Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE - základní info


Myk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 809
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim Traderov

Mam otazku na tych, ktori idu live.

Zadal som svoj obchodny prikaz s definovanou LMT cenou. Cakam, cakam, ci sa mi vyplni a stale nic a nic. To je vcelku OK, az na to, ze som zadal ten isty prikaz v TOS, neuzamkol som LMT cenu a sledoval som ako sa mi "ponuknuta" cena za moj spread meni. Ja som ziadal CREDIT $25,15, ktory som za cely den nedostal vyplneny, hoci na mojom "sledovanom" (odomknutom) prikaze cena viac krat skocila aj na CREDIT $25,20, teda vyssi.

Preto sa chcem spytat, ak mi TOS ponukne nejaku cenu, o kolko musim svoju poziadavku zhorsit aby som dostal prikaz rychlo vyplneny? Cize ak mi "odomknuta" cena ponukne CREDIT napr. tych $25,20, o kolko by som mal svoju poziadavku znizit aby som bol rychlo vyplneny?

Dik za radu

S pozdravom

valo99

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To co se ukazuje v TOS u příkazu je střed mezi bid a ask, zda tuto cenu dostanete záleží asi nejvíc na likviditě daného podkladu. Čím víc se od této středové ceny posunete k bid/ask, tím rychleji budete vyplněn.
Pokud kliknete pravou myší na tečku u příkazu, rozbalí se Vám menu, ve kterém je položka "Market depth". Ta zobrazuje bid/ask celého příkazu i jeho jednotlivých částí.

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: trjar

Dik moc, ten Market Depth hodne pomohol a mnohe vysvetluje. Ani som netusil aku paradnu funkciu ma ta "tecka" :-)


To: babouk

Na financnikovi spominany opcny broker (TOS) umoznuje aj obchodovanie europskych opcii. Na predchadzajucej strane tohoto diskusneho vlakna som som zverejnil link na "zoznam" opcii europskeho typu.

valo99

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mohol by mi niekto vysvetlit, ako sa urcuje settlement cena po vyprsani opcie? Povodne som si myslel, ze by to mohla byt close cena v den expiracie, avsak zrejme to tak nebude vzhladom na obchod, ktory som odskusal na RUT a ktoreho zapis z exercise pre nazornost pripajam:
"cash-settle 10 of RUT 100 AUG 09 550 CALL for 26.88"
Z toho zapisu mi vychadza, ze cena pri ktorej boli tieto opcie uplatnene je 576,88. (close cena bola 581,51)
A este jedna otazka k tymto cenam - kde ich mozem najst pre potreby bactestu?
Diky za pochopenie a dajte mi vediet ak uvazujem nespravne!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Přeji všem hezký den...

začal jsem studovat informace o opcích (kromě článků zde jsem i zakoupil jednu knihu) a mám pocit, že zdolávám Matterhorn v sandálech :) Nemyslím si, že jsem "tupec" ale prostě mi to nějak nesecvakává do uceleného systému v rámci kterého bych byl schopen samostatně tvořit.

Měl jste někdo obdobné problémy? Nebo jsem prostě narazil na svůj strop? Byl by to problém, mám zaplaceny kurzy na Opční akademii. Možná se to tam prorazí.

P.S. Když jsem pronikal do tajů ID tak jsem nic takového neprožíval.

Martin.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

jsem v podobné situaci. Věřím, že je to jen otázka času než si to všechno sedne a budu moct vidět vše jako celek. Obchodování opcí je náročnější na pochopení než ID obchodování. Toto forum (iron condor, a další) považuji za opravdu úžasný zdroj informací a to hlavně díky ochotě těch zkušenějších, kteří sem příspěvky vkládají. Děkuji. Takže doporučuji klidně několikrát pročíst, odzkoušet na demu, pročíst, .... časem se vše poddá.

Úspěšné obchody.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...