Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE - základní info


Myk

Doporučené příspěvky

O opcie som sa zacal zaujmat len pred par dnami, no nejde mi do hlavy jedna vec. Dajme tomu ze by som PREDAL PUT opciu na menovy par GBPUSD zo strike 1.3500 s expiraciou za dva mesiace. A az keby som videl ze sa cena blizi k 1.3500 tak az vtedy by som kupil PUT opciu ako ochranu. TJ. napriklad za mesiac a pol , ked jej cena bude mensia z dovodu casovej premie. Je toto mozne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 809
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 5 týdnů později...

Mám obecný dotaz ohledně expirace opcí, a to konkrétně opcí na RUT a SPY, počítám, že vzhledem k tomu, že to jsou hodně používané nástroje, může tahle informace být zajimavá pro každého opčního obchodníka.

Specifikace RUT je zde:
www.cboe.com/Products/indexopts/rut_spec.aspx

Specifikace SPY je zde:
www.cboe.com/micro/spdr/spec.aspx

Jde mi o přesné pochopení způsobu settlementu a expirace opcí.

RUT má cash settlement a podle specifikace to chápu tak, že expirační hodnota se vypočítá tak, že se v pátek po otevření burzy vezme vždy první provedená prodejní cena každého komponentu a z této ceny se pak vypočítá settlement hodnota RUT opcí. Dále, last trading day je pro opce na RUTu čtvrtek před expiračním pátkem. Expiračním dnem je pak sobota, takže peníze se podle specifikace strhnou, případně připíší na účty těch, co mají ITM pozice v pondělí. Co mi ale není ze specifikace jasné je, kdy zmizí z účtu OTM pozice, v pátek, nebo až v pondělí? Je možné v pátek někde najít settlement hodnotu opce?

SPY je americká opce a má settlement v akciích (on je to asi technicky není akcie, ale spíš nějaký druh cenného papíru). Last trading day pro SPY opce je pátek před expirační sobotou. Ze specifikace mi ale není jasné, jak se stanovuje settlement hodnota pro SPY opce. Jedná se o close v expirační pátek? Nebo je to nějaká hodnota z aftermarketu? Dále, pokud tomu dobře rozumím, ITM opce mají za výsledek fyzickou dodávku cenných papírů, tedy nejpozději třetí pracovní den po expiraci (zpravidla tedy ve středu) dostanu, nebo mám povinnost dodat 100*počet kontraktů akciíí, na které jsem měl ITM pozice, je to tak, prosím?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fubu,

diky, nicmene presto mi ten mechanismus neni porad uplne jasnej. RUT settlement value pro expiraci (ono RLS) by melo byt pocitano z patecnich oteviracich hodnot komponentu indexu Russell 2000. Takze by mela byt hodnota RLS byt znama uz celej den, jenze na strance s hodnotami RLS jsou vsechny hodnoty krome RLS, dokaze mi prosim nekdo vysvetlit, proc?

www.cboe.com/data/Settlement.aspx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

regis,

RLS sa vypocitava z otvaracich hodnot vsetkych titulov, ktore tvoria dany index. Vyslednu hodnotu teda ziskaju az ked prebehnu prve obchody s kazdym titulom, co nemusi nastat okamzite po otvoreni trhov... Ale zasa, aktualne US trhy zatvorili a dnesna hodnota RLS este stale nie je znama (TOS, live). Hmmm.

Mna zaujimala tvoja druha otazka ohladom uplatnenia americkej opcie, napr. na podklad SPY. Mam kupenu CALL opciu SPY, ktoru uplatnim. Znamena to, ze podklad mi na ucte pristane a mozem s nim narabat az za 3dni? A ako je to s vypisovatelom? Nakupujem/predavam dany podklad za cenu v momente uplatnenia alebo az v momente prevodu podkladu na ucet? Toto si musim vyjasnit s brokerom. Popripade ma to postretne :) a bude to jasne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

platforma TOS Vám (i v demu) umožní totéž - a to včetně historických CLOSE cen opcí. Pokud ale bude chtít vyhodnotit vše z hlediska statistiky (a jinak zřejmě není možné ziskově obchodovat), nazbývá Vám nic jiného než Excel (nebo podobný SW).

