Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE - základní info


Myk

Doporučené příspěvky

..........................
paper či backtesting nemusí být vůbec složitý a k ničemu. Ošahávání si trhu hned na "tržní realitě" může být sice OK, ale bývá dobré tam natvrdo vlézt až tehdy, kdy vím co vše mě může potkat.
Srovnání často kulhají ale: kdo chce papíry na auto, letadlo apod, učí se nejdřív s instruktorem a projde zkouškami. To vůbec nezaručuje že nebude bourat a chovat se jak má, ale aspom byl seznámen a měl by proto vědět. Jak vypadá reál na třeba na silnici víme...a trh je totéž.
Do trhu skáčí mnozí natvrdo aniž ví a pak se velice často diví. Mnozí s už vybíleným účtem.
A už vůbec si nemyslím že "opce...je nástroj i dostatečně pomalý". Jsou techniky kde to platí, jinde je velice dobré umět rychle reagovat=brzdit či vylézt, protože se "to" umí sypat tam kam nechceme velmi rychle.
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 809
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý deň chcem sa spýtať skúsených, ako zistím, kedy konkrétne spoločnosti vyplácajú dividendy? Existuje nejaká stránka, kde tieto informácie sú poskytnuté? Existuje vôbec nejaký plán? Alebo už len informácia, kedy boli vyplácané? Ďakujem.

PS: táto možnosť ma zaujíma hlavne z dôvodu zvýšeného rizika uplatnenia v čase vyplácania dividend. ĎAkujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vie mi niekto poradiť, s akými Quantity sa dá v praxi počítať? Koľko pozícii ma pustí z pravidla trh? Nejaký konkrétny príklad povedzme ak je na strike 23 volume 1200 tak z praxe koľko mám šancu získať pozícii? Prípadne by ma zaujímalo, na akých tituloch získam väčšie objemy pozícii. Ďakujem

PS: je mi jasná náročnosť kapitálu vo vzťahu k množstvu pozícií

Link to comment
Sdílet pomocí služby

niesutam,

dividendy vid stranka earnings.com.

Ake mnozstvo kontraktov je trh schopny spracovat to neviem, sam obchodujem v jednotkach. Opcie na akcie a indexy obchodujes s market-makerami, ktori obchody navzajom paruju alebo hedguju syntetickou kombinaciou opcii a podkladu, takze vsetko je o cene, ktoru ponuknes.

Len tak pre tu srandu, kolko kontraktov planujes obchodovat?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to niesutam:

Pokud to dobře chápu, máš ohromný účet a zároveň se ptáš na základní věc, vlastně které podklady obchodovat.
Nechci samozřejmě radit, ale já bych v této situaci začal obchodovat jen s jednotlivými kontrakty, postupně bych obchodoval desítky a tím bych zjistil, jaké je plnění a zároveň které podklady jsou vhodné pro mé stovky kontraktů...
(ale to vše za předpokladu, že budu vydělávat ...)

Jinak si myslím, že ti bude vyhovovat většina indexů (např. SPY apod.)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dik za odpoved, Ucet nie je az tak velky, ale TOS ak nevidi riziko ani neblokuje zbytocny margin. Z toho dôvodu ma pusti aj do velkeho poctu pozicii. Ak mi nieco samozrejme neuslo. Mam to natestovane na deme, a ak by som k obchodom pristupoval inak, broker pozaduje zabezpeku marginom, takze mam istotu, ze ked ma na deme do velkeho poctu pozicii pusti, urobi to tak aj v praxi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

niesutam Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dik za odpoved, Ucet nie je az tak velky, ale TOS
> ak nevidi riziko ani neblokuje zbytocny margin. Z
> toho dôvodu ma pusti aj do velkeho poctu pozicii.
> Ak mi nieco samozrejme neuslo. Mam to natestovane
> na deme, a ak by som k obchodom pristupoval inak,
> broker pozaduje zabezpeku marginom, takze mam
> istotu, ze ked ma na deme do velkeho poctu pozicii
> pusti, urobi to tak aj v praxi.

Možná jsi ale přehlédl, že všechny opční strategie mají negativní RRR.
Dále se pro některé strategie margin zvětšuje, pokud jde pozice proti tobě.
Tím chci říci, že nelze sledovat jen blokovaný margin, ale hlavně případné riziko. To vše by měl řešit tvůj moneymanagement a riskmanagement.

Pokud obchoduji např. SPY (nyní je cca 95), uvažuji pro kryté pozice cca 1000 USD a pro nekryté pozice cca 2000 USD z účtu na 1 kontrakt (bez ohledu na to, jak velkou část mi blokuje broker)

Jistě jsi si už spočítal, co se stane, když máš menší účet a otevřeš tolik pozic , že použiješ celý účet na margin ale nebudeš mít pravdu a pozice skončí ve strátě, kolik ti zbyde na účtě...

Možná jsi agresivní obchodník, pak na výše uvedené nehleď. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chcem sa spýtať, povedzme, že som vypísal opcie CALL -100 strike 50 a kúpil ochranné CALL +100 strike 55. Dajme tomu, že nečakane sa vyplatia dividendy 0.62 USD. Mojou úlohou je teda zaplatiť dotyčnému vlastníkovi mojich vypísaných dividend 100 x 100 x 0.62 = 6 200 USD. Predpokladám totiž, že dotyčný vlastník si kúpené opcie uplatní. Ako to funguje v praxi? Ráno sa zobudím a zistím že som uplatnený a môj účet bude o 6200 USD menší? Ako sa dá chrániť? Dá sa tu nejakým spôsobom využiť moja poistka na strike 55? Ak sa mi strhnú dividendy povedzme o 16:30, ja si to všimnem, pomôže mi uplatniť si moje záložné opcie a redukovať tak stratu? Predpokladám, že mne už potom nikto nevyplatí dividendy či ano? DIK

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim kolegovia traderi

Trochu som preklikal forum, ale bohuzial som sa nedopatral odpovede na otazku co ma zaujima.

Ak je tu nejaky skusenejsi obchodnik, co uz ma viac ako zopar opcnych obchodov za sebou, rad by som sa ho spytal, ako casto sa mu stava, ze dostane assignment este pred expiraciou opcie?
Nezaujimaju ma dovody assignmentu (dividendy, extrinsic, alebo dokonca omyl), proste ma zaujima priblizne ako casto sa mu stava, ze je jeho short ITM opcia uplatnena este pred expiraciou.

Dakujem za odpoved.

Valo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to valo99:

Mě osobně se to stalo jen 1x a to při mohutném propadu v 10/08 na SPY. Vypsaná put se dostala tehdy silně ITM.

Abych se nemusel zabývat přiřazením, pokud nechci být na daném podkladu přiřazen, používám jednoduchá pravidla pro řízení:

1. Pokud se mi opce dostane ITM a mám k ní nějaké pojistky, tak sleduji její časovou hodnotu a pokud se časovka blíží k nule a přiřazení bylo "logické", reaguji (nejčastěji roll).
2. Pokud mám nekryté pozice a opce se stane ATM, tak neprodleně reaguji a utíkám od ceny (opět rollem). Takže se snažím nikdy nedopustit být s nekrytou opcí ITM.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...