Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

obchoduje někdo přes Global futures?


Lubiik

Doporučené příspěvky

Ahoj Motorolo, ja tiez nie som expert , ale viem ti poradit vrámci svojich vedomostí. Nerob si starosti s akože stupidnými otázkami, lebo čo je pre niekoho stupidne pre druhého nieje a každý sa rád poučí. Email sem nemôžem dať lebo je to proti pravidlám a určité veci treba dodržiavať. Kludne sa pýtaj on-line , lebo na čo neviem odpovedať ja odpovie ti niekto ďalší, toto je server o vzájomnej pomoci a ver tomu že banálne otázky som mal aj ja a trading je beh na dlhú trať a otázky sa vynáraju stále .

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 325
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

AHOJ Gladiator028
tak sa teda idem pytat .
nastudoval som si online manual, vytvoril som si nejaky money manazment, vybral som si indikatory ktore testujem a s vysledkami som spokojny, ale to je len teoria, pouzivam klzave priemery a obcas vyuzijem support and resist. , niekedy ked objavim dvojite dno alebo vrchol snazim sa to vyuzit. teraz mam otazku, je vobec spravne pouzivat striedavo tieto veci , nemal by som sa sustredit na jednu vec a tu pouzivat?
momentalne skusam demo od global futures GSTrainer, ale zistil som ze vstup mam dobry ale vystup dost zly, maly stoplost ma vyhodi a potom sa to otoci v moj prospech ktory uz nemam .
velmi rad by som videl ako niekto nazivo obchoduje, konkretne Global futures sa mi zda a chcem obchodovat cez nich .
capem to dobre ? zaregistrujem sa pan Kuzel mi s tym pomoze , peniaze poslem na obchodny ucet a zisky mi budu chodit na ucet z ktoreho moje peniaze odisli. ak vobec budu zisky ... potom mi staci obchodovat tak isto ako v demo verzii, nic sa tam nemeni len ze idem naostro? ked mi ukazuje ze som na kontrakte zarobil 500 dolarov v tom este nie su poplatky? momentalne mam tieto otazky ... dakuje m za pomoc,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Gladiator028:[/bold]
U Global Futures zatím testuju demo který mi aktivoval pan Kužel - domluvím se tedy nějak s ním... ;)
K tomu účtu - moje představa byla taková, že ze svýho účtu v Kč odešlu peníze na jejich účet - teoreticky by to neměl být problém, ale je pravda, že bude asi lepší použít účet svůj, který bude v USD.
Co se týká obchodování - upřímně řečeno na demu obchoduju už skoro dva měsíce a historie mě moc netrápí, co vidím mi stačí... ;)
Díky za info a přeju jen ty nej obchody... (tu)


[bold]motorolo:[/bold]
Ahoj - sice se neptáš přímo mě, ale Global Futures na demu obchoduju skoro dva měsíce a od novýho roku chci začít live, takže ti napíšu k čemu sem dospěl za ten krátký čas. ;)
Předně si myslím, že je úplně jedno co a jak děláš a kombinuješ - nejdůležitější věc je, že se při tom musíš cejtit dobře a musíš v to mít absolutní důvěru a hlavně vědět co a proč děláš. Sám používám jen klouzavý průměry a i když tu bude spousta lidí protestovat, tak k tomu přidávám z většího vlastní pocit a odhad. Neexistuje absolutně nic, co by ti určilo co se stane s trhem za deset sekund natož několik minut. Stop-loss nepoužívám vůbec - záleží na obchodu a na vývoji - někdy toleruju $125 ztrátu, někdy jdu až na $500 - v systému je ale možný nastavit maximální denní ztrátu a zisk napevno, což rozhodně udělám v live obchodování ale spíš jako ochranu před výpadkem netu nebo systému. Přiznám se, že ze začátku sem zavíral a otáčel obchod při každý ztrátě, ale je to hloupost, vždycky sem se trefil a na 99% se trh zrovna v tu chvíli otočil - pokud obchoduješ demo "vychutnej" si i ty větší ztráty, zkus si třeba obchod s více kontrakty a s větším nebo psychologickým Stop-lossem, experimentuj s timeframe a podobný věci - je to demo a o nic nejde - ale taky mi chvilku trvalo než sem si to pořádně uvědomil a začal to tak používat... ;)
Jinak na platformě se doufám v ostré verzi nic nezmění, navíc podle informací můžeš mít k live dál i demo, takže můžeš pak i testovat nový věci. Demo podle toho co vím funguje tak, že zadáš příkaz a plnění je jako ve skutečnosti - čeká se až někdo od tebe koupí, nebo prodá, ale samozřejmě se to do skutečné nabídky a poptávky nezahrnuje. A účet je vedenej bez poplatků - v demu - ale není problém se podívat na report a počet transakcí si vydělit dvěma (počítají se zvlášť vstupy a výstupy - jeden obchod = 2 úkony) a pak vynásobit $6 za poplatky a odečíst si to. Nejlíp si udělej tabulku v Excelu a tam se ti to může počítat samo ať máš přehled.

