Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Track 'n Trade Pro 4.0.


Doporučené příspěvky

Jean-Pierre:
diky za reakce

mrci mam ted v trialu (weekly spread commentary) a je to opravdu skvele, pokud se pro spready rozhodnu a zatim jsem o tom cim dal tim vic presvedceny, urcite si mrci zaplatim, minimalne v te tydenni variante, i tak ma clovek pristup k obrovskemu mnozstvi dat, urcite to za to stoji.

Ohledne pluginu, ano, ja vim, daji se pouzivat dalsi nastroje TA, a pri zaplaceni accountingu i delat trade simulaci, ze je to uzitecne, o tom neni sporu. Mrzi me ale, ze neni pod graf mozne "podlozit" krivky viceletych prumeru a nechat prepocitat treba korelaci se soucasnym stavem. Podle vseho je prave opakovane sezonni chovani spreadu jednim z jejich pozitiv a nerad bych se tehle vyhody vzdaval. Navic jsem technokrat a byt je klidne mozne, ze to k uspesnemu tradingu neni potreba, libilo by se mit spoctene, jak koreluje letosni krivka spreadu s viceletym prumerem a to posoudit proti obdobne korelaci starsich prubehu jako podpurne voditko pro to, zda obchod vzit, nebo nechat byt. Nicmene vcera vecer jsem si s tim trochu hral v excelu a ono to pujde, byt je to tedy pekelne neobratne a zdlouhave :(

ted jedna otazka netusiciho novacka: v mrci je doporucen spread BO07Z-BO07N (Sojovy olej Prosinec - Sojovy olej Cervenec) a je u nej uvedena poznamka: Pozor, tento obchod vstupuje do dodaci periody.
Jak jsem procital forum, nekdo tu popisoval, ze jedna noha kontraktu mu prelezla FND, a ze mu broker spread likvidoval, pak tady tusim Petr psal, ze kdyz ma clovek hodne dobre vztahy s brokerem, ze ho nechaji prekrocit FND, ale pouze o dva az tri dny. Mel jsem tedy za to, ze takovehle spready neni mozne vicmene obchodovat. Pak nechapu toto doporuceni.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

regis, ta korelace historických průměrů se dá pozorovat právě na mrci, kde je do grafu ceny přidán průměr za posledních třeba patnáct let plus za posledních pět, je tedy vidět dlouhodobější tendence, tendence posledních let a porovnání s cenou.. Přesně jak píšete, snažím se dělat i já - ve spreadovém gecko pluginu si otevírám historické průběhy spreadu, který chci obchodovat a porovnávám do jaké míry korelovaly a jak se pak situace vyvinula..
K tomu doporučení na sojový olej.. - osobně neřeším co je blízko k fnd nebo ltd, co nevyhovuje z hlediska marginu moneymanagementu, nebo u čeho mi ta korelace nesedí.. prostě - je tam i tak pár obchodů, kde je všechno o.k., tak si to nekomplikuju...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dobrý den, mám problém,

stáhl jsem si tento soft a vždy to chtělo aktivaci ... to sem neudělal, ale když už sem se rozhodl a požádal o aktivační kod, tak mi program před spuštěním programu přestal nabízet tabulku s aktivací. Co s tím?
Myslíte, že jsem udělal něco špatně? když to odinstaluju a znovu nainstaluju, tak to taky nejde ... jak bych to moch dostat z registrů?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sovik:
Keď si zaregistruješ trial, tak ti s vľkou pravdepodobnosťou pred ukončením skúšobnej doby príde mail od Gecko s ponukou kupónov na zľavu. Ale aká vysoká tá zľava bude, tak to závisí od momentálnej nálady Gecka.
Ja som si trial registroval 2 razy (z 2 rôznych adries). Prvý krát - koncom minulého roka - som dostal ponuku na zľavu 15%. Druhý raz - niekedy v marci - mi prišiel kupón na zľavu 100 USD, ktorú som následne využil :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny tradery, už cca 4 měsíce dělám backtesting, pracuji se staženými daty z TNT z 30-ti denní verze. Myslím, že mám jednoduchou strategii, která mi i vynáší. Plánuji zatím obchodovat pozičně a testuji kukuřici. Můj dotaz je, zda už neexistuje jiný dostupný program než TNT, který byste nekdo více doporučil. Plánuji, že v něm budu po zakoupení denně stahovat data, a účet si chci cca za 1 měsíc otevřít u IB, kde chci zpočátku obchodovat nanečisto. Je tedy TNT pro mě to pravé?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ohladne zlavovych kuponov u mna to bolo nasledovne - po registracii a vyprsani platnosti trial verzie som dostal prvu ponuku od Gecka tusim na zlavu 10 %, kedze som nemal v tej dobe zaujem o kupu, lebo som chcel vyskusat aj ine SW, tak som to ignoroval. Zhruba o 2 tyzdne na to prisla druha ponuka myslim na 20 %. To som tiez ignoroval. O nejaky cas mi poslali zlavu na 100 USD ak si TnT zakupim do urciteho terminu. Po vyprsani tohto terminu som od nich dostal opat tu istu ponuku s predlzenim terminu kupy. Stale som vsak nevedel, ci prave TnT je pre mna to prave. Takze som to nechal plavat. Zhruba pred tyzdnom som sa rozhodol, ze TnT je pre moje buduce pozicne obchodovanie uplne dostacujuce a netuzim po inych komplikovanych a najma nepomerne drahych SW. Kedze mi uz kupon vyprsal zhruba pred mesiacom, tak som napisal do Gecka, ci by mi ho nemohli predlzit. Asi do hodiny !!! som dostal odpoved, ze to nie je problem a platnost kuponu mi predlzuju. Tak som si objednal TnT + Account Plugin za 194 USD + postovne 14 USD.
Data som nekupoval a zistil som, ze som urobil dobre. Pretoze po nainstalovani som preda len zo zvedavosti :) klikol na update, otvorilo sa mi okno s tym, ze Data nie je mozne stiahnut, ale vpravo dole boli moznosti 10-dnoveho stahovania EOD Data zdarma, tak som to samozrejme vyuzil. Po vyprsani tohto sa da znovu aktivovat 10 dni zdarma tusim Options+EOD Data Futures a potom este 10 dni Spreads + EOD Data Futures, takze to je dalsich 30 dni EOD Data Futures zdarma. Data si tak objednam az potom a dokonca aj na ne uz mam poskynuty kupon na zlavu ))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

asi to jen neumím nastavit, ale u některých grafů, např Soybean meal, které mají minimum move 0,1 je na crosshairu a na čárách co dávám do grafu docela podivné číslování. Hodnota 179.0 je zobrazena jako 179-00/1, 179.1 taky, 179.3 taky, od 179.5 do 179.9 už je hodnota 179-01/1. Jedná se zřejmě o zaokrouhlování, ale jelikož 0.5 bodu je cca 300 USD, tak mi to moc nevyhovuje:-).

Předem děkuji za vysvětlení

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skusal som pozriet na ten Soybean Meal, ale ja tam mam normalne hodnoty, 179.1, 179.2 a pod. vsetko nasleduje pekne po desatinkach. Kde presne vidis takto zobrazene hodnoty - priamo v grafe na crosshair alebo pod grafom v udajoch o Price, Date a pod.? Ja osobne som nic s tymto suvisiace nenastavoval, takto mi to zobrazuje odkedy som to nainstaloval.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...