Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Směrové opční strategie.


jancocer

Doporučené příspěvky

Dobry den,

predem gratuluji k uspesnemu obchodu. Opce jsem nyni ze sveho obzoru uplne vypustil, nebot mi na ne nezbyva mnoho casu. Venuji se hlavne arbitrazim a zacal jsem se zajimat take o komoditni spready. Chtel bych se k nim vsak vratit pocatkem pristiho roku, pokud mi zbyde cas. Jak jste na tom Vy s arbitrazema?


Sentrix

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to KBTM :

Dobry den,

pri Vasej strategii double diagonals on weeklys uvadzate rocne zhodnotenie cca 50%
Ak sa smiem spytat, toto zhodnotenie ratate vzhladom na blokovany margin, alebo
vzhladom na vyhradeny kapital? (napr. pre SPY mam na 1 kontrakt vyhradenych cca 2k
pre mozne riadenie pozicie, aj ked blokovany margin je nizsi)

dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vzhledem k tomu, ze jsou v tomto systemu vyuzivany weekly opce, je zhodnoceni vetsi nez u klasickych, mesicnich DD. Nevidim proto duvod, proc by zhodnoceni nemohlo dosahnout 50 procent. Jen tak mimochodem, jakeho zhodnoceni jste dosahl vy, se svou strategii (Akcie - jeden rok, jeden nápad, 70%)? Diky.


Sentrix.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

50% pa je vztaženo k nutnému kapitálu, který jsem odhadl na maximální "režii" 1 DD a to 1k USD (pokud nebudu řídit). Moc konzervativní to není - ale pokud chcete zhodnotit kapitál, musíte si pro peníze jít ...

To xzajic :
- Máte pravdu v tom, že poslední rok byl pro weeks opce mnohem lepší, než rok minulý - hlavně vzhledem k tomu, že minulé roky weeks opce nebyly a DD se tímto způsobem mohl obchodovat jen 12x do roka. A navíc je výhodnější tyto DD obchodovat s back opcemi s co nejbližší expirací k front (tj. používat i quarterlys).
- Tyto DD obchoduji (s modifikacemi ... každý systém musí nejdříve počkat na podmínky a až pak je možné jej použít) od poloviny roku. Zpočátku jsem se pokoušel o řízení, poslední obchody (a zároveň i největší záseky na účtu) mě ale přinutily systém upravovat a zjednodušovat.
- DD obecně nedělá příliž dobře POKLES volatility. Přesto systém dokázal fungovat i v roce 2011. Rozpad časovky poslední týden (resp. poslední den ...) je natolik výkonný, že si poradí i s poklesem volatility.

A že to obchoduji první a zároveň i poslední rok - tak to zřejmě máte také pravdu ... ve strategii (jejíž jméno se nevyslovuje) dosahuji zhodnocení ještě vyšší.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to sentrix: 70%, pochopitelně, ve vlákně jsou backtesty.

to kbtm: Ok, toto beru, ono 25% za půl roku není totéž co 50% za rok, toto už je reálná informace. Zejména proto, že druhá polovina roku byla dosti volatilní a - jak správn píšete - "obecně nedělá příliž dobře POKLES volatility".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to sentrix: kbtm vypadá na zkušeného obchodníka, bude asi diverzifikovat a možná - tipuju - nějakou část portfolia v tomto systému nechá.

Prostě toto funguje při výkyvech volatility, a teď ještě něco co se dá obchodovat při nízké volatilitě a potfolio je hotový ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

xzajic má asi opět pravdu - část účtu v DD nechám. Jen u TOS/Ameritrade zkusím přitlačit na snížení poplatků - u multi-kontraktů je to za rok docela pecka ...

Druhou strategii spustím u IB. Pár tradů mám už otevřeno (ručně - je to opruz), teď ještě musím zlomit API pro komunikaci s Excelem.

A poslední - pokusit se propojit strategii (jejíž jméno ...) s opcemi a zvýšit tak páku.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
to kbtm : a neuvažuješ o přesun od SPY k SPX ? Tím by se poplatky výrazně snížily. Předpokládám, že při obchodování multikontraktů se jedná o desítky a 1SPX = 10 SPY. Nebo je zde nějaké úskalí ( např. horší plnění, menší možnost rozdělení balíku kontraktů při řízení apod)?
S pozdravem Mona

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

přímý přesun SPY -> SPX je lákavý, bohužel to není možné. U SPX je MNOHEM nižší volume a rozdíl bid/ask je v live větší, než se zobrazuje v datech (TOS).
Pokud by jednalo o "běžný provoz", ještě by se to dalo vydržet, pokud ale nastane nějaký problém - opce je silně ITM - rozdíl bid/ask naroste do naprosto neočekávaných hodnot (== úplně chybí protistrana, nejde do toho ani broker).
U SPX je sice vyrovnání v cash (tj. nehrozí přiřazení), ale tratíte na ev. rolu ochranných opcí.

Vše jsem zkoušel na demu (TOS) a ani tam to není žádná sláva, přičemž paraleně zadané pokusy o live vstup do trade nebyly vyplněny ani při odklonu - a to dost značném - od mid (na horší stranu). A to jsem se pokoušel o vstup po jednotlivých spreadech.

Někdo mi radil obchodovat přímo opce na S+P (je to možné např. u IB), to jsem zatím netestoval.

Strategie (weeks DD) funguje i na IWM (je tam jen hrubší členění strike), na RUT je ale podobný problém ...

PS : ono by se i v případě SPX/RUT jednalo o multikontrakty - a to si už vůbec nedovedu představit. Něco jiného je vypsat 1x IC08/RUT (často "doporučovaná" verze tradu) a něco jiného se tam pokoušet nacpat s 20 kontrakty ...

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...