Přeju hodně úspěchu a dobrejch obchodů... (tu)

Tom :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Motorolo, v podstate ideš na to správne čo sa týka klzavých priemerov a DB/DT na tom sa nedá nič pokazit , tieto dvojité vrcholy a dna patria medzi najsilnejšie paterny a ja ich obchodujem tiež. Klzavý priemer používam len jeden Ema18 close, ale to nemusí vyhovovat zas tebe , dalej Stochastick ktorý ti včas ukazuje kedy je trh na možnom vrchole (je prekúpený) alebo na dne (prepredaný) a tak ti zabráni vstúpit do obchodu ked si myslíš že trend ešte bude pokračovať a on je už vlastne na konci a ide sa otočiť.To je chyba snád každého začiatočníka a robil som ju aj ja. Ked začala rásť úsečka rýchlym tempom a za nou druhá hned som do toho skočil , lebo som si myslel že trh sa práve rozbehol, ale väčšinou opak bol pravdou , práve skončil a tie dlhé úsečky boli posledný opozdilci ktorý si mysleli tak ako ja že objavili zlatú žilu..)))))) a na to je práve dobrý ten Stochastick . Ja som si ho upravil na hodnoty 18,24 a 3 , aby mi to tam nerobilo každú chvíľu Vysoké Tatry , lebo v pôvodnom nastaveni rýchlo kopíruje trh. Každopádne testuj svoj systém minimálne mesiac každý deň a môžeš si podla výsledkov na nom robit nejaké kozmetické úpravy a testovat čo ti dáva lepšie výsledky, ale určite ti neodporúčam menit systém každý týždeň , lebo budeš mat z toho guláš. Čo sa týka Stoplosu neviem aký trh obchoduješ , ale musíš si ho prispôsobiť podla volitality. Ja obchodujem výhradne E-miny ES 500 a tam potrebuješ stoplos v priemere 180USD a v čase od 15.30 do 16.30 aj 250USD lebo sú tam velké pohyby. Je dobé dodržiavat monney managment , ale pokial ta vyhadzuje stále na nízkom stop lose a inak by si bol v zisku tak je dobre to zmenit, lebo v záujme ochrany účtu si ho takto vlastne sám likviduješ. Niekedy treba aj zariskovat , ale samozrejme z mierou. Medzi demom a ostrým obchodovaním je len jediný rozdiel a to OBROVSKY PSYCHYCKY TLAK . Na o sa priprav , tam sa ukáže aký dobrý je tvoj obchodný plán a či ho budeš aj dodržiavať, ked ide o skutočné peniaze tak budeš mat nutkanie rýchlo zavriet pozíciu pokial sa otočí proti tebe , alebo zobrat aspoň 50 USD ako čakat na neistý zisk , ale nenechaj sa vyviesť z miery lebo takto budeš zbierat len odrobinky a jena väčšia strata ti vymaže zisk z napríklad 5 drobných obchodov. Nastav si v NT posun na BE pri určitom profite a potom už s tým nepohybuj pokial nedosiahneš stanovený TP prípadne si stopku pomaly posúvaj za trhom a vystupuj len v prípade, že dostaneš signál zmeny trendu ,alebo väčšej korekcie. Poplatky za obchod v obch smeroch sú 6.50USD , to čo vidíš po obchode na účte je tvoj hrubý profit z ktorého sa po zúčtovaní odráta tých 6.50 USD za každý uskutočnený obchod.Takže prajem ti úspešné obchodovanie a ked sa budeš chciet niečo opýtať tak kludne napíš.