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem, jelikož jste jedno z mála vláken které je aktivní tak jsem se rozhodl, svou otázku položit tady, i když se týká opchodní strategie.Jedné se o Iron Condora.Je možné mít mezery mezi jednotlivýmy strajky odlišné?Příklad....zkouším papírově obchodovat XOM mam strajky rozmistěné 60, 65,70,75 ale rozpeti se mi zdá male.Chtěl bych to navolit takhle 55,60 a 75,80,je to možné? Na paper trading používám platformu od CBOE.Je to vcelku jednoduche navolíte si přesně co chcete obchodovat a ono to za vás vše vypíše, ale když vypíšu strajky jak jsem uváděl nahoře tak se mi objeví unbalanced a něco.Můžu Iron Condora sestavit i s jednotlivých příkazů?Pokud ano z jakých?Když jsem si procházel, jiné příspěvky, tak jsem si všiml že máte vetší rozpětí middle strajků, takže si myslím, že to jde.Budu vděčný za jakékoli info, díky s pozdravem
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mikele :
jste tu registrován dost dlouho na to, abyste pochopil, jak toto forum funguje
Samozřejmě, že lze mít naprosto odlišné strike ceny, je to na Vás, jaké si to uděláte. A to je na opčním obchodování to nejlepší. Každá "složená strategie" má svou vlastní charakteristiku, kdy vydělám, kdy prodělám a vlastně kolik to může být. Nemám potřebu si dále posilovat vlastní ego, abych zde více oslňoval, i když o IC by šlo povídat hodně dlouho.

Proto je mnohem lepší se zaměřit na začátku na pochopení těch nejzákladnějších principů a třeba postupného live obchodování jednoho kontraktu, než snaha o to ohromit ostatní risk grafy a výčtem rádoby "encyklopedických" znalostí co všechno se k tématu dá ještě nastudovat.
Vynikající článek je např. www.financnik.cz/komodity/Opce/opce-risk-graf.html a jistě budou následovat další, které Vám jistě pomohou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

IC se skládá ze 2 kreditních spreadů - jak si to "poskládáte", je zcela na Vás. Je možné otevírat pozice po jednotlivých opcích, jako strategii nákup/prodej strangle, jako kompletní IC - záleží na tom, co Vám platforma nabídne.
Kde je hranice, co je IC a co už není, asi nebude přesně definováno - tj. je zřejmě možné mít i mezi prodanou a kupovanou opcí různý počet strike na straně PUT a CALL. Z hlediska "životnosti" je asi nejdůležitější, že všechny opce (koupené i prodané, CALL i PUT) mají stejnou dobu expirace.

kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kbtm

Samozřejmě, že TOS toho taky hodně umí, ale třeba filtrování , hledání a nalezení opcí - akcií podle zvolených pravidel v modulu Options strategy screener programu OptionsOracle na www.samoasky.com/ , to myslím neumí, nebo to aspoň neumím já :-)
Program jsem zmínil jako doplněk a pro zajímavost, né jako konkurenta TOS.

Přeji Hezký den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To WodoWary :
Zřejmě máte program OptionsOracle naistalovaný a znáte jej - chtěl bych se zeptat :
- do jaké hloubky jsou importována historická data opcí (tj. až k jakému datu zpětně a jaký timeframe (v TOS jsou dostupná jen data CLOSE několik let zpětně))
- je umožněn jejich kompletní "dávkový" export (např. v textovém tvaru (opět TOS - tam je to možné jen den po dni - pokud si např. v EXCELu nenapíšete nějaké "udělátko" - PS : to jsem sice nezkoušel, ale asi by to šlo - aktuální data tak načíst jdou)) ?

Děkuji, kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Program nemám dlouho, teprve se s ním seznamuji. Myslím, že je pouze na přípravu strategie a následných obchodů, nikoliv na backtesting. Tedy něco jako thinkBack v TOS tam není. Real-time data feed je přes Interactive Brokers. Nejlépe je jít na jejich stránky, je tam popis , seznam podporovaných burz, screenshoty. . . . Hmm, už vypadám jako affiliate dealer :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...