Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Směrové opční strategie.


jancocer

Doporučené příspěvky

roman001,

I kdyz se cena udrzi mezi vypsanymi weeklys a ty vyprsi jako bezcenne, nedokazu se dostat ze ztraty, pokud nevypisu dalsi weeklys v pasmu nakoupenych back opci. Druha moznost je prodat zpet nakoupene ochranne back opce, pokud mozno behem obdobi zvysene volatility. Chapu tedy spravne, ze abych se dostal do zisku, je treba bud obchod nekolikrat opakovat, ci ho " cely zlikvidovat"?

Sentrix.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

na tomto odkazu je možné stáhnout tester weeks opcí SPY :
hotfile.com/dl/135546782/f7defaf/SPYweeks.zip.html

V ZIPu je soubor Excel, soubor s daty (Access - mdb, data jsou z TOS) a soubor ppt, kde je popis (sice jiného testeru, ale princip zadávání/zpracování je podobný).

Není to žádný sofistikovaný tester, slouží pouze pro rychlé otestování chování DD/IC/DC nebo pouze 1 "nohy" pro weeks expirace od 01/2007 do expirace 18.11.2011.

Rychlý test : inicializace - páteční strangle (7 dní do expirace) na delta put15/call20 - výpočet - doplnění na IC +-5 strike - výpočet - sumace od 01/2007.
Jsou možné i "ruční" modifikace - na put diagonál, na call vertikál ... (třeba)...

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sentrix,

chapes to spravne. Pokud to budu mit klasicky jako tydenni obchod, tak se cely uzavre tj, vcetne prodeje nakoupenych ochrannych opci a mam vysledek DD obchodu. Varianta s ponechanim ochrannych opci lze chapat jako setreni komisi (neprodavam ochranne opce z obchodu tydne 1, abych je znovu nakoupil pro obchod tydne 2, atd). V tom profitu muzu byt, ale nerealizovanem tj. vysledek prvniho tydne si prepoctes jako by jsi ty ochranne opce odprodal a jedes nove P/L za dalsi tyden s cenou ochrannych opci jako by jsi je znovu nakoupil ci to cele spocitas na konci....Jde jen jak se na to cele divas - zda serie obchodu ci jeden dlouhy obchod, vysledek je dany.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

to kbtm:

Dobrý den přeji,

tak jsem si v TOS udělal velice hrubý test Vaší stragtegie a i v letošním velice volatilním roce mi vyšla plusová, takže bych se jí rád začal zabývat a zkoušet na paper účtech u IB a v TOS.

Jen jsem se chtěl zeptat na pár věcí ohledně rolování a likvidace napadené opce:

- V případě poklesu/růstu trhu, kdy se trh blíží k vypsané opci,jaký máte limit u kterého rolujete? Předpokládám, že asi B/E.

- Rolujete i back opce, pokud se back opce vzdálí při dalším výpisu weeklys o x striků od vypisované opce? Dejme tomu, že týden před expirací měsíčních opcí vypíšu weeklys na deltách mezi 20-30 a zároveň nakoupím back opce na další epirační měsíc 4 striky vzdálené od vypsaných weeklys. Ale pokud trh např. trenduje, tak je běžné, že již druhý či třetí výpis weeklys je úplně mimo koupených back opcí a DD by byla "nesouměrná".

- Tato strategie již vyažaduje aktivněji sledovat trhy, protože v případě náhlejších pohybů se lze během jediného dne dostat na DD téměř 400 USD. Řešíte přes alerty či sledujete trhy průběžně celý den?

Děkuji za Váš čas.

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

pokusím se doplnit ... a krátce : vše vyplyne jen a jen z VAŠICH testů !

Jak to momentálně obchoduji já (trochu jsem to pozměnil během posledních pár tradů - pohyby byly opravdu extrémní - od roku 2007 letos 2 největší zářezy - oba gapem, takže neřiditelné, resp. řízení pozici uškodilo) :

- do tradu vstupuji každý pátek (po 20:00 - jak se mi to povede)
- vstupuji do DD - front delta 25-30, back 1-3 body nejbližší další expirace (podle toho, kde je back z minulého tradu - pokud nemusím vertikálně rolovat, tím lépe)
- vstup do nového trade je zárověň spojen s likvidací minulého - tj. vstup je buď rolem nebo vykoupením/výpisem (tady jen dávám pozor, aby byla každá strana doplněna na diagonál v co nejkratším čase - jakýkoliv legging odmítám)

To je vše.

Tj. :
- čistá statistika
- pozici už neřídím - řízení jsou další náklady navíc, efektivita minimální (jen PL křivka je hladší)

Vše směruji k maximální minimalizaci (...) jakéhokoliv názoru na to, jak se trh pohne. A k naprosté mechanice. Nechci z trhu maximum. 50% ročně mi stačí.

