Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

NinjaTrader - prosím o radu II


Doporučené příspěvky

Ahoj všem, abych nezdržoval,
díky moc za to že ted mi to už nedává žádné hlášky o chybě když chci přidat nový indikátor. :-)

Session Template: v session manageru mám přednastaveno 24/7. To tedy měnit nebudu a poprosím jestli by mi někdo pomohl pochopit co to znamená. Jde o 24hodin/7 dní? :-) A dále nevím jestli je nutné vyplnovat ty dny od pondělí do neděle, když je tam čas od 0:00 do 0:00. Jestli tedy mám něco změnit, prosím o radu a děkuji, moc.
Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,
používám NinjaTrader 7 zatím převážně na backtest 3m. TF trhu NQ. 30-ti denní demoverze mi už dávno uplynula, proto sem díky videotutoriálu na těchto stránkách zprovoznil replay a data si stahuji den po dni. Ovládání programu už mám docela v ruce, hlavně díky zdejším článkům za které děkuji. Teď ovšem má prosba o radu. Chtěl bych se nyní detailněji zaměřit na studium S/R úrovní, což podle článku zde uveřejněného je nejlepší na denních až týdenních grafech, z důvodů nejmenšího "šumu". Tady ovšem přichází problém, jelikož Ninja nabízí pouze roční historii, kterou je nutno si ještě den po dnu stahovat, tak je studium na týdenních grafech nemožné, jelikož se vykreslí jen 52 úseček. Ani denní studium není dobře možné, jelikož jeden rok je žalostně málo :( . Chtěl bych proto poprosit nějakého ze zdejších zkušenějších kolegů, o radu kde sehnat volně co nejvíce dat (na trhu mi až tak nezáleží) s co největší historii, pokud možno zadarmo, či o jakýkoliv jiný tip, jak bych se mohl do studia S/R úrovní pustit tak jak je třeba. Předem děkuji všem za ochotu a přeji úspěšný den.

Stanislav

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prusy25:

denní či týdenní grafy si můžete zobrazit na kompletní historii trhů po připojení k denním EOD datům od KINETICKU, který je v základu v demoverzi NT ve výběru datafeedů..jinak S/R úrovně můžete také velmi dobře studovat na 30min. timeframu, který je častým vyšším timeframem pro řadu obchodníků, ale v principu se můžete učit S/R na jakémkoli timeframu či trhu..je to univerzální věc..jen obecně platí, čím vyšší timeframe, tím pravděpodobněji bude S/R silnější..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michal-administrator Wrote: ------------------------------------------------------- > Prusy25: > > denní či týdenní grafy si můžete zobrazit na > kompletní historii trhů po připojení k denním EOD > datům od KINETICKU, který je v základu v demoverzi > NT ve výběru datafeedů. Jeste bych dodal ze tu historii lze snadno zobrazit mnoho let dozadu i pri pripojeni na market replay, staci mit vsak stahnute replay data pro jeden jediny den (napr. vcerejsek) a pak si zadame v Data series vysokou hodnotu "Days to Load", napriklad 1600 (viz screenshot), coz je temer pet let (bohuzel vice z toho vyzdimat zdarma nejde, ale myslim ze to bohate staci). Cela historie trhu se zobrazi automaticky aniz by se data manualne musela stahovat, viz screenshot: tydenni graf od cca cervna 2009 coz je pri prepnuti na denni graf pres 1500 svicek :)

25780

25781

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomasst: Moc děkuji ... divné, že na CTRL + 12 jsem nepřišel když jsem zkoušel jedno po druhém :)

je to to co potřebuji akorát pokud si na 30m TF nastavím úrovně, zakreslím tak se mi tobrazí i na 2min, pokud tuto SR přesunu více do prava (tak abych ji tam měl třeba celý týden) tak při nějakém přesahu mi z 2min zmizí :( Jde to nějak vyřešit?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

trademan Wrote:
-------------------------------------------------------
> Neviete mi niekto prosim poradit preco sa mi
> zobrazuje datum na dennom grafe o den dopredu v
> porovnani s 30 min grafom?Dakujem

Trvalo mi peknou chvili nez jsem na to sam prisel... je to problem sablony. Myslim si ale ze to je spis chyba v programu nez zamer. Mit placenou verzi NT tak uz jim pisu stiznost :)

Na tom dennim grafu si prepni "Session template" v Data Series na CME US Index Futures RTH (regular trading hours) a uvidis ze se to srovna... Jinak doporucoval bych pracovat s touto sablonou bez ohledu na zminenou chybu, jsou to hlavni obchodni hodiny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

trademan Wrote:
-------------------------------------------------------
> to detroit:
> Dakujem za pomoc,zmenil som ten template a
> zrovnalo sa to.Trosku v tom template lietam a
> neviem ako to prednastavit a ci mozem pouzit
> rovnaky template pre 30 min graf.

Jasne, template muzes pouzit na libovolny timeframe, ja osobne pouzivam tuto RTH template predevsim na nizky timeframe, kde provadim exekuce (tj. 5 min), zkratka behem obchodovani me nezajima nic moc jineho nez jak se chovala cena od otevreni pitu do zavreni. Na vyssich timeframe jako napriklad 60 min docela casto pouzivam sablonu 24/5 nebo 24/7 (coz je vlastne totez), treba kdyz zkoumam co se stalo pres noc, jake bylo high a low premarketu, proste takova analyza pred otevrenim trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to detroit:

Ja backtestujem na 5 min grafe kde mam template momentalne RTH a na daily grafe vyhladavam hlavne patterny ktore pouzivam a tam mam momentalne tiez RTH .Moze to tak ostat ,alebo je to tak ze na 5 min grafe budem mat RTH na daily 24/7?Podla toho co si pisal to vyzera tak ze na 5 min grafe kde hladam vstupy budem mat RTH na vyssom timframe je lepsie pouzivat 24/7.


Trademan

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...