Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE


tomnes

Doporučené příspěvky

  • 3 týdny později...

Zdravím příznivce opcí,

rád bych se zeptal, Vás zkušenějších opčních obchodníku na jednu věc, která se nedá vypozorovat z backtestů a ani na demo účtu, a to na přiřazení námi vypsané OTM opce, když se dostane ITM v průběhu života opce.

Dejme tomu 14dní do expirace se dostanu v trhu IWM se svou nohou IC lehce ITM (do 1.bodu), kde takhle trh setrvá celý obchodní den. Zajímalo by mě, zda dojde k přiřazení téměř vždy, když se dostaneme takhle ITM nebo se to stane spíše sporadicky (jednou, dvakrát za rok)?

Podle šíře IC mi totiž některé varianty vycházejí skvěle, ale podle BT jsem byl v průběhu života IC ve 40% alespoň jednou ITM se svou vypsanou opcí. Tímto bych rád věděl do jaké míry je třeba s přiřazením počítat.... Samozřejmě by jiná situace byla u opcí evropského typu.

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

o.volny

pokud je tvá short opce ITM a nevyplácí se dividenda na podkladovém aktivu, je přiřazení velmi vzácnou událostí. Přiřazení je důsledkem exercise něčí Long opce, tomuto dotyčnému jde o získání podkladového aktiva. To v případě takových opcí jako je IWM nebo SPY téměř nehrozí. Pokud chceš hlubší ponor, tak navštiv a přečti vlákno www.financnik.cz/forum/read.php?17,259745 ... :c)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

o.volny odpovědět na tvou otázku je dosti těžké, protože toto nelze nijak předpovědět. Protože je přiřazení na tvé Short opci výsledkem toho, že někdo požádal o exercise své Long opce, tak k tomuto musel tento obchodník mít nějaký důvod, pokud se tedy bavíme o assignment před expirací. Většina držitelů Long opcí, pokud je ITM, tak se ji zbavuje prodejem před expirací (drtivá většina případů) na volném trhu nebo ji nechá automaticky exercised po pátečním Close, protože k tomu jsou nějaké důvody. Pokud pominu výplatu dividendy (viz odkaz na dividendové vlákno), tak jediným rozumným důvodem, proč bych prováděl exercise své Long opce (a tím způsobil z nějakou malou pravděpodobností assignment tvé short opce) je vysoký Ask/Bid spread na opci a malý Ask/Bid spread na podkladu. Na přiloženém screenu je vidět nějaká historická situace na akcii LVS (Las Vegas Sands) a její opční řetězec. V minulosti jsem pořídil Long Call 39 a dnes jsem se rozhodl, že obchod uzavřu, tato Long Call 39 je silně ITM, Podívám-li se na Ask/Bid spread opce Long Call 39 (Bid 2,37 - Ask 3,25), tak tuto opci bych zlikvidoval za Bid = 237 USD (je to modelová situace, takže by to byla mírně lepší cena, ale pro názornost...). Podívám-li se na Ask/Bid spread samotné akcie, tak tento je Bid 41,95 a Ask je 41,96. Takže Bid/Ask na opci Call 39 je cca 88 dolarů na 100 akciích je 1 dolar. Takže co udělám já. Půjdu a prodám Short 100 x akcie LVS za Bid = 41,95/ks. Na účtu budu mít 100 x tyto Short akcie a + 4195 USD Cash za jejich prodej. Okamžitě po této transakci provedu exercise mé Long Call 39 opce, na účtu mi zmizí okamžitě před chvílí prodané Short akcie, protože jsem si touto exercise přivolal (Call) 100 x Long akcií za cenu strike, tj za 39 USD/kus a samozřejmě hotovost za prodané akcie se sníží o hodnotu jejich nákupu = -3900. Celkem jsem tedy v plusu +4195 - 3900 = 295 USD. Je to tedy lepší výstup z pozice o celých 58 USD, a to jen díky tomuto, pro držitele Short opce 39 na LVS, "nepochopitelnému" exercise. Toto je jeden z možných příkladů, platí, že čím exotičtější podklad, tím větší Ask/Bid spread na opci a tím větší pravděpodobnost podle tvé otázky. Na podkladech, kde jsou tyto spready velmi těsné a je obrovské volume, tak toto téměř nehrozí, do hry totiž také vstupuje samotná procedura výběru přiřazovaného kontraktu (také popsána ve vlákně dividendy) :c)

