Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE


tomnes

Doporučené příspěvky

Dovolím si to upřesnit:
Trh se vyvíjí podle IV opcí v jednotlivých opčních termínech, podle nich se vyvíjejí futures a futures VIX jsou podkladem opcí VIX.

Veškerá podivnost opcí VIXu pramení z toho, že neexistuje obchodovatelný podklad. To znamená, že nelze provádět arbitráže mezi jednotlivými expiračními termíny.

Takže existuje VIX index, který počítá 30 denní volatilitu z nejbližších opcí. Jenže v ostatních expiracích mají opce svou vlastní IV, která je závislá na ostatních termínech jen málo. Kdyby existoval VIX index, který by měřil IV opcí z JUN, JUL, AUG, .... expirací, byl by podkladem pro VIX opce. Jelikož ale CBOE takové indexy nepočítá, podkladem pro opce VIXu jsou futures. Takže odpověď už dal Herman, JUN 17c a 17p včera nebyly ATM, protože futka JUN byla za 19,5.

A jen pro doplnění, další zvláštnost VIXu:
Jellikož pro futures ani opce VIXu neexistuje obchodovatelný podklad, neexistují ani tzv. carry costs, mohou se futures (resp. IV opcí na SPX v jednotlivých expiračních termínech) pohybovat na sobě zcela nezávisle a oproti jiným futures je na VIXu běžný stav, kdy dřívější futka je dražší než vzdálenější (backwardation). U ostatních futures tohle nastává občas u futures s fyzickým podkladem, u indexových futures jen vzácně. Na VIXu to má to kouzlo, že se poměrně běžně dají nakoupit kalendářní spready za kredit. Jak ale ukazuje dnešní expirace, nákup kalendářního spreadu za kredit za kredit nerovná se bezrizikový zisk :)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak VIX už jsem nějak vstřebal a teď mi vrtá hlavou další věc, konkrétně arbitráž pomocí opcí. Přikládám kotace opcí na SPY June někdy ze včerejška v noci. SPY se v tu dobu obchodoval na B/A 141.60/141.61 Ze dvou opcí si synteticky vytvořím dlouhou pozici, tj. Long Call a Short Put na stejném striku. Dejme tomu +142c/-142p , inkasovaná prémie je 0.46=-2.59+3.05. Tzn. že jsem si vytvořil dlouhou pozici, která je B/E při 141.54. Pokud v tu stejnou chvíli prodám SPY za 141.60, tak jsem vlastně 0.06 vydělal, tj. 6 USD a bez rizika. Transakční náklady by to zřejmě ale vyrovnali na 0 USD. Nicméně, když si tu dlouhou pozici vytvořím synteticky z +149c/-149p, tak je inkasovaná prémie 7.69=-0.26+7.95 a B/E takto vytvořené syntetické dlouhé pozice je tudíž 141.31. Takže jestliže prodám ve stejnou chvíli za 141.60, tak mám bezrizikově vyděláno 29 USD, po odečtení komisí dejme tomu 25 USD. Tak by mě zajímalo, kde dělám v úvaze chybu, protože tomu nemůžu věřit. Díky za zamyšlení se a za odpověď.

5528

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak VIX už jsem nějak vstřebal a teď mi vrtá hlavou další věc, konkrétně arbitráž pomocí opcí. Přikládám kotace opcí na SPY June někdy ze včerejška v noci. SPY se v tu dobu obchodoval na B/A 141.60/141.61 Ze dvou opcí si synteticky vytvořím dlouhou pozici, tj. Long Call a Short Put na stejném striku. Dejme tomu +142c/-142p , inkasovaná prémie je 0.46=-2.59+3.05. Tzn. že jsem si vytvořil dlouhou pozici, která je B/E při 141.54. Pokud v tu stejnou chvíli prodám SPY za 141.60, tak jsem vlastně 0.06 vydělal, tj. 6 USD a bez rizika. Transakční náklady by to zřejmě ale vyrovnali na 0 USD. Nicméně, když si tu dlouhou pozici vytvořím synteticky z +149c/-149p, tak je inkasovaná prémie 7.69=-0.26+7.95 a B/E takto vytvořené syntetické dlouhé pozice je tudíž 141.31. Takže jestliže prodám ve stejnou chvíli za 141.60, tak mám bezrizikově vyděláno 29 USD, po odečtení komisí dejme tomu 25 USD. Tak by mě zajímalo, kde dělám v úvaze chybu, protože tomu nemůžu věřit. Díky za zamyšlení se a za odpověď.

