Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Směrové opční strategie.


jancocer

Doporučené příspěvky

To xzajíc : u Vás mě to ani nenapadlo - stačí se podívat na historii/obsah Vašich příspěvků. To hovoří dost jasně.

Výpis call VIX na 24 je v současnosti (nízká volatilita) opravdu síla ... asi nezažil/nepochopil rok 2008 (hlášky typu "VIX nikdy nad 50 ..." se mi pořád vrací). Právě jsem začínal (u TOS, cca 1/2 roku) a stálo mě to na 3 opcích tehdy obrovských 1k USD.

I když možná výpis VIX 24 put (tj. cca 10 bodů ITM - časovka skoro nulová) by smysl možná mělo ... VIX je "cash settlement" + evropská, tj. z hlediska exnutí bezpečná.

kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takže se mi na SPX nepodařilo vypsat ani jednu pozici (TOS) ...

Zkoušel jsem jak plný DD (+1320/-1370//-1430/+1470) v termínu weeks front, back +1 termín/+2 termíny, pak i po jednotlivých diagonálech a nic.
Pro plný DD kolísalo mid mezi 20-35, nabídl jsem 40 - nic platné.

Na všech strike bylo nenulové volume (i když se pro některé k nule blížilo ...). Zkusil jsem i přesun na jiný strike, nepomohlo.
Možná to chtělo zahájit dříve, začal jsem vypisovat kolem 21:15.

kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nazdar, opcni obchodnici :) Po dlouhe dobe, na toto forum umistim prispevek. Nefandim tomuto foru z duvodu nesmyslne CENSURY, kterou tu zabezpecuje administrator na pokyn "velkych" kluku ... Chci vam ukazat jak se na opcich "delaji" PENIZE. Jde o konkretni ukazku sofistikovane opcni strategie na futures kontrakt NGU12. Strategie otevrena dne 7.8. (mam pravidlo otevirat strategii cca 21 dni pred expiraci) Doba expirace: 28.8.2012 Cil: 50.000 USD Maximalne vyuzivam PJL (penize jinych lidi - otvereni short opci). Zisk (naakumulovane PJL) branim aktivnim morfovanim strategie pomoci hedgingu + dalsich PJL . V priloze je ukazka aktualniho Risk Grafu. Expiracni krivka ukazuje parametry: - BE: 2.250-3,213 - zisk na expiracni krivce je uveden v radku P/L pod grafem - Margin Ratio Portfolia (%): 41 - naakumulovane PJL: 56,000 USD

20093

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den

to richtip : (cituji : "v realu ale s plnenim v SPX neni zasadni problem") ...
U kterého brokera SPX obchodujete ? Včera jsem zkoušel opět weeks DD na SPX (výpis na cca delta 15, nákup +-50 bodů +1/+2 expirační termín), souběžně i po jednotlivých diagonálech, od 18:00. Mid (za kompletní DD) bylo +120 USD, šel jsem až na +80 USD a nic ...
Vše u TOS. Zřejmě neobchodovatelné ...

Opakuji dotaz (možná zapadl ...) - neobchoduje někdo u IB opce přímo na futures ES ?

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kbtm: ja obchoduji butterfly na SPX take pres TOS(nyni TD Ameritrade). zhruba delta neutralni, otviram vetsinou v patek do 17:00 naseho casu. vse v nejblizsim week expiracnim terminu. cely spread obvykle za $35-$45 (podle sirky a volatility) a jak jsem psal v plneni neni problem(mid se dost tezko urcuje, ale vetsinou se do $0.25 vejdu - coz mi pri cene spreadu neprijde nijak strasne). cely spread vzdy otviram jednim prikazem (zadne legovani). vypisuji tedy ATM, ale zase kupuji hluboko ITM opci...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kbtm:

máš v TOS povoleno obchodování futures v administraci?
Co si pamatuju tak se futky povolovaly zvlášť mimo obchodování opcí, po vyplnění těch "vstupních" smluv a prohlášení.... Kde je to na webu Ameritrade teď to ale nevím...
( ale je to nejapný dotaz, já vím, něco jako jestli máš v autě benzín :) ...)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dobry den,

potreboval bych pomoc zkusenych opcnich obchodniku. Sam obchoduji spready(futures) a nyni se chystam na komodity.

Jelikoz nakup samotneho podkladoveho aktiva je velice draha zalezitost, potreboval bych poradit jak to provest levneji. Prave proto si myslim, ze by opce mely byt to spravne orechove.:-)

Dejme tomu, ze jsem dostal signal Long (Priklad: Corn Dec12). Koupim opci Call Corn dec12? A nejspis to bude ATM, nebo?

Jak poznam ,kdyz mam urceny SL v me analyze, kolik riskuji? Nebo jinak receno, jak poznam kolik dolaru je jeden tick?

Omlouvam se, jestli se ptam hloupe, ale v ocpich nejsem tak zbehly.

Predem moc dekuji za radu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takže jestli to dobře chápu. Kdyz dostanu signál, koupím (pripad long) opci na aktualni cene Call.To by melo byt samozrejme ATM, nebo?Pokud dostanu SL, tak tu opci prodam. Ale vždy za cenu jakou mám u podkladoveho aktiva.
Existuje u opci nejaky ukazatel kolik opce bude stát pokud se cena podkladoveho aktiva pohne směrem nebo proti směru?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bubaaku určitě si to vyzkoušejte na paper, opce nabízí možnost nakoupit levněji drahý podklad, ale ta páka je na obě strany, tj. stejně rychle jako zisk vám roste i ztráta. Dokonce bych řekl, že díky roli volatility roste ztráta u opcí rychleji než zisk.

Pokud obchodujete i s PT, tj. vystupujete na předem stanoveném cíli, který není až tak vzdálený, bude pro vás výhodnější opční spread.

Ještě k tomu ATM, tady si to doporučuji natestovat, téměř vždycky mi vyjde, že je výhodnější koupit první strike ITM, než ATM.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@jirib
PT (ne)používám. Mám dane výstupní hodnoty, ale závisí na chování trhu. Trhy a jejich chování se neustale meni, proto si výstup nechávám rad otevřeny.

K tomu ITM. Tím myslete, ze bych v podstatě otevřel opci v pomyslné ztrátě, nebo.
Příklad: chci jít long a cena dane komodity je ca 355. Tak podle vás nekoupím Call opci s prémiem 355(ATM), nýbrž koupím opci Call opci s prémiem 354 či níže.

Co to pro mě znamená? Ze v me strategii v komoditach jsem teoreticky v minuse.
Ale danou opci koupím vlastně levněji, tím padem zvětší šířku mého SL, ale to vse na úkor mého Profitu. Uvažuji správně? Zda se mi to nejake divne.;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...