Jen tak k zamyšlení ... z testů mi vychází, že skoro stejně výkonný je vstup ve čtvrtek - tj v tradu jen 1 den. Dnes to s pár DD zkusím. Pokud to "sedne" na testy, může se tak strategie za měsíc úplně změnit.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

Vasi strategii nadale testuji, jevi se stale jako velmi zajimava, nicmene davam prednost spise statistickym arbitrazim. Zaujala me vsak myslenka, kterou jste zminil v posledni vete. Znamena to, ze byste drzel pozici o jeden den dele, ci ze byste pozici oteviral ve ctvrtek a uzaviral hned nasledujci den? Mohl byste tento koncept trosku osvetlit? Dekuji.

Sentrix.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Graf z testeru - data od 01.2007 : - short strangle, výpis týden před expirací (pátek) na delta 30 - DD, výpis týden před expirací (pátek) - front na delta 30, back +-3 body - short strangle, výpis 1 den před expirací (čtvrtek) na delta 30 - DD, výpis 1 den před expirací (čtvrtek) - front na delta 30, back +-3 body Data TOS, mid. To Sentrix : obchodujete/testujete arbitráže na stock, na futures nebo na měnových párech ? K některým výsledkům (stock pairs) jsem se už dobabral (cca 100k PC hodin), zdejší vlákno bylo ale utnuto, takže hledám nějaký feedback od někoho, kdo už má něco natestováno/zobchodováno ... S pozdravem kbtm

18088

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

ano, výpis je hotový : +122/-124//-128/+130.

Statistika funguje pořád ...

Jen příští týden (30.12.2011) do nového obchodu vstupovat nebudu. Chci mít tentokrát vše zavřené - pro jednoznačné podklady pro FÚ.

Minulý DD +120/-122//-124/+126 skončil ve ztrátě cca 70 USD (před likvidací "od oka" v TOS).

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kbtm:

K Vasi otazce ohledne statistickych arbitrazi: Tuto strategii zkoumam jiz nekdy od cervna, otestoval jsem jiz temer vsechny vyznamnejsi sektory na NYSE. K testovani a sledovani korelace pouzivam PairTrade Finder a bezplatny server catalystcorner.com

Momentalne jsem ve fazi, kdy strategii stale doladuji a mam za sebou prvnich par zivych obchodu. Hledam vsak optimalni nastaveni std dev a uvazuji take nad RSI. Myslim si, ze je skoda, ze zde na foru je diskuze o tomto stylu obchodovani omezena pouze na ucastniky kurzu. Jsem si jist,ze by se zde rozhodne nasli lide, kteri by se radi zucastnili otevrene diskuze.

Jake zkusenosti mate se obchodovanim v parech vy?


sentrix.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

pro testy párů jsem použil seznam stock z FinViz.com, data z Yahoo - cca 5k stock, po filtru (volume, max/min cena) vzniklo asi 250k párů.
K čemu jsem došel :
- výkonnost páru v minulosti nepredikuje výkonnost v budoucnosti
- korelace páru v minulosti není použitelná pro budoucnost
- systém obchodování "čekám, až se poměr mezi cenami zvětší a pak opět čekám, že se sblíží" je dostatečné edge pro ziskové obchodování

Protože pro mě není problém si cokoliv naprogramovat (Excel/Access/C++), jsem momentálně v situaci, že mám hotový tester, který by měl zároveň pracovat jako automat pro zadávání příkazů pro IB.

V systému se mi podařilo dosáhnout stavu, že jsem schopen generovat ziskové signály téměř pro jakýkoliv pár - a to i páry zcela nesmyslné (třeba F/XOM, JNJ/WFC, ...).
Výkon se bez MM blíží cca 50%.

Obchodování bych chtěl na demu spustit v lednu.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

vicemene jsem dospel k podobnym vysledkum jako vy. Predikovat ziskovost na zaklade backtestu je nemozne a neovlivnuje to ziskovost systemu. Korelaci je ale mozne predvidat, pokud se par nachazi ve stejnem sektoru.

Mam vsak ponekud problem s vybiranim spravnych signalu. Pouzivam k tomu Pairtrade Finder, nebot sam neumim programovat. Orientuji se ciste podle RSI a Std dev, sleduji samozrejme jeste korelaci a kointegraci. V pozici vsak travim prilis mnoho casu, casto ji opoustim po vice nez 10ti dnech.

Jake "nastaveni" ci signaly pouzivate pro vstupy vy? Pripadne na zaklade ceho se rozhodujete, ze do obchodu vstoupite, ci nevstoupite?

Sentrix.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...