Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

obchoduje někdo přes Global futures?


Lubiik

Doporučené příspěvky

klidne si muzeme tykat, ja jsem pro.
Obcas se asi stane ze vypadnou data, akorat by si to mel pan Kuzel overit at nevyklada neco co neni pravda, pripada mi to takovy sverazny.
SR oproti NT nemusi byt spusteny, ma minutova data nekolik dni zpet ale je to malo :(
Zase na druhou stranu SR obcas tuhne, vytizi CPU na 100% vzdy v 7 sekundovych intervalech, jim se to pry nestava at si to poresime sami, ale nema cenu se s amikama hadat. Ten problem asi nenastava u 2 jadrovych CPU.

Jeste k tem datum, mel jsem otestovanou strategii na 30 obchodech vse ok a kdyz jsem to spustil nazivo tak 31 obchod nevysel, tak shanim nejaky program ktery umi zobrazit minutova data alespon od roku 2005. Myslel jsem ze NT by to mohl umet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 325
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tom 13, Ok pokial ti to takto vyhovuje tak je to v poriadku v prvom rade sa musí trader cítit v pohode , aby doshoval dobré výsledky .Čo sa týka poplatkov tak podla výpisov vidím že sú pohyblivé ja som mal pri nástupe 6.50USD. Z môjho pohladu ma to velmi nevzrušuje či zaplatím za obchod 6 USD alebo 5 USD , to nieje dôležité ved sme sa nedali na trading kôli tomu aby sme zarábali 10USD a potom zaplatili 6 brokerovi. Pokial zarobím na jednom obchode 300USD tak ma poplatok za obchod skutočne netrápi a je až smiešne ako niektorí ktorí píšu do diskusie polemizuju ako znížiť poplatky, kolko na tom ušetria, asi im ušla podstata prečo obchodujú.Denny margin je 500USD , ale pokial držíš pozíciu cez noc tak ti stiahnu z účtu nočný margin a ten je 3250USD pokial si dobre pamätám.To ti píšem len preto lebo čítam že držíš pozície cez noc.



Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Gladiator028:[/bold]
Tak zatím mi to vyhovuje, ale nevylučuju, že to časem třeba změním. Chtěl bych se tě zeptat, jak dlouho si obchodoval na demu, než si přešel na live, jak ti to na demu a teď na live jde, s čím obchoduješ, jaká byla tvoje největší ztráta a profit a s jakou částkou si začínal - odpověz na co budeš chtít, je jasný, že třeba ne o všem chceš mluvit... ;)
Já obchoduju mini Russel, mini S&P a Euro FX - zatím se mi to zdá jako dobrá kombinace, protože když se nedaří v jednom, ty dvě to podrží - pokud by mi to šlo v live aspoň z poloviny jako v demu, bylo by to super... :)
Ty poplatky sou citelný až když děláš víc obchodů denně - neni to ale moc dobrá strategie, ale v začátku dema sem dělal třeba 20 obchodů se ziskem $500 a to už je pak na komisích $120, jenže nepředpokládám, že někdo obchoduje tímhle způsobem.
Nedržím pozice přes noc - bylo to jednou a navíc vlastní hloupostí, teď už si na to dávám pozor a před desátou nejpozději jdu z trhu, ono pak už to je stejně jak lemra a skoro se to nehejbe... ;)

