Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE


tomnes

Doporučené příspěvky

Záleží co od opcí očekáváš.
- hrát si?
- brát obchodování profesionálně?
- zaplatit večeři?
- vydělat si na dovolenou?
- druhý příjem k výplatě?
- full time?

5 000 USD - na hraní s nenáročnými strategiemi jako long CALL/PUT, Calendar, Diagonal, Vertical, IC a ostatní cashově a marginově nenáročné strategie

10 000 USD - na hraní, jen k výše vyjmenovaným i short Straddle, Strangle, naked CALL, naked PUT

20 000 USD - prostor je již zajímavý. Dá se relativně bezpečně vydělávat v řádu set USD/měsíc, respektive mít zajímavý příjem k výplatě

50 000 USD - startovací meta pro ty, kteří chtějí v řádu let přejít na full time

Uvedené částky není třeba brát dogmaticky, ale pro většinu platí. Vždy záleží na ochotě riskovat a vyhledání vhodných příležitostí. Takže i s 20k USD účtem je možné vydělávat tisícovky měsíčně. Jen s větším účtem je méně stresu a více pohodlí ;)

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

jedna záležitost mi není zcela jasná. Víte prosím někdo, co přesně znamená zkratka CFN 50 u názvu opce? (viz. příloha)

Vygoogloval jsem nějaké informace ve smyslu: Ekonomické a finanční řízení firmy: manažerské účetníctví v praxi, Základy firemních financí... kde se nějaká hodnota cfn objevuje, ale to bude pravděpodobně o něčem jiném... (CFn - cash-flow na konci n-tého období atd atd...)

Pokud někdo máte představu, dejte vědět.

Ať se daří! T.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak to jo ja myslel nejaky fajnsmekrovy strategie.. myslim ze i pro zacatecniky by stejne mel byt napr. naked vypis skoro zakazanym ovocem... Alespon ja jako zacatecnik si to mylsim, i kdyz to na demu zkousim, live bych asi naked vypis neudelal, to mi prijde hodne riskantni..

Zatim se orientuji jen na IC, VS a poocku koukam na SS-tady ale tak trosku jeste hledam nejake ty detaily a dalsi drobnosti - napr. jsem nekde cetl ze pred vyprsenim by se mela opce ITM odkoupit, coz mi prijde alejako snizovani zisku z teto strategie. Je to opravdu nutne, mate nekdo zkusenosti? V cem je nevyhoda to nenechat expiovat ITM?

A obchoduje tu nekdo opce na akcie? Jak postupujete kdyz vime, ze tesne pred pristi expiraci ma byt earnings? Obchodujete nebo ten mesic proste vypustite a hledate jinou prilezitost?
Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to tu nejaky mrtvy..:-)
No nic, aspon prihodim neco uz konkretniho.. Kdyz uz jsem se ptal na ty earnings...
Mel jsem otevreny IC IBM OCT 110/115//125/130 a celou dobu to bylo ok, ale po vysledcich intelu sla cena strasne nahoru a presla hranici a dosla nekam ke 128. Kdyz to takhle stoupalo radeji jsem vcera zavrel atakovany VS na SL.
Dnes ale cena spadla zpet do range, takze spis bylo lepsi to nechat vyexpirovat.
A ted resim dve veci, jestli priste kdyz bude zase pred earnings ten IC na ni otevirat nebo radsi to nechat byt a hlavne pak jak otestovat jestli kdyz uz jsem v pozici tak pri earnings radeji zavrit pozici drive nebo nechat bez rizeni vyexpirovat...
Ma s tim nekdo zkusenost? Budu rad kdyz bych o tom mel s kym podiskutovat.. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...