Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE


tomnes

Doporučené příspěvky

Jo, to PDFko je pekny. Nejvic jsem se pobavil u vety "It is very difficult, if not impossible, for a retail trader to make money trading boxes.". V expiracnim mesici dubnu jsem vydelal na testovacich boxech $120, v kvetnu ~$500 a v cervnu mam naplanovan zisk asi $1200. Asi se pujdu poptat na praci u ToS, po takovym "nemoznym" vykonu mne prece musi prijmout s otevrenou naruci :-D Ale je fakt, se s tema *** poplatkama co ToS normalne dava bych opravdu tak nanejvys zaplatil poplatky a byl na nule ;-)

A ted trochu vazne - s dividendou je to pravda, pred dividendou byva 90% ITM callu uplatneno. Stejne tak ITM puty byvaji casto uplatneny predcasne, protoze jejich drzeni je nevyhodne. Call by mel byt teroeticky uplatnen jen pri expiraci nebo tesne pred divi, v praxi bohuzel probihaji podivne obchody kdy je nakoupeno primym obchodem ohromne mnozstvi akcii (obchod v radu desitek milionu dolaru pricemz objem obchodu za normalni minutu je o nekolik radu mensi) a po par minutach je zobchodovano presne stejne mnozstvi ITM callu na presne stejne cene (minus strike, samozrejme), ktera neodpovida ani bid ani ask opce v tu dobu. Evidentne nejaky "domluveny" obchod. A ty cally jsou o den pozdeji uplatneny, takze pokud mate vypsany call na tom strike, je pomerne pravdepodobne, ze bude take uplatnen.

U evropskych opci tenhle problem odpada, nicmene ty jsou vypisovany jen na par podkladu :-(

Nicmene stale trvam na tom, ze to neni "Very difficult", ale jenom "difficult" ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lemming, no tak to je super. Ja uz jsem tu myslenku malem zavrhl, ale jestlize je tu nekdo, kdo na arbitrazi vydelava, tak se urcite jeste porozhlidnu. A jestli je to jenom difficult, tak tim spis :-). Dik moc za prispevek.
Jeste jenom, jak jsi to myslel s tim, ze drzeni ITM putu je nevyhodne, a proto jsou uplatneny predcasne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zatim jsem ve stadiu zkouseni, takze bych zatim hop nerikal. Jelikoz jedinym nebezpecim zde je predcasne prirazeni, tak jsou veskere backtesty a papertradingy nanic, tady nastupuje "pruzkum bojem", takze musim opatrne :-)

Co se tyce putu, jde o casovou hodnotu penez. Takovy hodne ITM put je vpodstate short (delta -1). Akorat kdyz je treba spot 100 a Ty mas put se strike 130, tak Te to na Tvem kapitalu stoji $30, ktere jsi musel za put zaplatit a nemuzes z nich brat uroky. Na druhou stranu pokud akcii zashortujes, tak Te to nestoji ani dolar cash (tedy krome poplatku ;-) ). Proto je u hodne ITM putu vyhodnejsi ho uplatnit a prejit z drzeni putu do short pozice.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dik, s tim nevyhodnym drzenim deep ITM opci uz to chapu (ale v opcni arbitrazi se na druhou stranu ITM opce spis prodavaji a inkasuje se kredit, ne?).
Ale zase mi neni jasny, proc je nebezpeci predcasny prirazeni. Pokud si treba vytvorim synteticky dlouhou pozici -149p/+149c za kredit 9 a zashortuju podkladovy aktivum za aktualni cenu 141, tak jsem +1 v bezrizikovym zisku. Pokud jsem predcasne prirazen na tu 149 Put, tak to v podstate znamena, ze jsem podkladovy aktivum nakoupil za 149, tj. utrpel jsem ztratu 8 a pozice v podkladovem aktivu je 0 akcii. Tj. jsem na svem bezrizikovem zisku +1=kredit 9 minus ztrata 8 z podkladoveho aktiva. A naopak mam jeste tu Long Call 149, ktera pokud cena pujde nad 149 mi muze prinest neomezeny zisk. Nebo jsem nekde ve sve uvaze udelal chybu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jasne, ale kdyz nekdo prodava, musi nekdo jiny kupovat :-)

To co pises je "Conversion" arbitraz. Tu se mi nikdy nepovedlo realne najit - respektive pokud ano, tak bych musel zashortovat hard to borrow akcii, coz by mne stalo vic nez vydelek na ty akcii.