36576

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobré poledne,

rád bych se podělil o jeden poznatek... Včera večer jsem vypisoval IC, snažil jsem se lovit prémium a tak jsem zhruba ve 21:15 zadal limitní příkaz k nákupu (Interactive Brokers) IC za cenu BID. Po cca 20min, kdy se hodnota BID a ASK nepohnula jsem slevil o jeden dolar směrem k MID z -0,45 na -0,44. Úplně ve stejný okamžik se pohnula cena bid taktéž na -0,44. ASK zůstala na -0,41. Čekal jsem dalších 10min, cena bid, ask se opět nepohla, nebyl jsem vyplněn, tak jsem opět slevil z -0,44 směrem k MID na -0,43. Světe div se opět ve stejný okamžik mi v platformě naskočila hodnota BID -0,43 ASK zůstala na -0,41. Posléze jsme opět po několika min. slevil směrem k MID... Takto se scénař opakoval až mi platforma nabídla BID i ASK -0.41. Při této hodnotě se mi podařilo nakoupit. Ihned po zrealizování obchodu (do sekundy) vyskočila cena BID na -0,45 a ASK zůstala na -0,41.

Byl to teprve můj 4. obchod, situace byla pokaždé stejná, vždy klesala BID postupně až na hodnotu ASK a já pokaždé nakoupil za ASK. Různě tady v diskuzi jsem četl, že není problém nakoupit za MID.

Jsem z toho lehce zmatený, účet mám otevřený u IB přes IQ-Trade (z důvodu nedostatku financí), tak mě napadlo, jestli neupravují BID a ASK ve svůj prospěch. Jednalo se o trh IWM.

Díky za komentáře

Link to comment
Sdílet pomocí služby

o.volny

tvorba Ask/Bid ceny je dosti komplexní téma. Nevím jak u IWM, ale u "exotičtějších opcí" které se běžně v nějakém větším objemu neobchodují, je běžné, že tvoje poptávka/nabídka po opčním kontraktu pohne s cenovým rozpětím Ask/Bid. Můžeš to například chápat tak, že Ask cena je "zbožné přání Market Makera" prodat kontrakt za takovou Ask cenu, to se mu ale samozřejmě nemusí podařit, pokud ale na jeho cenu přistoupíš, je otázkou "kdo je tady vítěz", to musí vyplývat s tvé strategie a tvého nastavení a očekávání realizovaného obchodu. Takže shrnuto, kde není konkurence v podávání nabídek, může si poptávková cena jakoby "dělat co chce"... :c)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mapler

díky za reakci, prozatím jsem jen vypisoval a nechal vyexpirovat, tak nemám zkušenost s uzavíráním pozice, ale stejný scénář byl i se SPY. Příští týden budu uzavírat pozice na SPY, jelikož jsem už nyní ITM a bude se vyplácet dividenda, tak posléze dám vědět jak jsem dopadl.

Jen by mě zajímalo, kdybych si otevřel vedle sebe dva účty přimo od IB a přes IQ-Trade zda by se hodnoty ASK BID lišily...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,

mám dotaz, nikde to nemohu najít .. lze v rámci zajišťování měnových rizik zajistit binární opci NoTouch/OneTouch pomocí klasické Vanilla Call/Vanilla Put opce ? Setkal jste se s tím někdo v praxi ? Uvítám jakýkoliv smysluplný podnět, odkaz či popis mechanizmu nastavení parametrů.

Uctivě děkuji

Marty

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to MV Trader
tvojej otazke som moc neporozumel...ani binarne opcie ani vanilla opcie nerobim...neviem ci tu vobec niekto binarne opcie obchoduje...daj si vyhladavat binary options, wikipedia..citujem ...the customer is betting against broker...to znamena v dlhodobom meradle nemas ziadnu edge , ako sa tu na serveri zvykne spominat...ziadna edge rovna sa strata...tolko moj nazor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...