Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE - základní info


Myk

Doporučené příspěvky

Gladiator:

výsledky mám doma, tak procenta přesně nevím, ale záleží to na strategii. Jestli hodně bezpečná, kde si jdu pro nízké prémium, ale mám širokého IC a tak velkou úspěšnost, nebo si jdu pro vyšší prémium, ale za cenu užšího IC a nižší úspěšnosti.
Já obchoduji pouze IC, které jsem se naučil na kurzu finančníka, mám 2 strategie a 3 trhy, mám za sebou půl roku a na dvou trzích mám 1 ztrátu a 5 zisků a na třetím trhu mám 2 ztráty a 4 zisky. Na závěry je ještě brzo, potřebuji aspoň celý rok.
A jelikož já jsem strategie koupil už hotové, tak jsem je testoval ručně v excelu pomocí historických dat v TOS.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 809
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Attivo ja to delam tak ze vypisuju IC 30 dni pred exp a zaviram 1 tyden pred exp, dosahnu tim nasledujici ( konkretni cisla IWM D20 ) :

- prumerny zisk se rovna cca 80% premia
- prumerna ztrata klesne cca na 30 - 40 % maximalni ztraty pri expiraci
- jestlize zisk klesne o 20 % a ztrata o 60 % potom je vyhodnejsi uzavirat tyden pred expiraci ( i kdyz hodne lidi drzi do expirace a v jistych pripadech drzim taky - napr kdyz je uprostred kanalu )

statisticky vyjdou asi 2 ztraty za rok napr 40 a 50 i s komisema a k tomu treba jeste nejaka ktera skonci na 0
zisky potom jsou v rozmezi 15-40 usd na 1 kus to znamena 9*25 = 225 - 90 = 135 na 1 kus za rok
Pri risku 13% uctu na jeden mesic si muzu dovolit cca 10 kusu pri uctu 5000 usd tzn 10*135=1350= 27% zhodnoceni (bez navysovani pozic bemeh roku),

Dalsi dolary si muzete potom nahnat napr kdyz tyden pred exp je pozice rekneme 2 body od jedne nohy napr call tak zavru jenom call a potom k putce je to treba uz 7 bodu coz trh na 99% takovy pohyb za tyden nevzladne takze usetrite komise plus nejakych treba 1-3 usd za casovou hodnotu pokud jeste nejaka zbyla... Kazdy dolar se pri techto strategii pocita a proto 1 ztratu dohanim treba 1,8 mesice a ne 2,5 jak to rikas ty, takze bojujte o kazdy dolar pri IC...

ps. yaxi to jsme byli spolu na seminari byl jsem v cervnu a taky jedu live pul roku :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06:

Já měl na mysli IC obecně. Je vcelku jedno jestli vypíšu IC užšího s lepším RRR třeba 1,8:1 nebo širšího s vyšší úspěšností a RRR třeba 10:1. To už je pak otázka konkrétní strategie včetně postupů otevírání a zavírání za určitých podmínek.

Gladiator se ptal v čem je ten háček když se uvádí u IC úspěšnost > 80 %. Je to v tom, že vždy když otevíráte IC, riskujete větší částku než můžete získat.

Můžete vypisovat dříve s delší dobou do expirace pro větší premium a tím pádem lepší RRR, ale za cenu nižší úspěšnosti, můžete vypsat tak úzkého IC až z něho bude butterfly, ale zase za cenu vyšší premium = menší pravděpodobnost win.

Prostě to bude vždycky něco za něco.


P.S.: Taky jsem byl na OA I loni v červnu, letos se chystám na dvojku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

attivo:

no ano, russel skutecne index je, ale co je mi divne.. jestli se neda primo obchodovat, jak na nej muzu koupit/vypsat opci? konkretne RUT je evropska opce, takze tam cekam, ze vyrovnani bude v penezich, ale jestli bude nejaky index americkeho typu a ma nakoupena opce skonci v penezich, tak co udela vypisovatel? to bude kupovat tolik akcii, aby mi ten index dorovnal? opravdu se omlouvam za hloupost. Vy jste se to vsechno, co vite naucil na opcni akademii?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Žádný index nebude amerického typu právě proto že je to index. Vypořádání proběhne v penězích.

Zatím nemám pocit že bych toho o opcích tak moc věděl, věnuju se opcím něco přes půl roku a tak nějak se snažím sám něco najít a postupně studovat a zkoušet.

Zdroje - teorie:
seriál o opcích tady na finančníku
fórum na finančníku
google (třeba výrazy "opce strategie" apod.)
nějaké knihy (teď z hlavy nevím, ale google určitě něco najde)
opční akademie

Praxe:
to co znám z opční akademie plus nějaké svoje nápady
postupně sbírám zkušenosti metodou pokus-omyl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

attivo:

aha.. a uz jenom doplnujici informace.. preferujete spise opce evropskeho nebo americkeho typu? u toho americkeho mam strach, ze nekoho napadne, ze by mohl byt uspokojeny a ja mu budu muset kupovat 100akcii na ktere nemam penize.. Kazdopadne jsem vas velky dluznik, sice si zato moc nekoupite, ale treba vas to bude hrat u srdce.. jeste jednou dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...