Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE


tomnes

Doporučené příspěvky

tomnes Napsal:
-------------------------------------------------------
> Klasický problém DD. Prostě máte kombinaci velmi
> senzitivní na BID/ASK spread. Proto nemám DD rád.
> Jakkoliv vypadají lákavě, mají mnohem horší
> BID/ASK spread na kombinaci všech opcí, než má IC.
> Takže co vypadá jako zisk, je často ztráta,
> protože většinu "sežere" právě spread. Složitější
> neznamená lepší.
>
> Tomáš
> FINANCNIK.CZ
>
> "Chceš-li uspět, musíš myslet jinak."

chtěl jsem se zeptat odborníka, který to už léta obchoduje a má zkušenosti s DD. píšete že je to často ztráta. , ale v literatuře či jiní obchodníci právě DD hodně doporučují, neboť je "konzervativní, pomalá, dobře řiditelná, která díky tomu téměř vždy jde dostat do zisku". mohl byste dát pár důvodů proč Vám to nevychází tak dobře ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to šukim orim:

I když dotaz nebyl určen mě, dovolím si napsat svůj názor. Jak jsem uvedl několik příspěvků výše, zobchodoval jsem několik desítek LIVE DD a většinu úspěšně, ale také některé ztrátově. Také jsem napsal, že je nutné tuto strategii dobře uchopit a otevírat obchody ve vhodné době (=trh jde do strany a je nízká IV).
Pokud cena hodně ustřelí, lze řídit v zásadě 2 způsoby:
1.Rolovat ohroženou opci od ceny, obvykle se ale křivka P/L potopí a je nutné v obchodu setrvat další měsíce.
2. Přidat na ohrožené straně další spread a tedy zvýšit riziko

O úspěchu rozhodne, co se stane dál a co udělá trh.

Ve skutečnosti se mi staly případy, kde se cena nevrátila zpět, nebo se po úpravě otočila a ohrozila opačnou stranu, nebo po první úpravě pokračovala dále.
V těchto případech vždy vzniká nejen problém na ohrožené straně, ale i problém s pojistkami na neohrožené straně, které tlačí celý obchod více do ztráty. Je pak náročné se správně rozhodnout, kdy přijmout ztrátu a kdy se pokoušet bojovat dál dalšími rolly a novými výpisy včetně časování...je tedy "řiditelná", ale určitě ne konzervativní a jednoduchá, spíše naopak.

Na seminářích a v literatuře se obvykle ukazují pro všechny známé strategie právě takové takové příklady, kdy momentální situace na trhu prezentované strategii svědčí (pro DD to znamená, že se trh chová "rozumně" a obchod je obvykle ukončen v daném měsíci). Dlouhodobá realita trhu je však jiná. ;)

DD má své výhody i nedostatky stejně jako všechny ostatní neutrální strategie...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Mohol by mi niekto vysvetliť princíp a techniku rolovania? Ak som správne porozumel, tak ide uzavretie jednej pozície a súčasné otvorenie rovnakej pozície v mesiaci s neskoršou expiráciou. Napríklad ak mám otvorený vertikálny spread
v aktuálnom mesiaci SPY AUG -99put/98put, tak použijem v TOS obchodný príkaz vertical roll a otvorím pozíciu
AUG 99put/-98put SEP -99put/98put? Tomuto hovoríte "odroloval som do ďalšieho mesiaca za xy bodu"? Aké sú tam poplatky? Ak sú moje úvahy správne tak by som zaplatil rovnakú komisiu, ako za IC.

V jednom dokumente od MPlaya som čítal ako sa obchoduje Straddle-Strangle Swap. Ochranné opcie kúpil vo vzdialenom mesiaci a súčasne urobil výpis v aktuálnom mesiaci. Tento výpis potom roloval každý mesiac až do mesiaca v ktorom mal kúpenú poistku. Prečo aj ten výpis neurobil v rovnakom mesiaci, ako boli kúpené poistky?

