Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE


tomnes

Doporučené příspěvky

to roxo

je to nejake zvlaštne,ked som ti pisal predchadzajuci prispevok,tak mi to fungovalo OK,teraz som sa k tomu vratil,a IV mi zobrazuje len u niektorých datumov,uplne nahodne.Možno nejake problemy so servrom,skus to v obchodných hodinach.
Čo sa týka brokerov,tak historicke data opcii pre svojich klientov by mal poskytovat napr. ešte Tradestation



herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tradestation ma pouze data k zivym kontraktum. Expirovane opcni kontrakty uz tam nejsou.

Taky je zapotreni si uvedomit, ze VIX jako podklad neni klasicka akcie ani index a tudiz pro nej neplati klasicke opcni modely (BlackScholes, Binomial, etc...). Vlastne si nejsem jisty, jestli se vubec nekdo pokousel odvodit specificky model pro mean-reverting podklady. To znamena, ze pokud najdes nejake hodnoty IV, je zapotrebi pocitat s tim, ze jsou spatne. Nevim jak moc spatne, ale asi bych na ne nespolehal pro hledani predrazenych/podcenenych opci nebo pro porovnavani volatility na ruznych strikes. Asi se da porovnavat IV na jednom striku v ruznych kalendarnich mesicich a mozna se da orientacne sledovat vyvoj IV na jednom striku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

misak:
To je hodně luxusní equity, s takovou bys mohl spravovat nejeden fond. Sice mě na tobě, jako zarytém opčaři, zaskočily ty akcie, ale vidím, že koncem roku ses vrátil na pravou víru:). Jen by mě zajímalo, jestli držíš cash kvůli obchodování opcí nebo jen čekáš na příležitost až je budeš moct využít...

"Buy at 90 degrees, sell at 270 degrees."
Marigold



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Wiggi :
předem Ti děkuji za pochvalu a Ty jsi zase jeden z mála, který se dokázal optat k věci a pochopit i přes skrytá měřítka význam křivek.
Nejsem zarytý opcař, spíš bych řekl poziční obchodník. Opce považuji za jeden ze způsobů, jak obchodovat pozičně a navíc s výrazně větší pákou než u akcií. Možná ze své obchodnické historie mně to nedá a občas si musím nějaké akcie pořídit -:) Držel jsem podklad kvůli Collar strategii a v prosinci se mi nechtělo dál rolovat Put pojištění, tak jsem to ukončil. Na grafu to sice není moc zřetelné, ale dnes ze "sportu" držím pár stovek akcií jednoho hodně spekulativního podkladu, kde je dobré RRR. A občas použiji Covered Call. Pro bezpečné inkaso nějakých drobků.

Cash v grafu není všechno "volná" cash, část cashe je vázaná v marginu a část je samozřejmě volná. Hodně hlídám Net Liquidation a MM, a samozřejmě mám i volnou část pro strýčka příhodu, když se něco krátkodobého nebo spekulativního objeví. To bych pak litoval, že už na to nemám "prachy".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem se zohodl udělat malý backtest opcí, abych si konečně vyřešil otázku, která ve mě hlodá a to, jestli je lepší kupovat nebo prodávat opce. Měl jsem jako "kontra-trader" (snažím se dělat všechno opačně než ostatní:) dost toho, jak do mě všichni cpou názor, že prodávat opce je lepší... tak jsem si to chtěl ověřit.

- backtest byl dělán v excelu pouze na hist. datech SPY od začátku roku 2000
- ceny opcí NEJSOU tržní, ale počítány z Black-Scholes modelu podle implikované volatility. Jako IV jsem použil VIX, takže jsou zde další problémy s rozdílnou volatilitou měsíců a hlavně s volatility smilem, který není brán v úvahu
- pro testování jsem použil strategii straddle (prodat ATM put a call) a strangle (prodat OTM put a call), otvírany jsou pro každý den 22 pracovních dnů před expirací (těch 22 dnů je umělých, kvůli většímu vzorku obchodů) a drženy do expirace
-striky pro strangle byly testovány jako 5% a 10% od současné ceny

Výsledky testu:
provedeno 1980 obchodů
STRADDLE: PF 2.97, WIN 73.48%, RRR 1.07
5% OTM STRANGLE: PF 3.52, WIN 88.18%, RRR 0.47
10% OTM STRANGLE: PF 4.28, WIN 95.96%, RRR 0.18

*Všechny strategie sice mají bezvadné výsledky, ale také velké zářezy (drawdown) v kritických dnech jako je např. 11.září nebo nedávný propad. Další věcí je to, že strangle má sice lepší výsledky než straddle, ale pokud bereme v úvahu komise, spread a asi 2 roky ploché equity v době nízkého VIXu, tak nám vychází jako nejúspěšnější strategie straddle.

Jak je vidno, myšlenka prodávat opce asi nebude tak od věci. Horší je, že to asi nebude tak ideální jak tento backtest. Nehledě na to, že většina údajů byla vytvořena uměle, jsou tu další věci, které to znehodnocují. Např. black-scholes je relativně nespolehlivý a v dnešní době se používají lepší modely, další věcí je tvoření umělé doby do expirace, což je taky špatně, protože expirační pátek má na opce i na akcie vliv... Určitě ale dodá na sebevědomí to, když máte strategii podloženou aspoň nějakými výsledky nevěříte všemu co řeknou ostatní.

Jinak díky všem lidumilům tady, za excelovské programy(výpočet pravděpodobnosti IC) a myšlenky, které nám tu předhazují jak perly... prostě díky Mišáku a spol.

"Buy at 90 degrees, sell at 270 degrees."
Marigold




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, chtel bych se zeptat, jestli bude mit prevod Russellu z CME na ICE nejaky vliv na obchodovatelnost. Resp. planujete obchodovat opce na Russell i po prevodu (zari 2008). Nerad bych backtestoval neco, co nema perspektivu. Ale domnivam se, ze by prevod na ICE nemel byt nijak zasadni. Russell Investment Company by to asi nedelala, kdyby to bylo v jeji neprospech, ze?

Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...