Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Track 'n Trade Pro 4.0.


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý večer, mám dotaz který možná někdo řešil, ale nikde jsem nenalezl odpověď:
V rámci backtestu Tripple screen systému od Eldera který porovnává vstupy na weekly a denních grafech jsem si všiml, že výpočet posl. baru na weekly se ději s pravidelnou periodicitou na konci týdne. Co ale dělat pokud nějaký velký výkyv ceny započne třeba již v pondělí a já čekám na změnu MACD-H nebo EMA na weekly až do konce týdne a mezitím mi vstup za "nizkou cenu" uteče. Nenašel jsem možnost aby mi Gecko počítalo týdenní graf vždy z posledních aktuálních 5 barů a ne až za celý kompletní týden Po-Pátek. Nesetkal se někdo s podobným problémem popř. řešením?
s pozdravem M.P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, zkoušel jsem to v SierraChart a tam to podle mě jde nastavit kolik dnů chceš mít zohledněných. V příloze máš ukázku ze Sierry a taky ten samý trh z eSignálu. V Sierra je dole sice uveden datum 27.11., ale nahoře vidíš aktuální datum. V eSignálu je to, ale zobrazeno, tak jak píšeš k pátku každého týdne. Jinak close je na obou grafech stejný. Ty screenshoty jsem udělal témeř ve stejnou dobu a aktuálně C, H, L byly na stejné hodnotě. Honza

2843

2844

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2froid,
toto asi nejde a asi nejni ani zadouci.pokud mate stredu tak aktualni weekly svicka je po,ut,a aktualni st.to je jako byste chtel aby se na dennim napr. na dennim grafu zobrazovalo vzdy poslednuch x obchodnich hodin(napr. za 1 hodinu od otevreni trhu denni svicka zohlednuje cenovou akci jen v teto hodine ).svicka pokud je casova zobrazuje prubeh ceny v casovem intervalu, ktery ma pevne dany zacatek a konec.pokud se nachazite uprostred tak je svicka vykreslena jen za tuto dobu.doufam,ze jsem to pochpil spravne a odpovedel na co jste se ptal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pozdravujem vsetkych... ak sa to uz niekde riesilo, tak sa ospravedlnujem. Mam gecko TNT ale yatial len demoverziu. Su v nom historicke data jednotlivych kontraktov... avsak mna by yaujmalo, ci tam najdem aj onen kontinualny kontrakt potrebny pre backtesting- napr. zlato... alebo to demoeryia nepodporuje?

dakujem za odpoved Stromer :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2froid,
toto asi nejde a asi nejni ani zadouci.pokud mate stredu tak aktualni weekly svicka je po,ut,a aktualni st.to je jako byste chtel aby se na dennim napr. na dennim grafu zobrazovalo vzdy poslednuch x obchodnich hodin(napr. za 1 hodinu od otevreni trhu denni svicka zohlednuje cenovou akci jen v teto hodine ).svicka pokud je casova zobrazuje prubeh ceny v casovem intervalu, ktery ma pevne dany zacatek a konec.pokud se nachazite uprostred tak je svicka vykreslena jen za tuto dobu.doufam,ze jsem to pochpil spravne a odpovedel na co jste se ptal.

to richip
dobrý večer,
Uvedl jste, že: svicka pokud je casova zobrazuje prubeh ceny v casovem intervalu, ktery ma pevne dany zacatek a konec, pokud se nachazite uprostred tak je svicka vykreslena jen za tuto dobu
Nevím jaký software používáte, já TNT a v něm je to tak, že se weekly svíčka se vykreslí až po celém intervalu tzn. až po skončení obchodního týdne. Souhlasím s Vámi že bar (svíčka) zobrazuje prubeh ceny v casovem intervalu, ktery ma pevne dany zacatek a konec, ale proc by ten konec weekly resp. 5-ti denního grafu nemohl být v aktuální obchodní den? Jestliže budu mít systém, který ke svému vstupu čeká na potvrzení signálu na časově 5x vyššmím timeframe než obchoduji tak logicky budu chtít mít 5-ti denní bar (svíčky) vypočtené z posledních možných hodnot z 5-ti denní periody bez toho abych čekal 1-4 dny než se daný bar (svíčka) vykreslí. Může se stát že po-čt půjde trh na sever a já budu čekat na potvrzení trendu na weekly až do pátku večer než se mi spočítá? Nemějte pocit, že se s vámi přu, vůbec ne, jen mne zajímá zda si toho také někdo všimnul. Je mi jasné, že z programového hlediska by to bylo velmi výpočetně náročné, když by se po každém dnu v backtestu vypočítával weekly graf, který by se měnil každým dnem.. což by asi bylo pro všechny velmi matoucí. Závěrem je mi tedy jasné, že můj systém mi musí dávat takové signály, které počítají s tím, že ukazatel na 5x vyšším timeframe může být až 4 dny starý...
s pozdravem M.P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2froid,
klidne se se mnou prete.od toho tu preci jsme abysme si veci vysvetlili.
no na to proc nemuze weekly svicka koncit aktualni den je jednoducha odpoved protoze pak by to nebyla weekly svicka ale 5denni svicka...to co pisete by bylo neco na zpusob klouzaveho prumeru, kde by se posouvalo okno po 5 svickach (ovsem o zadnem pevnem zacatku a konci nemuze byt rec, v po by to bylo po-pa, v ut ut-po atd)sam pisete ze by to bylo matouci...
tnt moc nepouzivam ale pri statickem backtestu to funguje jak pisete asi vsude pokud pokud program nema nejake sofistikovanejsi prehravani...
chapu vas problem ze se vam svicka stara skoro tyden zda dost out of time, ovsem zkuste se na to podivat trosku jinak:
je jen 4 svicky stara, to je stejne jako 4minuty stara svicka na 1min grafu...na tom je triple screen postaven,ze proste filtrujete trend na vyssim tf.vznika tam sice zpozdeni pri exekuci ale zaroven by vam to melo odfiltrovavat spatne obchody.vzdyt jsou to jen 4 svicky:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim richipe,
doufam ze mate pravdu:) pravidelne se ted snazim kazdy vecer backtestovat a hledat to co mi bude vyhovovat a libit se mi (formace, indikatory apod.) Pri jednom ze svem backtestu jsem pouzival MACD-H weekly a MACD-H daily a do rychlych trendu jsem se dostaval tak pozde ze to nakonec vetsinou koncilo ztratou.. asi naivne jsem nejdrive zacal obvinovat TNT..
s pozdravem M.P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Všechny vás zdravím,
jsem úplný nováček a absolutně si nevím rady s TNT.Pročítala jsem diskuze,ale nikde jsem nenašla žádnou konkrétní odpověď,navíc má angličtina je téměř na nule,snad se ani nedá počítat těch pár slovíček.
V TNT je spousta záložek a popravdě nevím,co mám do jaké tabulky vepsat.Pokud je zde v diskuzi nějaká odpověď na mou otázku(kterou jsem nenašla),prosím o odkaz či stručné vysvětlení,budu nesmírně vděčná,tak jako za tento web,informace jsou velice cenné .Děkuji vám a hezký den všem.Tereza :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...