Celkovo mi to kombinovanie rôznych mesiacov a rolovanie nie je jasné. Mohol by mi s tým niekto pomôcť?

Ďakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer,

chtěl jsem se zeptat k příkladu risk grafu na tomto odkazu: www.financnik.cz/komodity/Opce/opce-risk-graf.html

Jedná se o druhý graf, kde je křivka ukazující hodnotu opce za 13 dnů. Chápu jak graf, tak význam jednotlivých čar a pochopil jsem i, jak jsme z grafu vyčetli daná čísla, na kterých budeme po 13 dnech, pokud trh vzroste. Nechápu ale, co nám tato čísla udávají. Cituji: „Pak bude naše pozice mít hodnotu cca 48 dolarů.“ konec citace. O jakou pozici se jedná? Dále se píše o expiraci, takže k exercise nedošlo. Jedná se tedy o hodnotu naší opce? Dále se píše, že pokud dojde k expiraci, tak nakonec skončíme ve ztrátě 81 dolarů, což je podle mě blbost. Pokud opci neprodáme a vyexpiruje nám jako bezcenná tak budeme pořád ve ztrátě 120 dolarů. Mohl by mi to prosím Vás někdo ozřejmit? S opcemi teprve začínám.

Předem děkuji za odpovědi
S pozdravem hezkých dnů
Chris

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ChrissDill,

obrazok + popis = velmi nestastna kombinacia. Uvedene cisla v texte podla mna nesedia celkom z obrazkom.

Podla obrazka: Nasa pozicia (nakupena CALL opcia) bude v zisku $48 ak sa cena akcie V DEN NAKUPU (a nie do 13 dni) pohne na uroven 45,31. K strate -$81: ak cena podkladu bude pri expiracii 45.31 => kupena CALL opcia 45 bude mat hodnotu (45.31 - 45.00) = $31. Ide o teoreticky priebeh zisku/straty s pohybom podkladu. Suvisla ciara je rozbrazenie straty/zisku danej opcie bez casovej hodnoty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Tak jsem nedávno "přepla" TOS z papermoney na live a v souvislosti s tím bych se chtěla zeptat: Jaké máte zkušenosti s live plněním? Když např. vypíšu IC a nechám cenu na aktuálním mid (a příkaz limit), mám problémy, aby se mi to prodalo. Jaké s tímto máte zkušenosti vy? Za jakou cenu je podle vás reálné IC (např.) prodat? Za nabízenou cenu mid? Nebo je potřeba jít níž? Díky. H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Plnění v zásadě ovlivňuje typ podkladu, jak velký je open interest, rozdíl mezi bid a ask.
Moje zkušenost je, že vyplnění je někdy hned za cenu mid, jindy to nejde a musím cenu upravit.
Strategie typu IC nebo DD se doporučuje otevírat buď po jednotlivých nohách (odděleně PUT a CALL stranu jako samostatné spready), nebo nejdříve koupit obě pojistky jedním příkazem (jako Strangle) a pak teprve vypsat opce (opět pomocí Strangle). Tím je to pro párovací roboty u brokera "jednodušší" a příkaz se snadněji vyplní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Měl bych prosbičku. Pár příspěvků výše je dotaz o hledně rolování pozic. Trochu se v tom taky ztrácím... Znamená to rolování prodej (např. pozice, která jde proti mě) pozice a nákup té samé pozice se stejnými parametry v některém z dalších expiračním měsíců nebo je to něco jiného? Mohl by nám to pls někdo přiblížit?
Díky
T.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud jsi vypsal opci, tak rolování je, že jí koupíš zpět a vypíšeš jinou (v jiném měsíci, na jiném striku)
Pokud jsi koupil opci, tak rolování je, že jí prodáš a nakoupíš jinou (v jiném měsíci, na jiném striku)

Výsledek je, že před i po rolování máš stejný počet opcí (nakoupených/vypsaných), ale v jiných měsících nebo na jiných stricích.

Nejpohodlnější je, že si z těchto opcí otvoříš spread a ten zobchoduješ najednou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...