Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE - základní info


Myk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 809
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 months later...

zdravím, mohl by mi asi někdo zkušenější říct, co dělá s IC, když vystupuje týden před expirací a v trhu případně není taková likvidita, aby se dal IC uzavřít? Předpokládám, že se to nechá vyexpirovat, co s tím jinýho, ale není to náhodou běžná věc? Přecejen je to týden před expirací a trh se třeba může nacházet uprostřed (pomiňme teď možnost, že by IC v klidu vyexpiroval v zisku) a nedovedu si představit, že by moje OTM někdo koupil...

Je v tom nějaký fígl, který nevidím, nebo uvažuju úplně špatně?

díky za pomoc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Thommie,

ak bude tyzden do exp.:

- tvoje long opcie budu tak hlboko OTM, ze ich nikto nekupi ani za 2usd, tak sa na ne vykasli. nechas ich expirovat, aj tak by si na poplatkoch zaplatil viac ako dostanes za predaj. aky mas problem nechat si poistky z IC?

- co so short opciami ked su hlboko OTM a tyzden do exp? si stastny to clovek :). Ak ich chces silou mocou kupit spat, tak za spravnu (vyssiu) cenu ti ich urcite niekto preda.

Combo prikaz na uzavretie celeho IC naraz skutocne nemusi byt vyplneny, ale tvoj ciel je primarne kupit spat vypisane opcie a to za spravnu cenu ide vzdy (vynechajme extremne situacie). Pri takychto situaciach sa casto long otm opcie skutocne neoplati predavat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Čau Thommie,

Pokud je IC týden před exspirací a aktuální cena se nachází uprostřed IC, tak je všechno v pohodě. Nechá se to vyexspirovat, čímž se získá celé prémium a neplatí se komise. V posledním týdnu se ale většinou cena nachází poblíž některého z těch dvou hraničních striků. Pokud nemáš nervy, uzavři ohroženou nohu a tu druhou nech vyexspirovat. Stejně na té vzdálenější noze už nejsou žádné ceny ani likvidita. Problém ale může nastat, pokud se zvedne volatilita, tak jsou i vyšší prémia na opcích ohrožené nohy. To znamená, že budeš ohroženou nohu uzavírat za poměrně vysokou cenu a nakonec to celé ještě může dopadnout dobře, tj. všechny čtyři opce vyexspirují jako bezcenné.

Já to dělám tak, že IC vypíšu a nechám to doběhnout. Děj se vůle boží. Buď inkasuji celé prémium, nebo mám menší ztrátu nebo mám maximální ztrátu. Asi není co řešit, ono to z dlouhodobého hlediska funguje docela dobře. Nakonec budeš v plusu. Ale musíš to pokaždé dělat konzistentně.

Zdraví Tik ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

aha, teď mi to až docvaklo :D díky oběma. No já zatím jedu paper a bactest IC D20 a podle toho mi vychází mnohem líp, když uzavřu týden před expirací. Ale postupný uzavírání ohrožený leg dává smysl. No každopádně když tam nechám ten prodejní příkaz viset, tak se buď vyplní nebo se nic nestane, pokud to dobře chápu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 4 týdny později...

To Slaughter nebo někdo, kdo zná odpověď.

Stáhl jsem si TOS, měl by to být program zaměřený na opce. Ale ceny opcí jsem tam vůbec nenašel. Představoval jsem si, že tam bude něco jako DOM, kde najdu bid a ask ceny opcí, abych měl představu o aktuální nabídce/poptávce. Navede mě někdo? Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nazdar pajo :)

Vlevo nahoře se zadává ticker toho "underlying" - futures/akcie atd., na který chceš najít opce. Uprostřed se Ti zobrazí calls a puts. Nevím, jestli mají na webu instruktážní videa. Myslím, že zacházení s tím se učilo na opčním školení Finančníka - už si to nepamatuju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem s Tvou pomocí našel tu správnou obrazovku. Díky.

Mám ještě dva další dotazy:
1/ V té tabulce opcí je u každého strike jen jeden řádek, kde je bid, ask a last cena. Dá se někde rozkliknout vybraná opce tak, aby u ní byla vidět hloubka trhu?

2/ Našel jsem si opce na cukr No.11 (SB) a zaráží mě, že opce jsou tam jen SEP, FEB, APR, JUN. (a ten SEP je vlastně OCT, FEB je ve skutečnosti MAR ...). Přitom na barchartu je kontraktních měsíců na opce podstatně víc. Teď je nejbližší SEP, expiruje za 6 dní a v TOS vůbec není. Máš nějaké vysvětlení?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...