Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE


tomnes

Doporučené příspěvky

jeste bych se chtel zeptat. dival jsem se na stranky burzy, ale udaje mi nejak nesedi. jde mi o obchodni hodiny, kdy lze koupit nebo prodat opci. chtel jsem koupit opci stribra, ale nebyl jsem vyplnen. pravda, prikaz jsem daval po regular close, ale zajima me, zda bych mohl / mel byt vyplnen i pres noc? jak to je? nebyl jsem, ale vim, ze cena byla takova, ze jsem byt vyplnen mel - v noci..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sirfalout,

earnings je velká výzva pro opční obchodníky protože úzce souvisí s volatilitou. V každé knize o opcích se najde pasáž o obchodování earnings, ale v žádné nenajdeš férový backtest výsledků z pohledu opčního obchodování nějakého titulu, pouze jakési obecné dokazování, že před earnings volatilita roste a po vyhlášení bublina na volatilitě splaskne, ale vzhledem k neurčitosti množství nárustu volatility a neurčitosti množství splasknutí volatility - protože je to pokaždé jinak - nevím, jak s touto neurčitostí "earnings tradeři" zacházejí. Vysvětluji si to tak, že earnings smysluplně obchodovat nejdou z pohledu nějaké "zaručené strategie". Je to tak nevyzpytatelná událost, že prostě jedno čtvrtletí vyděláš a druhé čtvrtletí proděláš, na jednom titulu se ti zadaří a na druhém nezadaří, jakási "nula od nuly pojde".

Pokud by jsi byl insider a věděl nějakou zásadní info dopředu...to je jiná písnička, ale není to náš případ...

Všechno výše uvedené ale neznamená, že to není možné. Osobně jsem zkoušel testovat i živě zkoušet všechny možné přístupy, ale nebylo to nic převratného. Proto budu rád, když se podělíš se svými obchody, abychom mohli třeba přijít na něco podnětného a inspirujícího. Rád bych byl přesvědčen, že earnings obchodovat jdou a nejednalo by se přitom jen o ojedinělé a náhodné obchody. Nicméně držím palce :c)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

"Vysvětluji si to tak, že earnings smysluplně obchodovat nejdou z pohledu nějaké "zaručené strategie". Je to tak nevyzpytatelná událost, že prostě jedno čtvrtletí vyděláš a druhé čtvrtletí proděláš, na jednom titulu se ti zadaří a na druhém nezadaří, jakási "nula od nuly pojde". "

Mapler, jednoznačne súhlasím. Asi pre toto ma to vôbec nikdy nelákalo k obchodovaniu earnings

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 4 months later...

Zdravím traderov, Chcel by som sa opýtať jednu zásadnú vec. Mám otvorené 2 pozície Iron Condor na trhu SPY. Jeden expiruje 18.12.2015 a druhý 15.12.2015. Obidva IC sú momentálne pekne takmer v strede. Teda oba spready sú OTM. Dnes mi priešiel e-mail od Interactive brokers, že SPY vypláca divideny 18.12.2015. Aktuálne netuším čo je najlepšie pre obe pozície. Môže dôjsť k priradeniu aj keď som OTM? Ako by ste takúto situáciu riešili vy? Ďakujem. V prílohe prikladám screen pozícií

34106

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dynosWCH,

nebudeš přiřazen na Short Call opci pokud tato bude OTM v noci na Ex-dividend Day, proč tomu tak je, by jsi mohl nalézt například v tomto vlákně www.financnik.cz/forum/read.php?17,259745,page=1, tam to najdeš pokud to budeš chtít úplně dopodrobna, pokud to budeš chtít vysvětlit jednodušeji - hoď tady znovu dotaz a já ti to pak tady na nějakém příkladu jednodušeji vysvětlím, shrnuto - vzhledem k tomu, že máš Short Call 215 a 217 tak toto nehrozí pokud se nedostanou v ten výše popsaný okamžik "do peněz"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dynosWCH,

ano je to tak. Příklad : SPY má nyní hodnotu cca 204. Aby jsi byl přiřazen například na tvé bližší Short Call 217 opci s expirací 18.12.2015 , tak někdo, kdo má Long Call 217 opci by musel dát pokyn exercise na tuto svou opci, což by vedlo k tomu, že mu na účtu přistane Long 100 akcií SPY s pořizovací cenou na strike opce , tedy cena pořízení je 217, na trhu by však tyto akcie stály 204 USD/kus, to je totálně prodělečný podnik, který nevylepší ani inkasované dividendy. Pokud by se někdo "uklikl" a přesto provedl exercise takové své Long Call OTM opce, tak existuje nějaký mechanismus výběru přiřazovaného Short kontraktu, který je popsán ve vlákně s odkazem výše, což je suma sumárum velmi nepravděpodobné.

V praxi takové nepravděpodobné ukliknutí za života americké opce pro provedení exercise OTM opce by pak samozřejmě vedlo k tomu (pokud by se nejednalo o dividendový titul), že ti někdo daroval prémium tvé vypsané Short Call opce, ještě předtím, než jsi očekával, že opce vyprší jako bezcenná .... :c)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

hornys, odpovím za Sirfalout. Je to ze stránky CBOE - CBOE Options Hub. Jsou zde uváděny různé komentáře a novinky a právě takové analýzy před earnings. Já osobně to sleduji pomocí Twitteru, kde je vždy na týden dopředu ve výsledkové sezóně vidět takovou tabulku. Na screenu je ukázán odkaz na tyto nadcházející Earnings z twitterového účtu CBOE.

34214

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravim vas,
rada bych se po obchodovani spreadu posunula dale a rozsirila svuj obchodni plan o opce.
Hned na zacatku, vzhledem ke starym informacim, potrebuji doporucit podobne stranky ci aktualni stranky od www.alaron.com na vyhledavani hodnot opci i s mensim navodem, kde co najdu.

Byl by prosim nekdo tak hodny a pomohl mi. Prosla jsem tady vsechny diskuze, ale vsechny prispevky jsou starsiho data a odkazy na stranky jiz neexistuji nebo existuji ve zmenene forme, ze nemohu nic dohledat.

Dekuji a pranim hezkeho dne
Marie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...