Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE - základní info


Myk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 809
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,
jelikož jsem v opčním obchodování začátečník chtěl jsem se zeptat na pár věcí týkajících se reálného obchodování. Po několika měsících backtestů jsem se rozhodl že si otevřu u IB účet a začnu nejprve na IWM A SPY postupne s IC. (později bych chtěl doplnit i IC na RUT).

Mám ale ješte několik nejasností které jsem při backtestech nemusel řešit jde o uplatnění opcí.
Celé to chápu asi takhle:
Hlavní rozdíl je Americký typ (akcie,SPY,IWM...) a Evropský typ opce (RUT,SPX...).

U Evropského typu mne u mých vypsaných opcí nehrozí že budu během doby do expirace přesčsně přiřazen a otevrela by se mne pozice. Takze pokud napr vypisu IC 35 dni pred exp. tak se mne az na konci vse automaticky vypořádá a ja můžu max ubranit premium nebo mit maximalni ztratu kterou uz vim pri otvirani. Samozrejmne bych IC mohl kdykoliv behem rteto doby uzavrit ja sam.

U evropského typu je to asi trochu slozitejsi, pokud bych opet otevrel stejneho IC napr v IWM tak se mne muze stat ze mne napriklad predcasne uplatni moji vypsanou Call opci. Co t takovem pripade nastava?

Dejme tomu ze mam BUY CALL 760, SELL CALL 750 a byl jsem prirazen v dobe kdy trh je na 800 => otevrela se mne short pozice 750 ale zaroven mam porad ochranu na BUY 760 sparuje se to automaticky a mne se jen pripise ztrata nebo to musim udelat ja sasm.

pri psani tohoto prispevku jsem zjistil ze v tom mam dost hokej proto prosim nejake presnejsi vysvetleni problematiky prirazeni nejak se do toho dost zamotavam mozna v tom hledam porad nejake zaludnosti.

Dekuji vsem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím lukas.s,

zkusím popsat velmi zjednodušeně.
tyto 2 opce jsou na sobě nezávislé.Pokud by jsi byl přiřazen na -750C,dostaneš na Svůj účet 100 ks podkladu short,ale +760C Ti stále zůstává než ji zavřeš nebo vyexpiruje.Koupená opce už se v tu dobu budou chovat skoro jako podklad,jelikož už je docela dost ITM,faktorem kde se to bude lišit oproti 100ks přiřazených na short bude nějaká časová hodnota,ale u takto ITM opce už to nějak moc nebude,samozřejmě záleží na délce do expirace,drastická změna volatility by mohla s cenou opce nějak zahýbat.Pokud by šel podklad stále proti Tobě tak by jsi měl pozici stále"neutrální"(-100ks podkladu/+1 opce) a pokud by v době expirace skončila i +760C ITM tak by si měl po přiřazení na účtě 0 ks podkladu,protože by Ti bylo přiřazeno 100ks podkladu long.
Je to opravdu hodně jednoduše popsáno,těch faktorů a možností průběhu obchodu je tam hodně.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Borax, díky za vysvetleni neco jsem nastudoval a myslim ze to pomalu zacinam alespon trochu chapat. Ktvemu prispevku bych se chtel jen ujistit ... pokud bych obdrzel 100 ks podkl. aktiva tak bych tuto pozici take mohl okamzite zrusit => s malou ztratou a hned znovu vypsat stejnou call na 750 a "teoreticky " neco malo vydelat na casove hodnote?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 2 týdny později...

Renooo:

rolování je zavření stávající pozice a otevření pozice na stejném podkladu,ale jiném striku či expiračním měsíci,takže tento krok Tě vyjde na úplně běžné poplatky za 2 obchody(zavření staré pozice+otevření nové-odrolované pozice).
Dá se to udělat:
zavřít každou opci zvlášt,a dostat třeba i lepší cenu,nebo opce zobchodovat přes nějaký COMBO(spread) - je to pouze jeden vygenerovaný příkaz,který stávající pozici zavře a současně otevře novou(poplatky jsou stejné jako za zavření/otevření každé opce zvlášt),je ale většinou horší limitní plnění.Určitou možností bezpečného vyplnění je možno toto COMBO obchodovat za MARKET,záleží na likviditě daných opcí a rozdílu bid/ask.
Já raději roloju způsobem každé strany samostatně,a někdy se snažím i třeba o nějakou lepší celkovou cenu za roll,ale ne vždy to vyjde.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fubu, borax:
díky moc za info, myslel jsem si, že to nebude až tak jednoduché... poplatky jsem teď neřešil, špatně jsem to napsal...
šlo mi o to, jestli je tam nějaká výhody pro mě, ale moc jí tam nevidím... konkrétně na strategii - Long Straddle... před blížící se expirací odrolování moc výhodné není... v podstatě přijmu ztrátu uzavřením pozice a otevírám novou pozici opět za draho... jestli se pletu, opravte mě někdo - můžu přidat i screen grafu
Renda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...