Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE - základní info


Myk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 809
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

pajo, já přesně nevím, nepoužívám to, ale vím, že:

- hloubka trhu u opcí není, tam je vždy jen aktuální stav tak, jak to popisuješ a i v jiných platformách je to stejně, opce se nerozklikávají

- opce se hledají tak, že do toho okýnka začneš něco psát a objeví se Ti nabídka možností podkladových aktiv, klikneš, na co potřebuješ, a dole se Ti objeví jednotlivé měsíce v řádcích, které musíš rozkliknout - a máš svoje opční řady

... je to dost intuitvní, pamatuju si, že jsem se v tom tehdy zorientoval docela rychle, ale to už je taky nějkou dobu, teď taky tápu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

pokud potřebujete vidět hloubku trhu :
- list "Trade", "All products", do okánka vepsat ticker - objeví se seznam opcí (termíny + strike + greeks + ...), na vybrané hodnotě bid/ask (+ termín + strike) klepnete pravým tlačítkem a v menu vyberete hodnotu "Trade grid"

(Nebo zobrazit přímo na stejném listu lištu "TRADE GRID" (2. shora) a do okénka vepsat ticker (v případě opce to asi bude problém ...)

TOS není primárně opční broker pro komodity/komoditní opce - tyto asi zobrazuje jen pro informaci. Resp. neznám nikoho, kdo by přes TOS komodity/komoditní opce obchodoval.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slaughter:
Díky, zatím s TOSem trochu bojuju, jsem zvyklý na jinou logiku ovládání, bude třeba se s tím sžít.
V Turbo Trader 2 mám hloubku trhu i u opcí, ale cukr tam není, nechápu proč a ani můj broker pro to nemá žádné zdůvodnění.

kbtm:
Děkuju za instrukce. Funguje to. TOS se zdá být dost komplexní program a je tam nejspíš ještě spousta věcí, které neumím používat.
O opce se moc nezajímám, jen občas zkouším výpis, takže nemám představu, který SW je pro opce nejvhodnější.
Máte tušení, proč v TOSu nejsou např. zářijové opce na cukr? Zářijové opce podle barchartu expirují v srpnu, říjnové v září a opce, která je v TOSu označená jako zářijová, je říjnová (podkladové aktivum je ve všech případech říjnový cukr SBV11).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paja1:

Kormě standardních opcí, vázaných expirací na podkladové aktivum, jsou ještě opce weekly, OEC (nebo tak nějak, ani nevím, co to je) ... každopádně já obchoduju jen komoditní opce, které nemají úpllně vždy dobrou likviditu, takže se držím jen standardních expiračních měsíců, už kvůli futures, které na ně mám navázané.
Obecně bych Ti doporučil něco si o opcích přečíst, mně hodně nakopla: Joe Ross: Ziskové strategie pro komodity a opce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kbtm:

Ať dělám, co dělám, v tabulce s hloubkou trhu mám maximálně jeden bid a jeden ask. A to nejenom u opcí, ale i u futures, kde by těch hodnot mělo být na sto procent víc. Prostě to zobrazuje jen nejbližší bid a ask. Nevíte, kde dělám chybu, nebo to takhle prostě v TOSu je?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paja1:

Nevím. U opcí bid/ask DOM nedává moc smysl z důvodu spreadu, který je vždy několik málo, nebo i hodně ticků, tudíž je Ti jedno, jaká je "druhá nejlepší" cena - zajímá Tě, jak se rozumně trefit do spreadu. Občas je to vopruz, u méně likvidních opcí, jako třeba vzdálené TF, je to dost velké rozpětí, ale co. Když to chceš, dáš trošku lepší cenu, tím snížíš spread a seš první na řadě - v limitech, samozřejmě, ale opce se za market nekupují.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slaughter:

V Turbo Trader2 mám DOM (říkají mu tam ABV), kde jsou nabídky a poptávky na více cenách, tedy jsou tam i nabídky a poptávky za horší ceny (u opcí i futures). Čekal jsem, že v TOSu to bude něco podobného. A co je nejdivnější, že jen jeden bid a ask je i u likvidních futures (díval jsem se na pšenici). Proto si myslím, že někde dělám chybu. TOS má takových možností a vychytávek, že se mi nechce věřit, že by zrovna tohle tak odbyli.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kbtm:

Zdravím a děkuji za info.
V té tabulce máte seznam opcí. Když jednu z nich vyberu a podle Vašeho návodu zvolím TradeGrid, mohu si volbou ActiveTrader zobrazit k té opci DOM. A máte pravdu, že vypadá úplně normálně, obsahuje víc hodnot bid a ask.
Ale jiné kontrakty mají ten DOM trochu ošizený. Možná záleží na likviditě. SPY i jeho opce mají likviditu obrovskou.
Musím se tím prokousat.
Každopádně děkuji za navedení, logika TOSu je jiná, než na co jsem zvyklý.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slaughter:

Na jakých trzích vypisuješ opce a čekáš do expirace, nebo je likviduješ dřív?
Podle jakých kriterií vybíráš vhodné kandidáty?
Jak velký máš margin - jako u futures? Mně v Global Futures nemile překvapili tím, že si počítají zhruba dvojnásobný margin než u futures a navíc marginy pro vypisování opcí nikde nezveřejňují. Jako jeden z prvních obchodů letos jsem vypsal opci na japonský yen (premium jen asi 100 dolarů, do expirace 10 dní), platforma mi ten obchod dovolila v pohodě otevřít, ale druhý den mi přišel margin call a z účtu mi strhli 25 dolarů jako poplatek za MC. Margin byl přes 8000. Přitom kdybych otevřel mnohem rizikovější futures, bylo by všechno bez problémů. Navýšil jsem účet a od té doby mě výše marginu příliš nezajímá, protože mám současně maximálně 1-2 opce.

Jestli na to nechceš odpovídat, ber to tak, jako bych se na nic neptal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...