Tom :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tom 13, takže na deme som obchodoval 5 mesiacov s rôznymi strategiami , ale žiadne demo na svete ti nedá to čo Live. Demo je skôr pasívne obchodovanie , lebo ta nenúti dávať pozor na detaily a tým myslím skutočné maličkosti na ktoré dávaš pozor na live. Na deme to šlo super, obchodoval som asi tak ako ty (nič vo zlom) raz so stoplosom raz bez neho, raz 200USD potom 1000USD a podobné hry takže moja úspešnosť bola80%!!!! Na živo sa takto obchodovat nedá, musíš mat pevne stanovený plán a ten dodržiavat inak rýchlo skončíš. Aj keď máš na štart veľa penazí tak ti to velmi nepomôže, lebo vela penazí ta núti do velkých obchodov a tam bez dobrého MM pohoríš a je úplne jedno s akou čiastkou začínaš. Ja som začínal s 2 500USD a ztoho išlo 1900 ako darček burze....taká malá pozornosť..)))))) práve kôli nerozhodnosti pri vstupoch do obchodu pretože demo trening bol "plávajúci". Takže to beriem tak, že tých 1900USD bolo školné a to ma skutočne vyškolilo ako treba. Je dost velký tlak na psychiku škabat sa hore po pár dolároch , lebo strach ti nedovolí riskovať viac aby si neprišiel o všetko.
Obchodujem len E-mini SP500 a FESX .
FESX sadá obchodovat od 8:00 a ES začínam obchodovat od 16:00 -16:30 ked sa trochu trh zorientuje.
Teraz niečo k tvojím obchodom. Pokial som dobre pochopil robil si 20obchodov so ziskom 500USD na obchod takže si teoreticky zarobil 10 000 USD a teba vzrušuje poplatok 120 USD ?????? ...to nemyslíš vážne.!!!!! O to som píslal vyššie, v druhom príspevku , že tu nieme pre to aby sme obchodovali po 10USD zisku a potom dali z toho brokerovi 6........
Dúfam , že si to myslel len ako vtip , alebo mi niečo ušlo?

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Gladiator028:[/bold]
Souhlasím, demo je pořád jen demo, na druhou stranu i to demo je obrovský skok od backtestování na historii - alespoň pro mě byl - úplně stačí to, jak se neustále ta cena mění. Je pravda, že na demu si většinou řeknu při ztrátě, že teď bych vystoupil a stav si zapíšu, ale nechávám to, abych viděl co se bude dít dál, samozřejmě případné otočení a profit pak nezapočítávám do obchodního denníku. Nedovedu si představit až do toho pak naplno vstoupí psychika a aemoce, teď sice taky napjatě pozoruju vývoj a při změně ceny přemýšlím, jestli se jedná pouze o korekci a jak asi bude velká, nebo o změnu směru trendu, pokud je člověk navíc třeba $300 v profitu a začne mu to z nich ukrajovat je to dost váhání.
Ty obchody - bylo to tak, že to bylo 20 obchodů se ziskem $500 celkem - tedy v průměru $25 na jeden obchod. Bylo to na začátku a dělal sem asi klasickou chybu - pokaždé, když šel obchod proti mně sem otočil pozici, což je zaručený recept na ztrátu - nebo u mně to tak fungovalo, protože se jednalo o drobné korekce a samozřejmě sem otáčel pozici příkazem market a už to samo o sobě je většinou ztrátové, ale beru to jako zkušenost a je fajn si všechny tyhle věci na demu vyzkoušet, než to praktikovat na live účtu... ;)

Tom :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tom13, tak teraz sa už aj mne vidí 120 na poplatkoch veľa keď to platíš z 500 USD takže vidíš že tadial cesta nevedie. Skúšaj všetko možné , ale systematicky nie náhodne , daj si do kopy pevný obchodný systém a plán jeho plnenia a toto testuj aspoň mesiac a vychytávaj na tom chyby ak nejaké budú, ale najväčšiu úlohu v obchode hrá psychika a to sa už zas opakujem. Tak nech sa ti darí a ozvi sa ked do toho skočíš na ostro.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Motorolo, tie klzavé priemery sa krížuju stále, teba musí zaujímat či sa nachádzajú nad urovnou 80 (prekupená oblasť) , alebo pod úrovnou 20 (prepredaná oblast) medzi týmito oblastami ta zaujíma len smer sklonu klzavého priemeru teda či stúpa , alebo klesá , na to si potrebuješ vypestovať cit a to získaš len neustálym pozorovaním. Vyatlač si aspoň 30 grafov so stochasticks potom zobet pravítko a prikladaj si ho na grag v extrémných oblastiach (prekupene-prepredane) a tahaj čiaru až cez stochasticks a potom uvidíš ako to funguje.Aby si mal v tom jasnejšie naprogramuj si ešte jeden stochasticks rovnako, ale namiesto oblasti 20 si ho prepíš na 50 a daj tam nejakú reflexnu farbu aby ti to bilo do očí a potom ho vlož do tej istej urovne, teda ak máš stochasticks v urovni 2 tak tam daj aj druhý a tak sa prekryjú a budeš mat v nom aj úroveň 50 .Potom si všímaj signály nad urovnou 50 a pod urovnou 50. Napríklad ja sledujem moment ked sa pretína zero line úroveň na WCCi smerom hore a zároveň mi to ukazuje aj stochasticks tak vstupujem do dlhej pozície -nákup. Samozrejme potrebuješ získať prax a nemôžeš podla toho nastupovať stále, lebo to dáva aj falošné signály pokial ide trh do strany. To sa nedá vysvetlit to musíš "napozerať",dôležitý je smer a zakrivenie klz.priemerov. Tlač grafy a sleduj ich ako som ti napísal vyššie.