Gladiator028


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tom13,

ahoj, nedá mi aby som nezareagoval na tvoj MM , keď čitam že nepoužívaš stoplos a niekedy akceptuješ stratu 125 a niekedy 500 tak ma mrazí aj ked tu je práve 20 stupnov. Je to tvoja osobná vec , ale minule mi spadol systém uprostred obchodu a keby som tam nemal stopku tak by mi to vymazalo polovicu účtu, lebo došlo k otočeniu trendu. To nastavenie pevnej straty , alebo zisku je podla mna úplná hlúpost, lebo pokial sa začne trh vyvýjat v tvoj prospech a ty pomeníš svoje prednastavené hodnoty tak trh už môže byt niekde inde. Podstatne pohodlnejšie je pracovat so stoplosom a podla vlastného uváženia ho posúvat. Na deme sa dobre hrá s fiktívnymi peniazmi, ale neviem či ti to bude tak jedno aj na živo , raz 125 raz 500 atd. Nechcem sa hrať na experta pre trading, lebo ním ani niesom, ale vážne pouvažuj o tom stoplose ešte teraz kým ti nejde o nič a skús tradovat s jedným systémom a pevnou hodnotou stoplosu , lebo nie vždy sa ti podarí zastavit stratu na sume ktorú si želáš!!!!!!! Praje ti všetko dobre a veľa ziskových obchodov.

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj Gladiator028
takze uz tu zacinaju moje stupidne otazky, :)
aky je to klzavy priemer Ema18 close?
co je to Stochastick si vysvetlil ale odkial ten udaj mam vziat? podla vety :Ja som si ho upravil na hodnoty 18,24 a 3: je to asi nejaky indikator ktory sa da nastavit,
volatilita je vlastne volume? nepouzivam to, ale asi to pomoze , z toho co som cital ked stupa rapidne volume signalizuje to bliziacu sa prudku zmenu trendu?
ospravedlnujem sa ak sa pytam hluposti, mozno vela odpovedi je niekde vo fore, ale ja mam niekedy gulas z tych cudzich pojmov, chcel by som aby to obchodovanie bolo jednoduche- kupim - predam - predam- kupim, je len otazka ci v spravnom case.
dakujem za rady :-)


TOM13

dakujem za rady, je uzasne ked sa ludia vedia podelit o svoje skusenosti, toto je obchod v ktorom mozu byt konkurenti priatelia :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom13 Napsal:
-------------------------------------------------------
> účet je vedenej bez poplatků - v demu - ale není
> problém se podívat na report a počet transakcí si
> vydělit dvěma (počítají se zvlášť vstupy a výstupy
> - jeden obchod = 2 úkony) a pak vynásobit $6 za
> poplatky a odečíst si to. Nejlíp si udělej tabulku
> v Excelu a tam se ti to může počítat samo ať máš
> přehled.
>
> Přeju hodně úspěchu a dobrejch obchodů...
>
> Tom


Opravdu je poplatek za nákup i prodej? Mám pocit, že je to (jak se tomu říká? R/T?) za celý obchod dohromady.

Patrik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obávám se, že v GST nejde nastavit jeden indikátor na víc hodnot, pokud k tomu není přímo takto napsán. Aspoň já jsem na to nepřišel, chtěl jsem si dát CCI na 2 hodnoty, ale umí to jen jednu a neumím přidat 2 stejné indikátory, možná to lze nějak "zezadu", ale uživatelsky prostým vybráním ze seznamu jsem to nedokázal.

