Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

NinjaTrader - prosím o radu II


Doporučené příspěvky

Newbiker Wrote:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den, kouknul jsem na trh FESX a všiml jsem
> si, že se mi neaktualizuje graf (nehýbe se), US
> indexy mi normálně jedou, nevíte někdo co s tím?
> Díky :S

Zalezi na mnoha faktorech. Jaky mas zdroj dat? Jsou to data ziva, nebo jedes replay? Muze to take byt problem poskytovatele samotneho, a pak bys to musel resit s nima. Nebo napriklad Zen Fire demo vubec Eurex data nepostkytuje, pouze pokud u nich mas ostry ucet.
Me se obcas stane kdyz jedu replay, a v pulce treba dam pausu na delsi dobu (nekolik hodin), tak kdyz se k tomu vratim a pokracuju, graf se nehejbe, ale jakmile na nej sahnu mysi a treba ho posunu o jedinou svicku do strany, najednou se to obnovi. Nekdy na to pomaha proste zavrit NT a otevrit si uplne novy cisty graf, bez template a bez ulozeneho workspace, samy o sobe ty sablony maji ruzne problemy ktere se projevuji nahodne prave treba tim ze graf stoji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

ahoj všem,

prosím o radu zda jde v NJ7 na ypsilonové ose nastavit aby po vstupu do obchodu se mi tam zobrazovali peníze počítané od vstupu vedle ceny nebo místo ní. Jiné platformy toto umožňují.

Chtěl bych při posouvání SL nebo PT vizuálně vidět kolik to je přesně peněz bez toho abych to musel pořád přepočítávat z ceny. díky všem za radu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

robsol Wrote:
-------------------------------------------------------
> ahoj všem,
>
> prosím o radu zda jde v NJ7 na ypsilonové ose
> nastavit aby po vstupu do obchodu se mi tam
> zobrazovali peníze počítané od vstupu vedle ceny
> nebo místo ní. Jiné platformy toto umožňují.
>
> Chtěl bych při posouvání SL nebo PT vizuálně vidět
> kolik to je přesně peněz bez toho abych to musel
> pořád přepočítávat z ceny. díky všem za radu.

Ahoj, mozne to neni a je to zcela urcite zamer. Uspesny trader se nestara behem pozice o to kolik hypoteticky vydelal nebo prodelal a uz vubec ne v dolarech. Trading neni o penezich ale o technicke analyze a psychologii. Kdyz clovek vidi ze je sto dolaru v plusu nebo v minusu tak to ovlivni jeho psychiku a nemusi pak byt objektivni, a schopen s pozici spravne nalozit. Jeste dulezitejsi je to v pripade multikontraktu. Kdyz pojedes 50 K tak urcite nebude dobre videt ze si trh jde pro tvuj stop loss ve velikosti $3000, atd. Pocitat obchody v penezich je zlozvyk ktereho se tezko zbavuje, tak je lepsi s tim vubec nezacinat, a to hlavne kvuli multipozicim, ktere by pak byly pro tradera zbytecne psychicky narocnejsi nez obchodovani s 1 kontraktem. Pripadne si to muzes prepocitat automaticky v excelu kam si zapisujes sve obchody, jelikoz po uzavreni pozice uz neni od veci vedet dolarovy vysledek obchodu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Omlouvám se za neznalost NJ, ale potřeboval bych poradit ještě s typy příkazů. Obchoduji z grafu.

Modelový příklad:

Chci jít LONG a při pravém tlačítku myši mám možnost zvolit BUY STOP nebo BUY STOP LIMIT. Vše mám řízeno strategií, která říká, že má nakoupit při vstupu 2ks kontraktu.

Přesto se mě to při zvolení BUY STOP LIMIT ptá znovu než zadá příkaz kolik kontraktů chci obchodovat (v dialogovém okénku na vstupní ose ceny v grafu). Při zadání BUY STOP nic takového nepožaduje.

Je to normální? Dost to zdržuje.

A ještě dotaz zda jde v NJ toto naprogramovat na pravé a levé tlačítko myši. Tzn. aby se nemusela soustavně rozklikávat kontextová nabídky na pravém tlačítku. Je to dost kroků navíc :-(.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

robsol, nejprve pracuješ s NT7 ( NJ = německý jazyk jak již nedávno upozorňoval Detroit). Jednotlivé typy příkazů a jejich význam je tady a fóru již vysvětlován, dohledej si je. Velice jednoduše: příkaz máš připraven a čekáš až k tobě cena dojde = BUY STOP/SELL STOP, čekáš-li pod cenou až se k tobě cena vrátí příkaz BUY STOP LIMIT/ SELL STOP LIMIT Pokud chceš vypnout tabulku s dodatečným povolováním můžeš v nastavení viz obr., ale pro začátek to není úplně špatná funkce než se naučíš vše dokonale ovládat. L.

25992

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...