Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Směrové opční strategie.


jancocer

Doporučené příspěvky

Pokud to vezmu za celý rok, je to 31% ... !!!

Mám "standardní" poplatek 1.5 USD/opce.
Včetně všech dodatečných fees, poplatků za exnutí (u TOS je to za 15 USD/strike), odprodej/odkup přiřazených stock (pro 5k stock SPY do dělá cca 100 USD) ...

Viz minulý trade - DD in 4*1.5 USD, DD out 2*1.5USD+2*1USD, tj. celkem 10 USD (plus je tam nějaké smetí cca 10centů), profit netto (bez těchto poplatků) 36 USD. A to jsem DD neřídil ...

TOS (teď Ameritrade) má i jinou strukturu poplatků (mám dojem že je to 10USD+0.8USD/opce), nějaké trade mám (resp. jsem měl ...) i 1-2-5 kontraktové, takže jsem zatím změnu "tarifu" nepoptával". Ta lenost ... Něco s tím udělám.

Teď se dívám do ceníku Ameritrade, vidím, že tam jsou trochu jiné ceny, než mám - struktura "mých" ceny byla zřejmě přenesena z TOS.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Těch 31% je opravdu mazec. Můj předpoklad byl tak čtvrtina a i to se mi zdálo hodně.
Chápu správně, že od TOS ti převedli poplatky 1,5$/ opci, ale standartně si nyní Ameritrade účtuje paušálních 10$ + 0,75$ za opci. A to v rámci jednoho obchodu? Tedy v případě, že budeš např. likvidovat svých 50 opčních pozic postupně po desítkách, tak pokaždé platíš 10$ + 7,5$?

Mona

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

pokud zadáte příkaz a je plněn i postupně, cena je za komplet (je to přesně 9.99+n*0.75). Pokud ale po částečném vyplnění změníte příkaz, jedná se nový trade a těch 9.99 je tam znovu.
U exnutí už mají 19.99 (mě počítají 15).

Dohoda snad bude možná - u TOS to alespoň tak fungovalo.

Ale ono to zase na poplatcích nestojí - určitě není žádný problém zprostředkovat Vám trade za 0,-, protože Vás stejně zkasírují na spreadu. A jste na tom stejně.
U TOS je to často viditelné - pokud není na strike vysoké volume a zadáte vícekontraktový příkaz za mid, hned před Vámi cena poskočí proti Vám, takže ji musíte dohnat - nebo počkat, až se vrátí pod Váš příkaz. A až pak dojde k vyplnění. Je to zpravidla jen 0.5 bodu - takže ve výsledku další 1 USD.

Jako dnes - vstup do DD za debet 101 USD (tak byl zadaný příkaz), na všech strike volume OK, vstup ale až při 98 USD - tj. ztráta 3 USD hned při vstupu.

Proto taky pozor při ev. testech v TOS-ThinkBack ! Vše je tam v mid - ale to je jen zbožné přání. Pokud Vám testy nedávají kladný profit tvrdě v bid/ask, nebude to ve výsledku žádná sláva.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

kbtm Napsal:
-------------------------------------------------------
> Přeji dobrý den,
>
> xzajic má asi opět pravdu - část účtu v DD nechám.
> Jen u TOS/Ameritrade zkusím přitlačit na snížení
> poplatků - u multi-kontraktů je to za rok docela
> pecka ...
>
> Druhou strategii spustím u IB. Pár tradů mám už
> otevřeno (ručně - je to opruz), teď ještě musím
> zlomit API pro komunikaci s Excelem.
>
> A poslední - pokusit se propojit strategii (jejíž
> jméno ...) s opcemi a zvýšit tak páku.
>
> S pozdravem kbtm
>
>
>
>
> Editováno 1 krát. Naposledy editováno dne 03.01.
> 16:31 uživatelem kbtm.


Zdravím kbtm
Jak vám vychází kombinace opcí s se strategií jejíž jméno se nevyslovuje?
Obchodujete ještě weekly diagonály?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

kombinaci opcí s ... nevyužívám - pro většinu stock nejsou opce v dostečné likviditě (resp. mají příliž velký rozdíl bid/ask).

Ano, weekly diagonály obchoduji (SPY), přesunul jsem se v současnosti jen na put stranu. Na call straně občas vypíšu vertikály.

Jedná se o pravidelné výpisy ... a aby si někdo nemyslel, že je vše OK, momentálně mám účet (TOS) v cca 10% ztrátě (vzhledem k 1.1.2012). Vše na vrub fees !
Poslední expirace - diagonál -134/+129 - výpis v pátek za debet 6 USD, likvidace ve čtvrtek za kredit 16 USD, rozdíl +10 USD, fees 6 USD, zbývá 4 USD profit. Broker mě určitě má rád ...

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

ne, zvítězila lenost ...

Vstupy do strategie ... bylo nutné hledat denně (vyhledával jsem extrémní odchylky od průměru) + dohledat důvod extrému (např. gap po earnings, ...).

Je mnohem jednodušší se podívat jednou denně dopoledne na graf (třeba) DAXu (tj. připravit se "duševně" na večer) a pak ev. zareagovat. Pokud je vše OK, pouštím TOS v pátek (vstup do nových pozic) a pak až ve středu/čtvrtek/pátek pro výstup.
Vzhledem k marginu (na diagonál 1k USD) je ziskovost dokonce vyšší.

