Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE - základní info


Myk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 809
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...

Přeji dobrý den,

např. právě rozpětí "noh" u IC by Vám mělo "vypadnout" z backtestu ...

- rozhodnete se pro vhodný backtestovací nástroj
- seženete si ceny opcí pro jednotlivé expirace (nejspíš close dne)
- pro jednotlivé simulace rozpětí "noh"/počet dnů do expirace/ceny při otevření/ceny při zavření (ev. expiraci) zjistíte STATISTICKÉ optimum - tj. :
- den pro otevření IC
- šíři IC
- den pro uzavření

Můžete do toho dále "zaplést" volatilitu (== (zjednodušeně) cenu IC při otevření)

Pro podobné hraní používám EXCEL a rozhodně se nejedná o krátkodobou záležitost - výpočet trvá i několik desítek hodin (osobně zpracovávám data od roku 2006).

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lemming: skús mi poradiť ešte v jednej veci. Americké opcie sa dajú uplatniť kedykoľvek až do doby expirácie. Ja to chápem tak, že nakúpim za strike cenu z času ked som opciu kupoval. Neviem ale ako to prakticky vykonať. IB mi ponúka len nákup akcií za okamžitú trhovú cenu. Konkrétne ide o stratégiu kalendárny spread. Krátka noha sa dostala do malého zisku 3 dni pred expiráciou. Bol som pripravený riskovať tie 3 dni s tým, že ak by ma nebodaj priradili kúpim akcie z dlhej nohy a tieto použijem na kompenzáciu, ale nevedel som ako to urobiť, tak som radšej spread uzavrel so stratou. Vopred vďaka za odpoveď.
Luboš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lubi,
nie som sice lemming, ale mozno to zvladnem tiez (IB nepouzivam, takze ako technicky uplatnit opciu ti nepoviem). Mas kalendarny spread a tvoje opcie (obe) su ITM. Je par dni do expiracie a casova hodnota vypisanej opcie (front) je skoro nulova, spread bid/ask vacsii ako jej casova hodnota, preto nastava situacia, ze je lepsie pre mna ako majitela tebou vypisanej opcie, opciu uplnatnit. Ake su moznosti ako situaciu riesit, ak chces poziciu uzavriet kompletne (opcie aj podklad):
1. uplatnis svoju nakupenu opciu (back), ktora ma expiraciu neskor ako vypisana. Uplatnenie neprebieha ihned, zvycajne trva par dni. Co stratis takymto postupom? Casovu hodnotu nakupenej opcie (backu).
2. uzatvorit pozicu na podklade nakupom/predajom za aktualnu cenu podla typu vypisanej opcie a nakupenu opciu predat. Rozdiel: nestratis casovu hodnotu opcie, ale na druhej strane nepotesis vypisovatela tvojej nakupenej opcie. Treba si vsetko naratat priratat poplatky a rozhodnut sa ktora moznost je lepsia.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

backtest vertikalneho spreadu

mohol by mi niekto poradit?
chcem zbacktestovat trh spy
vstupovat budem 30 dni do expirace.
delta najblizsia hodnota 25 aby pravdepodobnost nebola vyssia ako 30%
ochrana pozicia vzdialena 2 strike

mohol by mi niekto uviest priklad s roku 2009

ako postupovat? otvorim si TOS kliknem na analize,thinkback,zadam trh (spy) nadstavim si potrebny datum,,,a takymto sposobom keby mi niekto popisal spread,konktrtne na co kde klikol v TOS a co tym sledoval
mojim cielom je na konktretnom priklade sa naucit backtestovat,

dakujem velmi mi to pomoze ak tento zaciatocnicky krok zvladnem..


Link to comment
Sdílet pomocí služby

robino87: takze kdyz si vyberes trh a nastavis datum, tak dalsi kroky jsou (ja jsem ti vybral priklad opce Dec09 otevirane 18.11.09 30 dni pred expiraci na SPY): 1. vypisu vertikalni spread (nenapsal si jaky - jestli PUT nebo CALL, tak jsem vzal PUT) - prava strana opcni tabulky, najdu si vhodnou deltu - D24 na striku 106 - tam das prave tlacitko mysi a das sel verticall 2. zmenis si Qty na 1, abys mel vysledky na 1. kontrakt 3. Strike - tam pro pojistku si posunes strike na 104 (automaticky tam pada 1 strikovy SL) 4. ve sloupci Trade Date mas datum vypisu, pod Price je premium, ktere inkasujes 5. A vysledek zjistit bud posouvanim P/L Date - bude se ti menit vysledek ve sloupci P/L Open a nebo se muzes divat dolu do grafu - tam je zluta linka P/L, a kdyz se po ni budes hybat, tak se ti bude v hlavicce grafu objevovat aktualni vysledek daneho dne. To by asi stacilo. Lada P.S. jenom abys vedel, tak premium, ktere se ti ukazuje je vzdycky MID (coz znamena stred mezi bid a ask), takze je dobre si to v backtestu vzdy zhorsit. V SPY nastesti ten rozdil mezi bid/ask neni moc velky - tak 1 az 2 USD, ale treba na indexech jako je RUT to uz je 20 USD apod. To jenom kdybys chtel spready testovat tam. Jinak pokud nechces vylozene smerovou strategii jako je vertikalni spread, tak muzes pouzit Iron Condor, coz jsou 2 vertikalni spready - jeden call nad aktualni cenou a druhy put pod aktualni cenou. Margin bude stejny, premium ale bude dvojnasobne. Akorat je to nesmerova strategie - pocitas, ze trh nikam nepujde, coz u SPY neni nic neobvykleho.

12273

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, dnes pootravujem v tomto vlákne.. :) Mám 3 otázky a k nim prikladám screeny. Na prvom je založka monitor , v položke working orders mám jednu položku, ted len táto položka "beží" je aktívna? Dával som viac obchodov a ukazuju sa len v položke analyze kde je pri nich aj "zamknuté" premium. Su tieto položky aktívne , alebo nie? Dalšia vec, po vypísaní opcie ma pribudnutn účet prémium no ja tam vidím len odpísané teda mínusove položky za margin, premium sa zobrazuje len vedla obchodu so "zámkom"? O Delte som čítal, že má rozpätie od 0-100% no v záložke analyze vidím aj Delta - 851 čo je to za údaj? Určite su to stupidne otázky no lepšie sa opítat ako žiť v omyle a domnienkach. Gladiator028

12290

12291

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gladiator:
1. příkazy ve Working orders jsou aktivní příkazy (ano, ten jeden příkaz je aktivní). To co si zadáš v Analyze, to nejprve jen zkoušíš, chystáš, a pak následně přes pravý klik posíláš příkaz ke zpracování, až pak se objeví jako aktivní ve working orders. Po tom pravém kliku se navíc objeví taková tabulka se souhrnými údaji příkazu, a pak ji potvrdíš a tím je příkaz aktivní.
2. Připsané nebo odepsané částky (prémium, poplatky) uvidíš v záložce Monitor - Account Statement - dáš si za kolik dnů zpátky a je to.
3. Ta delta - to bude delta celé pozice a v dolarech. (takže kolik ti pozice vydělá když vzroste cena akcie o jeden bod)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...