Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE - základní info


Myk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 809
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Mám jednu velmi začátečnickou otázku, zkouším pochopit opce, což se mi zatím skoro nedaří :-), ale chtěl bych vědět, zda toto je nějaká anomálie, nebo lze skutečně najít obchod s nulovým rizikem ? Je to vypsání vertical spreadu na ITM opci v QQQQ, aktuální cena Qéček je cca 36. Je tu nějaký skrytý háček ? Děkuji za odpovědi.

9468

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Fatality

s poplatkami to už máš risk najmenj 5 USD /ak máš komisie 1,25/, a pri takých deep ITM opciach pochybujem,že dostaneš plnenie za mid,aké ti ukazuje TOS. A pravdepodobnost,že tento vertikal bude v zisku sa blíži velmi blízko k nule

Celkove je ten obchod nezmyselný,ked chceš hrat na to, že QQQQ klesne do mesiaca pod 26, tak je ovela rozumnejšie kupit 26p za 1 USD, max risk s komisiou je 2,25 USD

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za odpovědi, ale asi pořád ještě nerozumím. Je to vypsání ITM opce na 26 a nákup ITM opce na 25. Rozdíl v cenách je dle TOS cca 100 dolarů, risk 0. Jestli Qéčka klesnou pod 26 je mi celkem jedno, protože to je call pozice. Mám pocit, že riziko je jen tehdy, pokud by qéčka v době expirace - protože mi jde hlavně o rozklad té vypsané pozice, skončila přesně mezi 25 a 26.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No omlouvám se, ještě to motám, ale já se chytnu - ten spread na ITM je samozrejme obráceně, tedy vypsání 25 a nákup 26. Pak to vychází tak jak má, s profitem cca 100 dolarů. Otázka je jestli to projde za tu cenu - na demu to prošlo, data jsou sice 2é minut zpožděná ale koupilo se to, takže ta situace na trhu proběhla. Ještě přikládám komplexnější screen celé situace:

9470

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fatality,

aka je tvoja motivacia otvorit tento obchod? Na com chces zarabat?

Tak ako ti pisal Herman. Zarabas az ked podklad klesne pod uroven 26. Opcie hlboko ITM maju siroky spread medzi BID/ASK takze plnenie za 1.00 je v live nerealne + platis komisie (to je tvoj risk). Aka je pravdepodobnost, ze podklad klesne do expiracie pod uroven 26?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fatality,

treba spomenut aj vystup. Nechas vyexpirovat? Ok, TOS si uctuje poplatok $15 za kazdy typ opcie (v tomto pripade $30). Budes uzatvarat pred expiraciou? Ok, znova budes platit komisie za vystup (u TOS $2.5 vstup + $2.5 vystup) a opat budes operovat s opciami hlboko ITM (siroky BID/ASK spread).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to fatality
tych 100 usd z predaja ti zostanu, ak podklad klesne pod 25 usd a opcie expiruju bezcenne.
Ak sa tak nestane, tak tvoje ITM opcie budu uplatnene tj za nakupeny call kupis za 2600 a za predany call predas za 2500 tj strata 100 usd. To znamena, ze 100 usd ktore ti prislo pri predaji na ucet, odide pri ich uplatneni. To ti tvori to riziko 0 usd.
Ak k tomu pridas este spomenute poplatky a velmi malu pravdepodobnost pohybu podkladu...

Gabriel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Margin se blokuje na nekrytou část opce. Pokud vypíšeš třeba -35 call, tak se zablokuje podle pravidel brokera na celou opci. Pokud otevřeš -35call, +37call (kreditní vertikální spread, výpis 35, nákup pojistky 37), tak se blokuje margin pouze na na rozdíl opcí (37-35)*100=200$. Protože nad 37 už jsi krytý koupenou opcí.
Jednoduchá pomůcka: Pokud nějaká strategie je "kreditní", to znamená, že při otevření INKASUJEŠ peníze, které se snažíš ubránit, tak je na to potřeba margin.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...