Strategie ... se nevzdávám - ale asi to chce kratší timeframe.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A ta celková ztráty - je způsobena sice poplatky, ale na propadu se podepsaly zářezy na call straně. Tam diagonál uřídit nejde.
Proto v současnosti (nízká volatilita == malá premia == velký podíl fees) jsem jen na straně put (s nižším počtem kontraktů). Na call mám jen weeks pár vertikálů (a to u IB, kde mám nižší poplatky).

kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,
to opravdu obchodujete pro 4usd(80kc) za tyden??? mozna mi neco unika ale i tech 10usd(200kc) mi neprijde jako terno...chapu, ze nejak se asi zacit musi ale tohle mi prijde podobne uzitecne jako ultrananoloty na forexu - k nicemu...asi ziju v jinem svete ale i na pokladne v tescu se da urcite vydelat vic, ale tak jestli to mate jako konicka misto jinych on-line her budiz...
co planujete dale? 100 kontraktu? - 400usd(8000kc) a 600(!12000kc) na poplatcich?nevim jak se vam lisi poplatky tos/ib ale radovy rozdil tam asi nebude, cili o nejakych velkych rozdilech nemuze byt rec. proc to alespon proboha nedelate na "velkem" SPX?
nechci se do vas nijak navazet, ale docela casto mi prijde, ze lide maji naprosto zcestne predstavy...vim, ze mi to muze byt jedno, ale na tohle uz se nedalo nereagovat.
r

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

ano, máte pravdu, lidé mají občas dost scestné představy ...

Zkuste si výpis na SPX ... Zpravidla nedostanete plnění ani ne demu, o reálu nemluvě. Ve "standardním" trhu - pokud tradujete OTM opce - to ještě ujde. Pokud se Vám ale opce dostane ITM, bid/ask se tak rozjede, že funkční SPY-strategie na SPX nefunguje.

Výpis (např. popisovaný -134/+129) při risku 500 USD opravdu "vynesl" jen 4 USD (to je jen 0.8% týdně ... no, mě to zase tak málo nepřipadne ! - a je to pořád MNOHEM více než ztráta !!!), ale pokud by SPY končil na 134-135, mohl trade končit na +50 USD/opce (pozici jsem likvidoval ve čtvrtek na cca 136, vypsaná opce -7 USD, koupená +23 USD).

Argument "nežijeme v kdybystánu" beru. Statistika je ale neúprosná.

S pozdravem kbtm

PS: na live-trhu se už pár let pohybuji a trading za koníčka tedy rozhodně nepovažuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kbtm:

když máš účet u IB,tak proč tam nepřevedeš druhý účet a netrejdíš jen u IB?
Rozdíl ve fees je brutální,to ale víš nejlíp sám.Jediné co mě napadá proč jsi už tak neučinil je snad velikost marginu,ikdyž u strategií,které trejdíš je i u IB margin rozumný,vlastně správně by měl být takový i u TOS,ale to nevím,tam jsem účet nikdy neměl.
Dlouhodobě jsou pro "krátkodobého"investora,který trejdí s takovou frekvencí takto vysoké fees likvidační,to kdybych si spočítal za měsíc/rok to by mě asi přešla chut trejdit :).
Ale asi k tomu máš nějaký důvod.......

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Plneni na demu asi neni neco cim by se mel clovek vzrusovat. v realu ale s plnenim v SPX neni zasadni problem(ano obcas musite vzit o neco horsi cenu nez mid, a proto prave musite mit nejaky prostor)...no k tem spreadum moc nerozumim co mate na mysli.
aktualni priklad:
SPY Weekly PUT 150(doufam, ze to je dost ITM) bid $9.02 ask $10.04 - spread $1.02
SPX Weekly PUT 1500 bid $97.6 ask $100.6 - spread $3
v absolutnich cislech se to zda jasne ve prospech SPY, ale kdyz se nad tim zamyslite tak zjistite, ze je to vlastne naopak...

souhlasim s tim, ze 0.8% tydne je slusne, ovsem tak minimalne z $50000. a v cem vidim problem je ten, ze tohle proste se 100+ kontraktu nebude s nejvetsi pravdepodobnosti fungovat(i kdyz je SPY likvidnejsi nez SPX neverim, ze by si "bralo" 100 kontraktu najednou).a kdyz budete muset dat na kazde strane o 1 cent horsi cenu ukousne vam to 50% zisku...opce nejsou futures, kdy vam staci jeden urvat 1 tick a jste na 0 a obcas i v plusu, tady potrebujete tak 3 a to je velky rozdil...
tim kdyby se opravdu nema cenu zabyvat.

k tomu konicku:
kdyz vam nekdo rekne: uz leta si vydelavam pokrem $10 tydne(je to preci vic nez ztrata) bude to podle vas konicek nebo seriozni business? - cili to, ze se pohybujete v live trzich nekolik let jeste nic neznamena. podstatna je otazka kolik jste za tu dobu vydelal(odpoved samozrejme znat nechci)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám zkušenosti, že některé tituly projdou i uprostřed spreadu. Myslím tím, když podám třeba i 500 kontraktů. Jinak 0,8% týdně se vyplatí už i s účtem od $10K. Bez výběru to dělá pěkných 51,3% ročně. Takže za pár let to člověka už pěkně začně živit. Ale jasně, souhlasím s tím, že když už se tomu člověk těch 9-10 hodin denně věnuje, chce mít čas hodně dobře zaplacený. Takže ano, čím větší účet, tím lépe. Neprozradím pochopitelně s kolika $ jedu já, ale dělám přes 2% týdně. S tím jsem spokojen. Přeji všem hodně povedených obchodů. Zasloužíme si to.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...