Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE - základní info


Myk

Doporučené příspěvky

xmms,

co tak otvorit si napr. TOS demo a skusit si to naklikat alebo pozriet margin poziadavky na strankach brokerov?

Margin sa odvija od moznej straty otvaranej pozicie. Ak otvaram debetny spread -37c/+35c, max. strata je cena tohto spreadu a teda margin bude 0. Pri "nahom" vypise -35c je max. strata neobmedzena, broker vacsinou blokuje urcite percento hodnoty podkladu (napr. 20% z ceny 100 akcii pri 1 kontrakte).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 809
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý deň,
Má niekto skúsenosti s platformou Thinkorswim? Konkrétne by ma zaujímalo, že ak mi tento opčný broker zablokuje nejakú časť kapitálu, či môže moja hodnota účtu klesnúť ešte viac? Mám na mysli napríklad situáciu, keby si niekto uplatnil moje opcie, ktoré som vypísal. A ja by som nesprávne zareagoval. Ďakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Platformu využivam a viem si pozrieť výšku zablokovaného marginu. Ak som to správne pochopil, v prípade, že moja hodnota účtu je 3500 USD a zablokovaný margin je 3450 USD (ak vypisujem opcie a zablokuje napr. 20 % podkladového aktíva), tak v prípade realizovania "neobmedzenej straty" napríklad 7000 USD, ostanem brokerovi dlžný 3500 USD? Alebo ako to funguje v praxi? Prax sa ťažko skúša na DEMO účte, keďže sa mi zatiaľ nestalo, že by si niekto uplatnil moje vypísané opcie. DIK

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chápem, že v IB je rozdiel medzi demom a paper účtom, kde demo vychádza z nejakej náhody a paper účet z reálnej ponuky a dopytu. Celé to slúži nato, aby si človek mohol v praxi vyskúšať rôzne stratégie. Práve preto som vychádzal z toho, že TOS pracuje s reálnymi cenami a dátami a práve preto plnenie príkazov a likvidita bude verne spracovaná aj na deme TOS. Ak si teda nemám šancu backtestovať stratégie a ani v praxi (na nečisto) ako vyskúšať, môže mi potom niekto vysvetliť, načo to demo (paper účet) vlastne slúži?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak když vypisuješ opce na rozumné podklady a v rozumných mezích, tak bych řekl, že to odpovídá. Pokud vypíšeš opci na podklad, který se skoro neobchoduje a ještě daleko od aktuální ceny, tak v reálu dlouho čekáš na uplatnění, v demu asi tolik ne. Ale jinak se mi to zatím až takový rozdíl nezdá - stačí myslet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to niesutam

Opcie sa dajú robit live s takým nízkym riskom,že demo slúži naozaj iba na uplný začiatok,na zoznámenie sa s platformou,aby si človek nemýlil BUY a SELL.Plnenie na deme je tak vzdialené realite,že na ňom žiadne použiteľné skúsenosti nezískaš,ovela lepšie je na začiatku obetovať pár dolárov na omyly a obchodovať stratégie s nízkym rizikom a potenciálom zisku.Je to presne ako píše Jacomo

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Herman popsal situaci výstižně.

Jen dodám, znám hodně úspěšných opčních obchodníků a žádný z nich na demu neobchodoval. Znám i pár, který měli na demu hezké výsledky, dlouhodobě, ale realita udělala své...
Konec konců se můžu odvolat i na autoritu :) Dan Sheridan, bývalý market maker, u nás není moc znám, má pravidelné webcasty na CBOE, je možné je sledovat i z archivu, nemluví o paperu moc pozitivně. Řekl zhruba následující "Sám jsem paper nikdy nedělal a mám spoustu úspěšných přátel, kteří také nikdy nepaperovali :)"

Opce jsou tak mocný nástroj, který je zároveň i dostatečně pomalý a může se dělat i velmi bezpečně, že jakýkoliv paper a složitý backtesting je jen ztráta času. Vždy nejvíc naučí tržní realita.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Osobně si myslím, že paper je dobrý jen k osahání si jakékoliv platformy, ale jinak skoro k ničemu. Všechno co se člověk rádoby naučí na paper jde s prvním live obchodem vniveč :-)

Je lepší si udělat účet například na forex za 500 USD a obchodovat miniloty s velmi malým rizikem, než se radovat z tisícových zisků na demu.

Ale toto není žádné doporučení, jen můj názor :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Súhlasím s tým, čo píšete. Ale u komodit u IB sa mi velmi verne zhoduje paper ucet s real obchodovanim a dokonca aj s backtestom. Obcas ujde nejaky ten tick, ale inak povedal by som že presnosť paper účtu a real obchodovania je na výbornej úrovni. Samozrejme nemám dôvod donekonečna niečo skúšať na deme, ale keďže viem, že technicky sa dá zrealizovať verné paper obchodovanie opcií, veril som, že špičková TOS platforma bude mať zvládnuté aj toto. Ale nie som sklamaný - iba informovaný. Dík.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vie mi niekto poradiť, s akými Quantity sa dá v praxi počítať? Koľko pozícii ma pustí z pravidla trh? Nejaký konkrétny príklad povedzme ak je na strike 23 volume 1200 tak z praxe koľko mám šancu získať pozícii? Prípadne by ma zaujímalo, na akých tituloch získam väčšie objemy pozícii. Ďakujem

PS: je mi jasná náročnosť kapitálu vo vzťahu k množstvu pozícií

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...