Tím spíš v současnosti při nízké volatilitě - jsou data už OK ? Přestal jsem sledovat údaje v thinkBack před rokem, tehdy byla data pro testy nepoužitelná.

Do fees se Vám postup nákup-prodej-... promítne (při tak nízkých premiích) opravdu brutálně ... ale pokud je strategie i tak zisková, tím líp.

kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moc děkuji za radu. Už jsem se tím prokousal a čísla mi vycházejí. Testy provádím, jak v mid pro urcitou orientaci, ale vetsi vahu prikladam na nat, abych se priblizil, co nejblize realite. Do thinkback uz opravili udaje o reckych pismenech, hodnoty ask/bid mi prijdou totozne s eod od IB, akorat tusim, ze v historii, nekde kolem roku 2008 je asi 3 mesicni mezera, kde maji nejakou diru na serveru..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...