Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE - základní info


Myk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 809
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Děkuji Vám moc oboum. Obchoduji v trhu RUT a všichni píšou že nepoužívají stop. Máte s tímto nějaké zkušenosti? Mám za sebou dva úspěšné obchody ale když trh šel jen trochu v rozporu s mími představami chovala jsem se jak neřízená střela. Takže mne napadlo hodit do trhu stop a pozice si nevšímat . Jaký máte názor na můj přístup jistě máte zkušenosti. Děkuji Hanca

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hanča:

osobně stopku nepoužívám, nemám s nimi nejlepší zkušenosti, povedlo se mi takhle omylem si zablokovat účet. V den otevření pozic jsem pružně zadala stopky (dodnes si myslím že dobře), a druhý den jsem jen zírala, že pozice jsou z poloviny zavřené a účet kvůli počtu daytrades bloknutý. Sice to nebyl problém odblokovat, ale zbytečné komplikace. Proto jsem ti i psala ať si to předem nazkoušíš.
Spíš se mi osvědčuje mít "zásadu" neklikat dřív než třeba v devět večer. To už si všechno v klidu rozmyslím (no jak kdy ). :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já jsem si stáhla demo verzi tak jak jsi radila a moc mi to pomohlo. Ale nezjistila jsem jak se nastavují alerty, které mne upozorní v připadě ohrožení. Snažím se najít cestu která by mi umožnila nevěnovat se tomu. Problém již není v ovládání TWS pominuli že neumím nastavit alerty ale v mé psychice. Jinak jsem obchodovala na slepém účtu přez TOS 1/2 roku. Tak nyní už jen poprat se s těma alertama a snad zvlásnu i sama sebe pak bych si překontrolovala pozice jen večer.
Hanca

Link to comment
Sdílet pomocí služby


luo Napsal:
-------------------------------------------------------
michaela13,
ano ..len pozor pri výpise si ITM...tak
automaticky máš ovrený obchod 100ks akcii LONG



dakujem za odpoved, este by som sa rada opytala pri vypise ITM resp. ATM(call, put) mam automaticky +-100ks akcii?? kedy nastane priradenie? okamzite alebo to nejaky cas trva??

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michaela13,

vydím,že ešte dosť tápaš,nevadí preštuduj si celé toto forum www.financnik.cz/forum/read.php?17,77891 určite ti pomože získať väčší prehlad o IC...Mišak na druhej strane popisuje typy opcii a ich vysporiadanie..

V prvom rade sa rozlišujú opcie na
-Americké(ukončit pozíciu môžeš kedykolvek;vysporiadanie je zväčša formou nákupu/predaj akcii daného portfolia)
-Europske(pozícia zotrvá až do Expirácie;avšak pozíciu možeš v priebehu jej života ju "odkúpiť/predať", ale vyposporiadanie ako také je v peniazoch "IN CASH" vždy až víkend po "EXP.DAY")

Link to comment
Sdílet pomocí služby

luo,

ja nepotrebujem ziskat prehlad o IC, myslim, ze som to citala cele a aj tomu rozumiem.. skor som sa pytala na konkretny pripad ked vypisujem opciu, ktora je v okamihu vypisu ITM.. a z tvojho prispevku vysiie .. "ano ..len pozor pri výpise si ITM...tak automaticky máš ovrený obchod 100ks akcii LONG" som to pochopila asi dost inak ako to v skutocnosti naozaj je..

a rozdiel medzi americkou a europskou opciou mi je tiez jasny..

kazdopadne dakujem za pomoc

Michaela

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Michaela,

takto to chapu ja. Pri vypisu PUT ITM opce americkeho stylu (napr. na SPY) nejsi automaticky 100 akcii long. Nejprve by Te musel nekdo uplatnit. Pokud je jeste nejaka doba do splatnosti, tak bych cekal uplatneni vyjimecne neb ten, kdo by Te uplatnil se vzdava casove hodnoty (je to pro neho ekonomicky nevyhodne) , ale chapu , ze muzou nastat pripady kdy se to stane (treba hasi nejaky svuj problem a potrebuje byt v kratke pozici). Pokud by jsi nechala dojit PUT SPY ITM do splatnosti, tak pri splatnosti dojde k vyporadani a Tobe pristanou ty SPY ETF na ucte. Takto obecne.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michaela13
ok...je dobré,že tomu chápeš,to forum fakt napomôže + ešte simulacia a princíp je jasný :)
Ja len,že v nižšie uedenom prispevku si sa zmienila,že "ako to bude vyzerat po expiracii.. nechapem uplne ten system ako sa to rata.. dakujem"
Tak som Ti to popísal vzhladom k EXP. ...ale ako hovorim,lepšie raz vidieť ako 100krát počuť...založ si sim. účet na Thinkorswim a hned ti bude všetko jasné...

Prajem úspešne obchodovanie.

luo


Re: OPCE - základní info
Vloženo uživatelem: michaela13
Datum: January 11, 2011 09:02PM
Statut uživatele:


Dobry vecer,

mam dalsiu asi velmi primitivnu otazku, ale mohli by ste mi pomoct ako vyratam nasledovne.. :
hypoteticky priklad cena akcie je 0,50USD hodnota PUT opcie (strike 2,5) BID 0,95, ASK 2,20..


1. kupim put opciu za 2,20 a) cena klesne na 0,30
b) cena stupne na 0,80

2. vypisem put opciu za 0,95 a) cena klesne na 0,30
b)cena stupne na 0,80

ako to bude vyzerat po expiracii.. nechapem uplne ten system ako sa to rata.. dakujem


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 2 týdny později...
Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...