Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Směrové opční strategie.


jancocer

Doporučené příspěvky

Chlapi, můžete mi někdo pomoct pochopit tohle? (viz. obrázek) Vypsal jsem Bull Put Credit Spread na BAC, 2 kontrakty, prémium pro oba bylo 46 babek a předvčerejškem jsem to uzavíral. Výsledek vidíte na obrázku. Otázka zní: Jak je to možný? :) Škoda, že to bylo jen demo, ale v reálu by tohle asi neprošlo... Roman

22297

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 3 týdny později...

to jirib: tak to dělám stejně jako ty. Jen zjišťuju, že při snaze dostat lepší výsledek při vstupu/výstupu (více $$$) se mi vždy podaří výsledek zhoršit, někdy i pořádně. :) Jak jsem někde četl: "Kdybych nic nedělal, udělal bych líp." tak na mě to platí.

Šlo mi hlavně o to, že často se stane, že odrolluji a trh se pak otočí mým směrem. Kdybych počkal o něco déle, nemusel bych zbytečně rollovat. Jaké máš pravidla pro rollování? Jestli to teda není tajem. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Také se učím uvést do praxe heslo nějakého známého tradera, že "nejvíc peněz jsem vydělal, když jsem si seděl na rukou". Používám k tomu technickou analýzu a pravidla se vyvíjí průběžně, momentálně jsem upustil od pevných pravidel a řídím se podle toho, co vidím v trhu.
Typicky roluju pozici tak 14 dní před expirací na další měsíc tak, abych dostal stejné nebo lepší prémium, většinou když je trh ATM a roluju na stejné strike, protože má pozice je založená na dlouhodobé spekulaci, že trh bude např. u PUTky výše a nevadí mi, že to bude až za měsíc, nebo klidně za další 3, protože rolováním jsem pořád na nule a sbírám prémium na druhé straně. Pokud dojdu k závěru, že má hypotéza byla blbě, tak si počkám na pohyb trhu směrem ke strike, skousnu ztrátu a vypíšu zase OTM.
U týdenních opcí analogicky, např. weekly pozici na SPX -1590+1595 jsem minulý týden čtvrtek přeroloval o týden, protože jsem vycházel z toho, že trh z historických high dříve či později zkoriguje, ale minulý týden už bylo riziko že skončím ITM příliš veliké.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jojo, já to mám asi podobně. Chtěl jsem původně uzavírat Spready při dosažení určité ztráty, ale když mám ještě "dost času" do expirace, tak nechávám být, i když průběžná ztráta může být větší.

A chápu to dobře, že při rollování vypisuješ strike ATM? To je docela hazard, ne? :) Máš to zbacktestovaný?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Chlapi, možná hloupá otázka, ale nedaří se mi vygooglit nějakou opci s evropským stylem na ES. SSO by měla být americká, že jo? Nevíte o nějaký evropský opci? Jde mi hlavně o to, že uvažuji o vypsání a držení opce/Spreadu až do expirace a chtěl bych se vyhnout přiřazení.

Díky za radu.

P.S. Na CBOE je to fakt nepřehledný nebo možná blbě koukám. Taky možnost :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...