Patrik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Motorolo, nepoužívam GST ale Ninja Trader práve z dôvodu oveľa väčších možností pre rôzne nastavenia, backtest, a je v podstate oveľa jednoduchší a prehladnejší ako ktorýkolvek iný program, ale na všetko sa dá zvyknút. Podla toho čo vidím na obrázku tak si si nastavil minim.denný profit nie stoplos máš to tam hore uvedené Accoun Limit.
Ema je 18 dnový expotenciálny klzavý priemer a značí sa ako EMA , hodnota close znamená že sa počíta z uzatváracích cien na úsečkách, open je zas z otváracích cien a medium je z priemerných cien. Nerob si z toho hlavu väčšina traderov používa close takže netreba kolo toho veľa špekulovať , pre teba je podstatné či sa hýbe cena nad klzavým priemerom, alebo pod ním . Podla toho vidíš či cena má tendenciu stúpat , alebo klesať. Ako a či vôbec sa dá upravovat Stochastick v GST ti neviem povedat, lebo tento program nepoužívam aj ked som ho testoval 2 týždne , jednoducho ma neoslovil. Stochastick si nemusíš nijako upravovat, nieje to nutné podstatné je sledovat krivky ktoré ked prekračujú úroveň 80 neodporúča sa vstupovat do dlhej pozície(nákup) sítce ten trend ešte môže stúpat až na hodnotu 100, ale je to už väčšie riziko. V trhu E -mini ES500 štandartne stúpa až na 95 ale to už je naozaj vrchol. Naopak pokial krivky klesajú pod uroveň 20 je možné dno trhu a môže nastat obrat takže zase čakáš kým krivky vystúpia nad 20 , ale potrebuješ to dostat do oka lebo aj ked je trh zdanlivo na dne , alebo vrchole neznamená to hneď obrat trhu. V tomto biznise je všetko relatívne , takže to musíš prispôsobit k "obrazu svojmu". Volitalita je pohyb jednotlivých úsečiek od open ku close -rozpätie , ked je velmi divoké tak sa radšej drž stranou. Príklad: Usečka má rozpätie 20 pips (v trhu ES 500 to je 250USD, jeden tick 12.50USD) a ty máš stoplos v hodnote 150USD takže ked vstúpiš do takého obchodu (usečky) výjde ti stopka to niekde v polovici úsečky a pokial trh skáče hore dole 250USD tak už tie peniaze nemáš v momente vstupu do obchodu. Musíš si zmerat priemernú hodnotu jednotlivých úsečiek a podla toho dat stoplos , ideálne pod úroven(nad úroven ) druhej úsečky od tvojho vstupu. Volume je zas počet zobchodovaných kontraktov za určité obdobie, napr. v trhu ES je priemerné volume 8-10 000 kontraktov na 3 min grafe, ale to je relatívne. Ja osobne pod volume 3000 neobchodujem , ale to je len moje osobné rozhodnutie.
Takže zatial je to všetko .Ináč dobré články o Klzavých priemeroch a ostatných užitočných veciach nájdeš priamo na stránkach finančníka aj s obrázkami, ale neznamená to že sa ma nemôžeš dalej pýtat čo ta bude zaujímat.





Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Radim, v prvom rade ak Vám (ti) to nebude vadit tak si môžeme tykat nakolko sme tu jedna velká komunita traderov a väčšinou si tu tykáme. Čo sa týka spojenia NT a Patsystems občas spadne system na niekolko minút a ked som komunikoval s pánom Kuželom tak mi tvrdil že u nich všetko fachčí a že je na vine NT , ale súbežne s NT mi bežal aj GST od nich a ten vypadol tak isto a naskočil opäť súbežne s NT, takže chyba určite nieje v NT. Internet mám 10Giga
takže bohato stačí na obchod. Historicke dáta bohužial niesu žiadne pre NT a to ma dost zlostí, lebo musím nechat bežať PC 24 hod. aby som mal vôbec nejaký graf. To je snád najväčší zádrhel spojenia Patsytems a NT.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Gladiator028:[/bold]
Stop-loss používám ale pouze mentální, vím dobře kolik si můžu dovolit ztratit - je pravda že se může stát a trh se náhle propadne, ale pokud se tak stane, nevystoupím ani na SL přesně tam, kde jsem plánoval. A tou pevnou ztrátou a ziskem jsem měl na mysli nastavení přesně v místě který je vidět na obrázku od motorola. Samozřejmě tam nastavím dostatečnou hodnotu - maximální denní ztrátu kterou jsem schopný akceptovat, po dosažení této hodnoty systém sám uzavře všechny pozice a neměl by dál dovolit obchodovat. Je to skutečně pouze jako ochrana proti ztrátě spojení, stejné je to i s maximální výší profitu - otázka je, že se může stát, že se nedosáhne ani jedné hodnoty a zůstanu "viset" v obchodě přes noc, ale to se může stát i s klasickým SL, na demu se mi to stalo jednou, v live nevím jak je to pak zpoplatněno, nebo jak to funguje.
Jinak nerad bych nějak mlžil ohledně poplatků, ale podle tabulky, co mi poslal pan Kužel je to $6 za obchod - tedy pokud je konto mezi $2000 - $5000.

[bold]kenpa[/bold]
Máš pravdu - napsal sem to trochu nejasně - měl jsem na mysli to, že ve výpisu pohybu na účtu mám například počet transakcí 2, což je jeden obchod, takže počet transakcí si vydělim dvěma, a pak vynásobim výší poplatků.

Přeju klidný trading... (tu)

Tom :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...