Nad 80 nenakupuješ a čakaš kým pretne linku dole -predávaš

Pod 20 nepredávaš a čakáš kým pretne linku hore-nakupuješ

To je základná informácia , ale nemôžeš sa riadit iba podla toho !!!!

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Přispěji taky svou troškou do mlýna. Když jsem vybíral brokera tuhle diskusi jsem sice četl, bohužel jenom prvních pár stránek. Chyba. Jinak bych nikdy nepodlehl svému společníkovi který neumí anglicky a nenechal se do GF uvrtat. Nicméně zkušenosti po pár týdnech: Ano pan Kužel je velice ochotný a příjemný pán, ale obávám, se, že tím výčet jeho kladných vlastností co se profesionality týče bohužel končí. První problém nastal, po vyplnění připojení (používám Ninjatradera),nešly data. Graf se sice vykrelil z historickými daty, dál se však nepohyboval. To se sice podařilo za dva dny vyřešit, následovalo však zděšení. Kvalita dat z patsystému naprostá katastrofa. Vzhledem k tomu, že mám k dispozici data od Tradestationu a Zenfire, mohu porovnávat. TS a Zen jsou naprosto shodné. Patsystem se však od těchto dat během obchodní seance liší na TF někdy i o 2 !!! $. Přikládám screenhoty pro porovnání. Jsou to grafy ze stejného dne, stejného trhu a zobrazené na stejné platformě. Další problém nastal když jsme se chtěli podívat na stav účtu u RCG. Nebylo možno se nalogovat. Jeff, jejich technik tam něco plichtil, ale stejně to nepomohlo, zato však opět přestaly jít data. Mno, při představě že to takto půjde dál jsme raději sbalili $$$ hajdy k jinému brokerovi s víceméně stejnými marginy, nižšími komisemi, kvalitními daty, podporujícím primárne Ninju a díky stejnému cleringovému partnerovi (RCG) nemusely naše $$$ při převodu z účtu na účet ani opustit území USA. Nějak se s tou angličtinou už poperem. :-) GF fakt nebrat. (td)

8011

8012

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takže abych uvedl na pravou míru to včerejší vyjádření, s Jeffem to bylo nedorozumění, já se snažil nalogovat na účet u RSG a on se snažil vyřešit připojení k účtu, takže tímto se Jeffovi omlouvám. Nicméně kombinace patsystem jako zdroj dat a Ninjatrader je opravdu nešťasná a nepoužitelná. Pokud chcete obchodovat na jejich GST, možná je vše v pořádku, to jsem nezkoušel, ale obzvlášte jestli se chystáte obchodovat nějaký rychlý timefame, porovnejte data s daty z jiného zdroje. Ale pro Ninju je tato kombinace opravdu nepoužitelná. Trochu mě to mrzí, protože jak říkám, pan Kužel je velmi ochotný a příjemný pán. Marginy jsou OK a komise sice seženete levnější, ale jde to.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...