Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE


tomnes

Doporučené příspěvky

Tak znova, odeslalo se mi to předčasně :) Při zkoumání volby OPRA jsem narazil na to, že pro každý timeframe jsou vykreslovány rozdílné hodnoty. Konkrétně jsem se zaměřil na HIGH dnešního dne (.SZCFG-.SWGFL). Přikládám na obrázku. Na 15 min TF je dnešní HIGH vykresleno na hodnotě 4.13 v 16:00 Na 5 min TF je dnešní HIGH vykresleno na hodnotě 3.97 v 18:50 Na 1 min TF je dnešní HIGH vykresleno na hodnotě 3.85 v 18:49 Osobně předpokládám, že nejpřesnější bude 1 min TF, ale dost mě zaráží jak rozdílnou interpretaci jednoho obchodního dne jsem z toho dostal a nenapadá mě kde se stala chyba. Zkoušel jsem to na paper money, tak by mě zajímalo jestli tohle zkreslení zobrazuje i "ostrá" verze. Můžete se na to někdo, prosím, zkusit podívat? Zdraví Vítek

9127

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Musite si uvědomit, že zobrazením spreadu opcí skládáte dohromady dva různé produkty, jejichž dílčí maxima a minima se časově neshodují. Maximum jedné opce na pětiminutovém grafu může být v druhé minutě a druhé opce ve čtvrté minutě. Když si potom dáte minutový graf, maxima se určují z úplně jiných hodnot.
Jediné hodnoty, které davají u jakýchkoliv skládaných grafů jakýsi smysl, je open a close, protože jsou vázány na určitý stejný okamžik.

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jardo, to co popisuješ je pravda.

V tomhle případě je ale problém v tom, že 15 min TF ukazuje HIGH toho dne ve výšce, kde podle 1 min TF neproběhl žádný obchod. Je jasné, že se ty jednotlivé HIGH můžou časově lišit (zaokrouhleno podle velikosti TF), ale hodnota HIGH pro jeden den by měla být pouze jedna na všech TF ve stejné výšce. Na tom mém příkladu je hodnota denní HIGH od 3.85 do 4.13 a v tom je něco špatně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravim,

navecer mam v planu zacit svuj prvni backtest pro Iron Condora. Chtel bych pozadat, jestli by sem nekdo nedal screen sveho backtestu, abych videl nejakou praktickou ukazku toho, jak si to nekdo sestavil v excelu a ja tak uz nevymyslel neco, co uz bylo vymyslene a ja tak nestravil vic casu nad tim stavenim excelu nez nad samotnou praci.

diky, Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...