U boxu se predcasnym prirazenim pozice "sama" nezavre, ale zvysi se marginove naroky (relativni zisk) a v pripade kdy bude prirazen call na hard to borrow akcii, tak budes muset platit prachy za drzeni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeste bych se rad vratil k te arbitrazi. Kdybych shrnul sve kratke zkoumani. Asi se shodneme, ze prilezitosti k arbitrazi jiste existuji, nicmene problem je s rizenim marginu na uctu, aby se clovek pri prirazeni nedostal do problemu (strategie box), resp. je problem v tom, ze je na margin zablokovana takova cast uctu, ze se tech par dolaru nevyplati (strategie conversion, resp. reversal).
Nicmene, co jsem se tak dival na Interactive brokers. V sekci margin nabizeji Portfolio Margin ucty, ktere k vypoctu marginu pristupuji mnohem realisticteji alespon u techto bezrizikovych arbitraznich strategii. Zkousel jsem si v demu vsechny opcni arbitrazni strategie a nikdy to nevazalo zadny margin, resp. par dolaru, coz je nic. Treba i pri predcasnem prirazeni pri strategii box je margin stale kolem nuly. Takze s timto uctem by se opcni arbitraz delala nesrovnatelne veseleji. Staci objevit arbitrazni prilezitost a pak uz jen zadat limitni prikaz a cekat na naskakovani dolarku na ucet. Nicmene nutnym predpokladem je ucet o zustatku 100 000 USD a vyse :-(, ktery je pozadovan pro zalozeni Portfolio Margin uctu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zito: To mas pravdu, ale bohuzel na vsechny ucty vcetne portfolio margin uctu plati limit 50 na leverage (zhruba receno soucet absolutnich hodnot pozic / hodnota uctu), takze az tak moc se to delat neda. A dalsi vec je, ze pokud hodnota uctu spadne pod tech $100k, zacnou se uplatnovat "normalni" pravidla pro margin coz by nebyla uplne dobra vec ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

to svoboda :
díky za pozdravení ! teď jsem si i já pár týdnů užíval -:)
koukám máš docela dobré informace, takže jenom malé upřesnění - na Palagruži jsem byl asi před 14 dny.... a pizza byla v Bari -:)
na opce i přes velmi turbulentní trhy nedám dopustit, jenom člověk musí zavčasu reagovat, změnit či upravit strategii. tento masivní výprodej či chceš-li propad se nebude opakovat každý rok. všichni se předhání, zda k takovéto situaci dochází jednou za 20, 30, 50 či sto let. Takže, kdo z pozičních obchodníků toto přežil, přežije už úplně všechno.

Poslední dobou mi velmi dobře fungují mj. strategie short strangle u akcií při earnings (chce ale trochu dobře vybrat), a pak Covered Put. A netřeba zmiňovat jakékoliv medvědí strategie přes celý bankovní sektor po celý rok.

P.S. jenom se omlouvám, teď se nemohu upamatovat na ten nick, zkus se mi připomenout.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to misak
diky za odpoved. Pizzu pamatuji z nasi asi letni chatove reci na tema transact a sailing. Ten letos dopadl dobre mezi Bonifaccio, Arbatax a do Palermo (taky na pizzu). Skvely Tyrrhensky bazen. A pak uz jen lazo Hvar. Nick je moje prijmeni a jsem ID beginner z Ovy a stale lechtam teorii kondora. Absenci talentu dohanim ztezka. Jsem velmi zavazan a vdecen za kvantum info ze tvych prispevku. Drzim pesti tobe pri rovnani obrazku na stenach :-) a synovi na demo uctu !!! At se dari !! JS

Link to comment
Sdílet pomocí služby

svoboda :
už jsem doma. to jsi na to lépe než já. zase mohu říci, že jadran je pěkně pokrytý signálem a zjištění, že jachtění jde kombinovat s tradingem, je nádherný pocit.
na RUT se mi líbí NOV08 +430p/-440p/-560c/+570c za kterých bych chtěl v OR alespoň +3,00/k. Není to sice přesně podle systému, ale podle TA a špatných makrodatech, obvlivněných opilými amíkami, že maj prezidenta.
na VIX také nedám dopustit, neboť včera jsem uzavíral pozice z přelomu září/říjen. otevření kreditně, rolování kreditně a uzavřeno také kreditně. Sen každého obchodníka.
P.S. jistě sleduješ i Volvo Race , že ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Zdravím opční obchodníky,

od ledna testuji klasické Iron Condory (RUT a SPX) a chtěl bych se zeptat na některé zkušenosti s řízením pozice. Pokud se cena pohybuje příznivě a dosáhnu cca 70% max zisku, vychází mi v PaperMoney(TOS), že je vhodné pozice uzavřít a vypsat nový IC na stejnou pravděpodobnost (ale už samozřejmě užšího a už s menším ziskem). V součtu mi to i se započtením komisí přináší zajímavé zlepšení zisků. Chci se zeptat zkušených opčních obchodníků, jestli toto používají i při live nebo jestli se mi to jeví optimisticky jenom v mým PaperMoney .

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...