Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE - základní info


Myk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 809
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Chcel by som poprosit live opcnych obchodnikov o pomoc s planovanim.

Na jar 2011 chcem absolvovat dlhsi (6-8 mesiacov) studijny pobyt v zahranicii pocas ktoreho nebudem moct obchodovat intradenne. Aby toto obdobie nebolo obdobim ked u mna budu prevazovat vydavky, chcel by som obchodovat opcne strategie prezentovane na tejto stranke, hlavne kvoli casovej nenarocnosti. Do riadneho studia opci sa chcem pustit po absolvovani opcnych kurzov financnika v najblizsom termine roku 2010.

Ide mi o to, aky velky ucet budem potrebovat na naplnenie svojho ciela - pokryt aspon vydavky pocas pobytu. Ich presnu velkost este nepoznam, preto ma zaujima ake priemerne mesacne zhodnotenie uctu dosahuje vacsina obchodnikov uspesne obchodujucich strategie iron condor, calendar spread. Je realnych 5%?

Viem ze otazka kolko je v tradingu velmi hakliva preto dopredu dakujem za pochopenie a nejaku tu radu. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dakujem Lada, rozumiem. U ostatnych strategii je to podobne?

Airmike, ja vnimam tuto prilezitost ako dobru motivaciu zacat s opciami. Za ID travim doobedu trochu viac casu, teda pokial nie su take pohyby ako napr dnes :) poobede je to ta hodinka, problem je skor to ze musim byt v dany cas volny a pripraveny obchodovat co pri takychto studijnych programoch nemusi byt vzdy mozne. Opcie treba kontrolovat, ale asi to nemusi byt striktne vzdy v presny cas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Keď sa môžem pripojiť pokiaľ ide o tvoj čas a už obchoduješ live mal by si sa trošku tomu prispôsobiť, lebo keď sa teraz pohrnieš rýchlo do opcí nato aby si si platil pobyt a budeš takpovediac natom závislí, tak to neni moc dobré, ale aby som ty odpovedal na tvoju otázku tých 5% mesačne len pri IC je veľmi reálnych. Samozrejme pokiaľ to budeš otvárať podľa plánu a otestuješ si svoje stratégie atď, ako sám vieš na opcie potrebuješ čas ako na intraday trading, bactesty, OB.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dakujem za nazory, samozrejme ze spoliehat sa na tieto prijmy neda a na vydavky budem musiet mat dopredu vycleneny kapital, ide mi skor o to aby peniaze nestali len tak a mal som sancu skoncit obdobie v pluse. A tak uvazujem nahlas.

Dufam ze financnik bude aj v dalsom roku usporiadavat opcne kurzy aby som mohol nastarovat svoje studium opcii a mohli sme sa tu potom rozpravat uz k veci. :) Decembrove terminy sa mi este neoplatia lebo traz mam este dost roboty v ID.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

To zdq:
nemáš zač k tým názorom samozrejme, že sa to dá keď vieš čo robís, a inak k tým kurzom myslím, že sa ty kurzia oplatia teraz v decembri lebo sú to posledné kurzy nakoľko Peter s Tomášom odchádzajú do zahraničia na zatiaľ mne neznámi čas ;) takže byť tebou sa prihlásim, ak to chceš;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím všetkých taderov
Prosím o pomoc. Mám tento problém. U IB mám kúpenú opciu CERS JAN 15 10 30 cal option.
Opcia je v hlbokej strate a chcem ju nechať vyexpirovať.
V prípade, ak ma priradia hrozí mi strata 1000 USD.
Čo mám urobiť, aby ma vyexpirovali bez priradenia.
Ďakujem za každú radu skúsenejšieho tradera.
Luboš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...