5529

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak VIX už jsem nějak vstřebal a teď mi vrtá hlavou další věc, konkrétně arbitráž pomocí opcí.

Přikládám kotace opcí na SPY June někdy ze včerejška v noci. SPY se v tu dobu obchodoval na B/A 141.60/141.61
Ze dvou opcí si synteticky vytvořím dlouhou pozici, tj. Long Call a Short Put na stejném striku. Dejme tomu +142c/-142p , inkasovaná prémie je 0.46=-2.59+3.05. Tzn. že jsem si vytvořil dlouhou pozici, která je B/E při 141.54. Pokud v tu stejnou chvíli prodám SPY za 141.60, tak jsem vlastně 0.06 vydělal, tj. 6 USD a bez rizika. Transakční náklady by to zřejmě ale vyrovnali na 0 USD.
Nicméně, když si tu dlouhou pozici vytvořím synteticky z +149c/-149p, tak je inkasovaná prémie 7.69=-0.26+7.95 a B/E takto vytvořené syntetické dlouhé pozice je tudíž 141.31. Takže jestliže prodám ve stejnou chvíli za 141.60, tak mám bezrizikově vyděláno 29 USD, po odečtení komisí dejme tomu 25 USD.
Tak by mě zajímalo, kde dělám v úvaze chybu, protože tomu nemůžu věřit.
Díky za zamyšlení se a za odpověď.


Tak nevím, nějak mi nejde přiložit obrázek, takze jsem ho dal na www.edisk.cz/stahnout-soubor/58910/SPY.JPG_171.52KB.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak trhy nám otevřely. Mezitím jsem ještě stihnul něco nastudovat o opční arbitráži, takže teď používám strategii Box, která je i v IB naprogramována mezi Combo orders.
Takže Box na SPY Jun např. +146c/-136c/-146p/+136p je s kreditem 10.25, rozdíl striků je 10, tj. čistý riskfree zisk je 0.25=25 USD, po odečtení komisí 21 USD.
Přičemž, 1025 USD inkasuji na účet a oproti tomu se mi 1000 zablokuje jako margin. Takže dle mého bych si mohl naloupat kolik chci, asi (nejsem si jistej). Prosím, štípněte mě ať se probudím. No uvidím, jak se to bude vyvíjet dál.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nejsem si uplne jistej, jestli rozumim. Nic to neblokuje. 1025 USD se mi pripise na ucet jako kredit a z toho to blokne ten margin 1000 USD. Komise za vstup jsou 4x 1USD a za assignment/excercise se uz nic neplati. Takze 21 USD cistych mi prijde dobry, zvlast kdyz to muzu udelat s X kontrakty. Dnes jsem to takto udelal s 30 kontrakty, tj. pri expiraci by to melo vynest cca 600 USD. Vic mne to uz nechtelo pustit, protoze to hlasilo, ze Equity with loan value z predchoziho dne musi byt vetsi nez pozadovany margin. Kouzlo vsak je, ze dnes mi vzhledem k tem kreditum pribylo na ucet asi 30x1000 USD, tj. 30 000. Takze zitra uz bych mel mit zase moznost zadat dalsi kontrakty. No a dejme tomu 600 USD denne neni spatne.
Sam tomu ale nejak nechci verit, asi tam bude nejakej zadrhel. Tohle vse je samozrejme paper. Nejsem sebevrah. Uvidime dal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

- v juni spy vyplaca dividendu
- po ex-dividend date klesne hodnota call opcie o hodnotu dividendy
- ten kto je long call, si bude chciet uplatnit opciu, aby dostal dividendy. kedze ty si short call, po uplatneni opcie budes short spy a budes musiet zaplatit dividendu

mediaserver.thinkorswim.com/transcripts/boxspreads.pdf

gabriel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...